راههای افزایش قد و بلند شدن قد در همه سن

0

راههای افزایش قد و بلند شدن قد و کشف انها دغدغه بسیاری از افراد است. بیشتر این افراد قد کوتاه هستد. اما بسیاری از کسانی که قد خوبی هم دارند باز هم دوست دارند قد بلندتری داشته باشند. شما هم با تغذیه و هم با ورزش میتوانید کمی قدتان را افزایش دهید. البته یک نکته هم بگویم که در اینترنت یک وسیله افزایش قد ژله مانند وجود دارد که میتوانید اینترنتی بخرید. به نظرم این وسیله به شما کمک زیادی میکند.

راههای افزایش قد و بلند شدن قد برای کودک و بزرگسال

به گزارش سایت پزشکی طب فارسی شما با دو روش تغذیه و ورزش میتوانید قدتان را بلند ترین کنید. در این بخش از سایت پزشکی طب فارسی درباره این دو روش اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

افزایش قد و بلند شدن قد با ورزش کردن

طبق بررسی های بدست امده برخی ورزش‌ های کششی مثل یوگا، ژیمناستیک، شنا یا حتی تلاش برای صاف ایستادن در افزایش قد و بلند کردن قد تاثیر زیادی دارد. دلیل این امر آنست که مایع بین مفصلی یک مایع با قابلیت ارتجاعی میباشد و با ورزش مناسب می‌‌توانید آنرا کش بیاورید. تمرین‌های ورزشی زیر، نمونه‌ای از ورزش‌های مناسب برای افزایش قد است . دو ساعت قبل و بعد این ورزش ها غذای اصلی تان را نخورید.

راههای افزایش قد
راههای افزایش قد

کشش پا برای افزایش قد :

+در مرحله اول برای افزایش قد با ورزش برای این کار به پشت بخوابید و تصور کنید که یک جعبه را با کف پای راست فشار می‌‌دهید. تا ۵ بشمارید، همین کار را با پای چپ انجام دهید.

+ در مرحله بعدی هم باید بر روی شکم بخوابید و همین ورزش را تکرار کنید.

کشش باسن برای افزایش قد :

= در مرحله اول برای این ورزش به پشت بخوابید و زانوهایتان را تا سینه بالا بیاورید. آنها را با دست گرفته، بکشانید.

= پس از ان شما باید در همان زمان از طریق دهان بازدهم کنید و ماهیچه‌های شکم را به داخل بکشید. در حالی که پاها را صاف می‌‌کنید نفس بکشید و هوا را از طریق بینی به داخل ریه وارد بکنید.

افزایش قد و بلند شدن قد با تغذیه

نوع غذا و مقدار ان در میزان قد شما تاثیر زیادی دارد . پس در چیزهایی که میخورید باید دقت کافی را داشته باشید. در این بخشی برخی از تغذیه های مفید برای افزایش قد و بلند شدن قد را برایتان بیان میکنیم.

*برای افزایش قد باید پروتئین‌های زود جذب و با کیفیت بالا مثل شیر، ماست، پنیر و مرغ یا ماهی مصرف کنید.

*برای بلند شدن قدتان باید بدانید که استخوان‌های شما برای رشد نیاز به کلسیم، فسفر، منیزیم، ید، ویتامین A دارند.

* به گزارش سایت پزشکی طب فارسی جگر به خصوص کبد ماهی، کره، هویج، سبزی‌های برگ سبز تیره و زرد رنگ دارای ویتامین A هستند و برای بلند شدن قد بسیار مفید هستند.

* برای افزایش قدتان پروتئین مصرف کنید . پروتئین‌ها در گروه گوشت و لبنیات فراوان‌تر هستند.

* مصرف کربوهیدرات ها هم به اندازه مناسب در قد شما تاثیر میگذارد. کربوهیدرات در غذاهای نشاسته‌ای مثل برنج، نان، سیب‌زمینی، ذرت و سایر غلات وحبوبات و نیز در برخی میوه‌ها وجود دارد .

* توصیه می‌‌شود شب‌ها بعد از غذا خوردن حداقل ۲ ساعت استراحت کنید، سپس برای خوابیدن آماده شوید و مستقیم به رخت خواب نروید.

* شما به کلسیم نیاز دارید. کلسیم در شیر و لبنیات، بادام و قندق، کنجد، کلم، اسفناج و بامیه وجود دارد.

* مقدار مناسب فسفر به افزایش قد و بلند شدن قد کمک شایانی میکند. فسفر در گوشت قرمز، مکیان، ماهی، زرده تخم مرغ، لوبیاهای خشک، آجیل، غلات، غلات کامل، نخود سبز، ذرت، شکلات و دانه‌ها فراوان است.

*مصرف منیزم را فراموش نکنید. منیزیم در سبزی‌های با برگ سبز تیره مثل اسفناج همچنین مغزها، دانه‌ها و برخی غلات کامل دیده می‌‌شود. درمان افسردگی به روش دارویی و غیر دارویی را مطالعه کنید.

* غذاهای دریایی هم برای قد شما مفید است.

* غذاهای نشاسته‌ای مثل سیب زمیین تنوری، نان و مربا، اسپاگتی یا غلات آماده مصرف انتخاب‌های مناسبی برای افزایش قد شما می باشند . پس انها را در وعده های غذایی خود بگنجانید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد