فواید گریه کردن برای چشم و آرامش

0

فواید گریه کردن بسیار زیاد است و شاید هر کدام از ما اصلا انها را نمیدانیم . جالب است بدانید با گریه کردن و اشک سموم بدن از بدن خارج خواهد شد. همچنین گریه باعث خارج شدن هورمون های استرس از بدن می شود و به درمان استرس کمک زیادی می کند. در نتیجه گریه باعث درمان بیماری های عصبی و استرسی مثل فشار خون و … می شود.

 

فواید گریه کردن و اشک ریختن

همه فکر میکنیم که گریه کردن فقط برای ارامش ماست. اما جالب است بدانید که گریه کردن فواید دیگری هم دارد. در این بخش از سایت طب فارسی به بررسی فواید گریه کردن می پردازیم.

فواید گریه کردن برای چشم و آرامش
فواید گریه کردن برای چشم و آرامش

فواید گریه کردن برای پوست

یکی از فواید گریه کردن رفع استرس و همچنین دفع سموم بدن است. همینطور که میدانید سموم بدن و استرس هر دو باعث پیری پوست شده و زیبایی و جوانی ما را می گیرند. بنابراین به گزارش سایت طب فارسی گریه کردن باعث سلامت و جوانی پوست میگردد.

فواید گریه کردن برای دفع سموم بدن و کاهش درد

گریه کردن باعث می شود هورمون استرس از بدن خارج شود . مانند ادرار که باعث می شود مواد زاید بدن از بدن خارج شود گریه کردن هم همین کار را می کند.اشک هایی که بخاطر استرس می اید مواد شیمیایی افزایش دهنده کورتیزول را از بدن خارج می کند. گفتنی است که بسیاری از مواد شیمیایی موجود در گریه های احساسی حاوی پرولاکتین پروتئین و هورمون آدرنوکوتیکو هستند که سبب کاهش درد هم می شوند.

فواید گریه کردن برای چشم

جالب است بدانید طبق بررسی های به دست امده اشک هایی که توسط غدد اشکی تولید می شوند دید چشم را باز می کنند. دلیل این امر انست که وقتی غشای چشم دچار کم آبی می شود دید ما کاهش می یابد.

اشک ریختن باعث می شود هم چشممان شست شو داده شود و هم از بی آبی ان جلوگیری می کند.

فواید گریه کردن برای درمان استرس

یکی از فواید گریه کردن کاهش استرس است. جالب است بدانید که گریه کردن و اشک ریختن یک داروی ضد افسردگی است و باعث می شود شما ارامش بگیرید. کسانی که اختلالات اضطرابی دارند حتما کمتر گریه میکنند یا گریه شان آن طور که باید باشد نیست.

یک گریه مفید به ادم ارامش میدهد و اسودگی خیال را برای او فراهم می کند.

بیشتر بدانید : درمان گرفتگی صدا با عسل در منزل را بخوانید.

به گزارش سایت طب فارسی گریه هورمون های استرس و سموم را از بدن خارج میکند و سبب ارامش ما خواهد شد .

مارتین روان درمانگر معتقد است که گریه یک جایگزین سالم و مناسب برای مشت زدن به دیوار به شمار می رود و مانع از مشکلاتی می شود که سلامت جسم را تهدید می کند. بنابراین هر وقت استرس دارید یا عصبانی هستید سعی کنید یک جای دنج پیدا کرده و کمی گریه کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد