درمان گرفتگی صدا با عسل در منزل

0

گرفتگی صدا یکی از مشکلاتی است که به هر دلیلی میتواند رخ دهد و باعث آزار ما خواهد شد. از دلایل گرفتگی صدا میتوان به سرماخوردگی یا داد و فریاد زدن و … یاد اوری کرد. درمان گرفتگی صدا راههای مختلفی دارد. یکی از این راهها استفاده از عسل است. در این بخش از سایت طب فارسی به روش درمان گرفتگی صدا با عسل اشاره میکنیم.

درمان گرفتگی صدا با عسل

همانطور که میدانید وظیفه حنجره تولید صداست. طبق بررسی های بدست امده صدا هنگام عبور هوای ریه ها از تارهای به وجود می آید. صداهای تولید شده توسط نوسان تارها که به وسیله ی زبان و دهان صورت می گیرد به شکل کلام و حرف در خواهد آمد.

گاهی وقتها به دلایلی غده های کوچک و غیر سرطانی بر روی تارهای صوتی ایجاد خواهد شد که این غده ها باعث گرفتگی صدا می گردند.

به گزارش سایت طب فارسی فشار دائم روی تارهای صوتی میتواند باعث به وجود آمدن گره های خاکستری رنگ کوچک بر روی تارهای صوتی حنجره بشود.

این گرفتگی ممکن است با مراقبت نکردن بدتر هم بشود. مثلا نوشیدن الکل و سیگار کشیدن علایم را افزایش میدهد. یکی از راههای درمان این گرفتگی صدا عسل است.

درمان گرفتگی صدا با عسل در منزل
درمان گرفتگی صدا با عسل در منزل

درمان گرفتگی صدا با عسل به روش های مختلف

برای درمان گرفتگی صدا با عسل باید چند بار در روز یک قاشق غذاخوری عسل اصل را بخورید تا گلویتان مرطوب و گرم شود.

راه دیگر درمان گرفتگی صدا با عسل استفاده از  ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری عسل و مقداری از پودر فلفل سیاه در یک لیوان آب گرم  است. این معجون را چند بار در روز میل کنید.

راه سوم برای درمان گرفتگی صدا با عسل اینست که مقدار مساوی برگ  ریحان و عسل می باشد. این معجون را هم روزانه سه بار میل کنید.

درمان جوش های سرسیاه با لیمو و تخم مرغ

شما میتوانید یک قاشق عسل طبیعی را در یک لیوان آب گرم حل کنید.

یک راه دیگر برای درمان گرفتگی صدا با عسل مخلوط آب ولرم و عسل و آب لیموی تازه است.

همچنین عسل و لیمو و پیاز پخته شده و شیره بادام درختی را با هم ترکیب کرده و میل کنید.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره درمان گرفتگی صدا با عسل در اختیارتان گذاشتیم استفاده کافی را بکنید. البته یاد اوری می کنیم که کودکان زیر یک سال نباید عسل بخورند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد