۱۵ روش برای جلوگیری از چین و چروک صورت

0
جلوگیری از چین و چروک صورت روشهای زیادی دارد. سعی کنید از همین امروز در هر سنی که هستید کاری کنید که چین و چروک های صورتتان در اینده زیاد نشود. چون این چین ها زیبایی شما را کم میکنند و بر سن ظاهری شما می افزایند.
.
در این پست از سایت طب فارسی برخی از روشهای جلوگیری از چین و چروک صورت را برایتان گردآوری کرده ایم.

روشهای جلوگیری از چین و چروک صورت چیست

برخی از راهکارها برای جلوگیری از چین و چروک صورت عبارتند از :

۱- مشتقات ویتامین A :

به گزارش سایت پزشکی طب فارسی مشتقات ویتامین A برای جلوگیری از چین و چروک صورت مناسب هستند. تریتنوئین ( رتین A ) دارویـی اسـت کـه از ویـتـامـین A استخراج شده و برای درمان آکنه (جوش صورت)کاربرد دارد.ولی برای درمان چین و چروک صورت نیز تجویز می گردد. طـریقه استـفاده آن یک بار پیش از خواب بوده و تنها برای رفع چین و چروکهای سطحی و کوچک مصرف می شود.

۲- کـلاژن :

کلاژن به پروتئین موجود در پوست میگویند کـه بـه بـسیـاری از مـحـصـولات آرایشی اضافه می شود. مـصرف خـوراکی آن سودمند نیست اما تزریق آن موثر است. تزریق کلاژن به پوست میتواند چین وچروک و گود رفتگیهای ظریف و ریز را اصلاح نماید. پـس از تـزریق کلاژن نباید در مقابل آفتاب قرار بگیرید. همچنین به اطلاع می رسانیم اگر شـما از بیماری های خود-ایمنی رنج می برید هیچ وقت تزریق کلاژن را انجام ندهید.

۳- پیلینگ شیمیایی :

پیلینگ شیمیایی و درمابریشن ( سایش پوست ) روشی دیگر برای درمان پوست چروکیده میباشد.

۴- ماساژ :

ماساژ دادن برای جلوگیری از چین و چروک صورت بسیار تاثیر گذار است. هـنـگام استـفـاده از کـرمـهای مـرطوب کننده دستان خود را بصورت حرکات مدور به ملایمت از چانه تا میان پیـشـانی بالا ببرید. در مرحله بعدی دستـانـتـان را به دو سوی صورتتان به پایین سر دهید. این کار را ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

همچنین می توانید برای جلوگیری از چین و چروک و خطوط صورت اطراف دهان، خنـده اغـراق آمیـزی کـرده و سپس دندانهایتان را مـحـکـم به هم بفشارید. این کار را ۲۴ مرتبه تکرار کنید.

به گزارش سایت طب فارسی جهت جلوگیری از چین و چـروک گـردن دستهـایـتان را از زیر چانه بطرف پایین و بالا ماساژ بدهید این کار را ۱۲ مرتبه تکرار کنید. به مرور نتایج این ماساژ ها را متوجه خواهید شد.

۵- نور خورشید :

تابش مستقیم نور خورشید به پوست شما سبب ایجاد چین و چروک در ان خواهد شد. علت شماره یک چین وچروک، تـغیـیرات رنگـدانـه ها و سـرطـان پوست می باشد. تا حد امکان از در معرض قرار گرفتن مقابل نور خورشید پرهیز کنید. هـرگاه از خانه خارج میگردید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

۶- چـای :

طبق اطلاعات بدست امده نـوشیدن چای سبز تاثیر زیادی بر فرایند پیری دارد. چای منبع غنی از آنتی اکسیدان می باشد کـه بـا رادیـکـالـهـای آزاد بـدن شـمـا مبارزه خواهد کرد. حداقل چای کیسـه ای را بـه مـدت ۳ دقیـقه در آب گـرم قـرار دهـید تا بیشترین نتیجه را بگیرید.

خاصیت و خواص خرما برای سلامتی

۷- خواب مناسب :

میزان خواب و کیفیت خواب شما تاثیر زیادی روی پوستتان می گذارد. برای یک استراحت خوب از بالش نرم، بزرگ با پارچه طبیعی و غیر مصنوعی استفاده کنید.

۸- در مــعرض حرارت قرار نگیـرید :

جالب است بدانید که گرما هم سبب چین و چروک پوست شما می شود. گـرما قـادر اسـت بـه درون پـوسـت رخـنـه کـرده و بـه بافتهای همبند صدمه وارد کند. هنگام استفاده از سشوار دستی آن را در حالت بسیار داغ قرار ندهید و جریان هوای گرم را مستقیما بسمت پوست نگیرید.

۹- از عوامل جوی دوری کنید :

هـنگامی که در زمستان از خانه خارج می گـردیـد برای محافظت از پوست صورتتان از بادهای سوزناک زمستانی، از مـاسـک صـورت اسـتـفــاده کنید. پیش از آنکه به شنا بروید از یک مرطوب کننده قـوی اسـتـفاده کـنید تا از جذب کلر به پوستتان جلوگیری بعمل آید.

۱۰- شستشوی چشمی :

ایا دوست دارید پف چشمهایتان برطرف شود ؟ برای برطرف کردن چشمان پف کرده یک کتری چای دم کـنید. وقتی که خنک شد چشمها را با آن بشویید.

همچنین میتوانید ۲ قاشق استیل را بـه مـدت چنـد دقـیـقه درون فـریز قرار دهید و سپس روی چشم هایتان قرار دهـیـد تا پـف چشمانتان کم شود.

طرز تهیه سوپ مرغ برای درمان سرماخوردگی

۱۱- آب فـراوان بـنوشیـد :

مصرف آب زیاد برای جوانسازی و شادابی پوست بی نظیر است . مـتـخصصین تـوصـیه می کـنـند کـه حـداقـل روزانـه ۸ لیـوان آب بنوشید. این کار حقیقتا شرایط پوست را بهبود می بخشد.

سایر روشها :

۱۲-یادتان باشد که سعی کنید از صابون استفاده نکنید. جای آن صورت خود را با کرم شیر بشویید.

۱۳- همچنین در شب از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

۱۴- صبح اول وقت سفیده تخم مـرغ را جـدا کـرده و آن را بـا یـک قاشق سوپخوری عسل و ۴/۱ قـاشق چـایخوری آب هویج مخلوط کرده و به روی صورت خود قرار دهید. بعد از مدتی به حمام بروید.

۱۵- برای جلوگیری از چین و چروک صورت باقیمانده آرایش خود را توسط یک پنبه آغشته به آب گرم ( کـه قدری نشاسته به آن افزوده شده است ) پاک کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد