درمان گیاهی دندان درد با ۸ داروی گیاهی

0

درمان دندان درد راههای مختلفی دارد. سعی کنید مدام از داروهای شیمیایی استفاده نکنید. اول به سراغ داروهای گیاهی بروید. اگر دیدید جواب نمیدهد میتوانید از داروهای شیمیایی استفاده کنید. مسواک زدن را هرگز فراموش نکنید. همچنین نخ دندان باید. حتما کنار مسواک کشیده شود وگرنه مسواک تنها فایده ندارد.

درمان گیاهی دندان درد

در این بخش از سایت طب فارسی اطلاعاتی را درباره راههای درمان گیاهی دندان درد در اختیارتان قرار میدهیم.

درمان گیاهی دندان درد با آب نمک

برای درمان دندان درد از آب نمک استفاده کنید. سعی کنید بعد از خوردن هر وعده غذایی اول از همه مسواک بزنید. سپس نخ دندان را با دقت بین دندان هایتان بکشید. همچنین در نهایت در دهانتان آب نمک قرقره کنید و دهانتان را حسابی با آب نمک بشویید.

درمان گیاهی دندان درد با پیاز خردشده

پیاز خرد شده هم ایده خوبی برای درمان دندان درد است. برای این کار کافیست مقداری پیاز خرد شده را روی دندان خود قرار دهید. سپس صبر کنید تا درد آن تسکین یابد. در مرحله بعدی دوباره قطعه دیگری از پیاز خرد شده را روی دندان خود بگذارید و قطعه قبلی را دور بیندازید. با این کار کم کم درد دندانتان ارام می شود.

درمان گیاهی دندان درد با زنجبیل

زنجبیل گیاهی با عملکرد آسپرین عمل است و میتوانید از آن به عنوان یک مسکن فعال استفاده کنید. برای تسکین درد دندان کافیست پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید. سپس ان را به پنبه ای بمالید و فشارش بدهید تا آب اضافی آن خارج شود. بعد پنبه را روی دندان ( نه لثه ) بگذارید.

درمان گیاهی دندان درد با میخک

میخک که از زمان مادربزرگ ها مخصوص دندان درد بوده است. در برخی مسکن های گیاهی که در داروخانه فروخته می شود هم از عصاره میخک استفاده می شود. شما میتوانید برای تسکین درد دندان مقداری از روغن میخک را روی دندان‌ها و یا لثه‌ هایتاند بمالید. میخک هم مسکن است و هم ضد عفونی کننده.

 زنگ تفریح : درمان گرفتگی صدا با عسل در منزل

درمان گیاهی دندان درد با سیر

برای درمان درد دندان باید سیر له شده را با کمی نمک و کره بادام‌ زمینی ترکیب کنید. سپس این خمیر را روی دندان‌ ها فشار دهید. بعد از ۳۰ دقیقه ان را بردارید.

درمان گیاهی دندان درد با عصاره وانیل

برای بهبود درد دندانتان چند قطره عصاره وانیل را روی قسمت‌های دردناک دندان بچکانید. وانیل موجب کنترل درد دندان می شود.

درمان گیاهی دندان درد با اسانس نعنا

به گزارش سایت طب فارسی ۳۰ قطره اسانس نعناع را با یک چهارم لیوان آب مخلوط کنید و سپس از آن به‌عنوان دهانشویه استفاده کنید. ۳ بار در روز و هردفعه حداقل ۳۰ثانیه دهانتان را با آن بشویید. نعناع هم در تسکین درد دندان تاثیر گذار است.

درمان گیاهی دندان درد با لیموترش

برای تسکین درد دندان از لیموترش استفاده کنید. به این ترتیب که آب لیمو ترش را روی دندانی که درد میکند بچکانید و کمی صبر کنید.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره درد دندان در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را ببرید. نکته دیگر اینکه جدیدا در داروخانه ها یک پماد یا قطره به نام دنتل یافت می شود که حاوی عصاره میخک است . برای درمان دندان درد میتوانید ان را هم امتحان کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد