علائم سرطان آلت تناسلی

0

سرطان آلت تناسلی یک شکل نادر از یک بیماری است که پوست اطراف آلت تناسلی را هدف قرار می دهد مخصوصا آقایانی که ختنه نشده اند. در حالی که معمولا در مردان بالای 50 سال دیده میشود،اما مواردی وجود دارد که بزرگسالان جوان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

اخیرا، یک پدر 25 ساله از نیوکاسل، انگلستان، در مورد تجربه خود در مورد بیماری و نحوه مانع او از داشتن رابطه جنسی سخن گفت. علائم دیل کلارک با یک توئه در نوک آلت تناسلی خود شروع شد که بعدا به اندازه یک انگور رشد کرد.

در این نقطه او به سراغ پزشک رفت که وضعیت او را به عنوان سرطان آلت تناسلی تشخیص دادند. از آن به بعد، او پنج عمل جراحی، 9 دوره پرتودرمانی و دو دوره شیمی درمانی انجام داده است که هیچیک از آنها در برداشتن سرطان موفق نبوده است.

“این کاملا من را به عنوان یک فرد نابود کرد. من تلاش می کنم تا به توالت بروم و آلت تناسلی من هیچ استفاده دیگری از سعی و ادرار کردن از آن ندارد. »کلارک به The Daily Mail گفت. “این حس بدی است که آلت تناسلیم را به خاطر سرطان به زودی از دست خواهم داد”

WebMD معتقد است که در ایالات متحده، 2100 مرد در هر سال با سرطان آلت تناسلی تشخیص داده می شوند.

انواع سرطان آلت تناسلی

نوع سرطان بستگی به نوع سلولی که از آن شروع به رشد می کند دارد. به طور معمول، آن را به عنوان غده‌ی سرطانی لایه‌ی برونی پوست بدن میشناسند، که در سلول هایی که سطح(پوست) آلت تناسلی را پوشش می دهند شروع می شود.

شکل دیگری از غده‌ی سرطانی لایه‌ی برونی پوست بدن,کارسینوما در محل (CIS) فقط پوست آلت تناسلی را هدف قرار می دهد بدون اینکه بافت عمیق تر درون آن تاثیر بگذارد.

آدنوکارسینوما نوعی سرطان آلت تناسلی است که در سلول های غده آلت تناسلی ایجاد می شود که باعث عرق می شوند.

ملانوم آلت تناسلی یک نتیجه از سرطان است که در سلول های پوست ایجاد می شود که مسئول رنگ الت تناسلی است.

علل

در حالی که کارشناسان هنوز درک علل اصلی سرطان آلت تناسلی را ندارند، آنها معتقدند که بعضی از عوامل ممکن است انسان را در معرض خطر بیشتری برای بیماری قرار دهد.

آنها معتقدند که ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. HPV در میان مردان که ختنه نشده اند شایع تر است.

بهداشت شخصی بسیار مهم است. مردانی که آلت تناسلی خود و محل ختنه گاه را تمیز نمی کنند، به طور مرتب اجازه رشد می دهند که می تواند باعث ایجاد عفونت های سرطانی شود.

گزارش شده که سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر شانس ابتلا به سرطان آلت تناسلی را افزایش می دهد.

علائم

علائم سرطان آلت تناسلی ممکن است خیلی شبیه به عفونت های دیگر باشد و بهتر است از یک دکتر برای شناسایی علت آن بازدید کنید.

انجمن سرطان آمریکا معتقد است که علائم اولیه می تواند به وضوح از طریق تغییرات وضعیت پوست آلت تناسلی تشخیص داده شود.

این منطقه می تواند ضخیم تر و یا تغییر رنگ شود.

یک توده ممکن است بر روی آلت تناسلی یا پوست ختنه گاه ایجاد شود.

این منطقه همچنین می تواند یک زخم (درد) ایجاد کند که ممکن است خونریزی کند.

یک لکه قرمز، سفت و سخت ممکن است شکل بگیرد.در منطقه ختنه گاه دیده می شود که همراه جوش های کوچک،قهوه ای مایل به ابی رنگ دیده میشود همچنین تخلیه مخرب (مایع) زیر پوستی ممکن است از عفونت تشکیل شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد