برنامه ریزی درسی برای موفقیت با ۶ گام

0

برنامه ریزی درسی برای موفقیت یکی از اصول مهم است. قطعا باید بگوییم اگر برای رسیدن به موفقیت در هر چیزی برنامه ریزی نداشته باشیم نمیتوانیم به موفقیت برسیم. برنامه ریزی وقت زیادی نمی گیرد. میتوانید با یک قلم و کاغذ یک برنامه منطقی برای خودتان بریزید.

برنامه ریزی درسی برای موفقیت

در این بخش از سایت طب فارسی گام های برنامه ریزی برای کسب موفقیت را برایتان گردآوری کرده ایم. امیدواریم که از مطالعه این گام ها استفاده کافی را ببرید و در زندگی خود بکار ببرید. با ما همراه باشید.

گام اول در برنامه ریزی درسی برای موفقیت : 

گام اول برای برنامه ریزی درسی برنامه ریزی در قالب زمان است. برنامه ریزی موفق باید متناسب با حجم کارمان باشد. همچنین برنامه باید در چند قسمت روزانه و هفتگی و ماهانه و … ریخته شود.

گام دوم در برنامه ریزی درسی برای موفقیت :

گام دوم برای برنامه ریزی درسی تعیین روش برنامه است .

دو روش برنامه ریزی وجود دارد : زمان محور و تکلیف محور.

در برنامه ریزی زمان محور اول باید ساعات روزانه خود را تنظیم کنید و سپس هر درس و یا برنامه را در این ساعت ها قرار دهید.

در برنامه ریزی تکلیف محور باید اول از همه درس هایی را که می خواهید بخوانید مبنای برنامه ریزی تان بگذارید و پس از ان زمان مناسب برای هر درس را تعیین نمایید.

گام سوم در برنامه ریزی درسی برای موفقیت :

گام سوم برای برنامه ریزی درسی تهیه فهرستی از فعالیت های روزانه است . در این قسمت باید فعالیت ها و کارهایی را که قصد دارید در طول روز انجام دهید لیست کنید.

در مرحله بعدی برنامه ریزی را متناسب با فعالیت هایی که لیست کردید انجام دهید.

برنامه ریزی درسی برای موفقیت
برنامه ریزی درسی برای موفقیت
پیشنهاد ما : ۵۰ تا از راههای داشتن زندگی شاد و شاد بودن

گام چهارم در برنامه ریزی درسی برای موفقیت :

گام چهارم برای برنامه ریزی درسی تعیین مدت زمان برنامه ریزی است . قبل از برنامه ریزی کردن باید بدانید که برای کارهایی که لیست کردید به طور متوسط چقدر زمان می خواهید. هر دانش آموز و یا دانشجو بنا به شرایط و زمانی که دارد می تواند روزانه بین ۶ تا ۸ ساعت برنامه ریزی کند. شما به تفریح و استراحت هم نیاز دارید.

گام پنجم در برنامه ریزی درسی برای موفقیت : 

گام پنجم برای برنامه ریزی درسی تعیین انجام کارها و اولویت بندی است . در برنامه ریزی تان باید اولویت بندی داشته باشید. این اولویت بندی از ۱ تا ۵ میتواند باشد. سپس اول شماره های ۱ را انجام دهید. دوباره شماره های ۲ و الی آخر …

گام ششم در برنامه ریزی درسی برای موفقیت : 

گام ششم برای برنامه ریزی درسی تهیه جدول برنامه است . وقتی که موارد بالا را بررسی کردید باید یک جدول تهیه کنید و اطلاعاتتان را در ان وارد کنید. هم چنین در جدول بندی به نکاتی باید توجه کنید. مثلا  اولویت را باید به درس های همان روز بدهید. همچنین اگر عادت ندارید خیلی مطالعه کنید اول روزانه ۲ تا ۳ ساعت را به مطالعه اختصاص دهید سپس این زمان را به ۵ ساعت افزایش دهید.

همچنین به گزارش متخصصین برنامه ریزی حتما بین مطالعه دو درس یک استراحت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای را داشته باشید.

برای مطالعه یک درس می توانید بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه وقت بگذارید که به این مدت زمان تعیین شده واحد زمان مطالعه می گویند.

برنامه ریزی درسی برای موفقیت
برنامه ریزی درسی برای موفقیت

دروسی را که نیاز به تمرکز بیشتری دارند در بهترین ساعات روز و ساعات انرژیک قرار دهید و دروسی را که آسانتر هستند و یا به آن ها علاقه بیشتری دارید در سایر زمان های مطالعه بگنجانید.

دو درس سخت و دو درس حفظی را هرگز پشت سر هم قرار ندهید و بین دو درس مفهومی حتما یک درس حفظی بگذارید. در برنامه ریزی درسی خود حتما ساعات آزادی را پیش بینی کنید که اگر به دلایلی از برنامه جا ماندید بتوانید در ساعات آزاد تعیین شده جبران کنید. قبل از پایان ۲۴ ساعت ( برنامه ریزی روزانه )  اولین دوره از دروسی را که خوانده اید داشته باشید.

امیدواریم که از اطلاعاتی که در باره روش صحیح برنامه ریزی در اختیارتان گذاشتیم استفاده کافی را ببرید. یادتان باشد بدون برنامه ریزی برای رسیدن به اهدافتان حتما در ان شکست خواهید خورد.

برنامه ریزی به شما نظم میدهد و سرعت کارتان را هم افزایش خواهد داد. موفق باشید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد