اختلالات خواب در یائسگی با گرگرفتگی و افسردگی همراه است

0

اختلالات خواب یکی از شایع ترین شکایات گزارش شده در میان زنان یائسه است. مطالعات جدید زنان میانسال نشان دادند که مشکلات خواب در مراحل مختلف یائسگی متفاوت است، اما به طور پیوسته با گرگرفتگی و افسردگی همبستگی دارد.

ربکا اسمیت، استاد خوشبختی در دانشگاه ایلینوی در اوربانا-شامپاین گفت، یافته های این پژوهش نشان می دهد که رفع مشکلات مربوط به این عوامل ممکن است به اختلالات خواب نیز برسد، و همچنین به زنان امیدوار است که نشانه های خواب خود بعد از گذر از یائسگی بهبود خواهد یافت.

Mahoney گفت: “خواب کم یکی از مسائل مهمی است که زنان یائسه در معرض درمان پزشکان خود قرار می گیرند.” “این یک تهدید بزرگ برای مراقبت های بهداشتی است و بار سنگین بر کیفیت زندگی زنان است. تحقیق در مورد این موضوع بسیار مهم است.”

گروه ایلینوی از داده های مطالعات بهداشت زنان در Midlife استفاده کرد که به ترتیب 776 زن در سن 45 تا 54 سالگی در منطقه بالتیمور بالغ بر 7 سال بود. زنان، بررسی های سالانه و نمونه های خون را انجام دادند تا محققان بتوانند بر اثر اختلالات خواب، سایر علائم یائسگی و میزان هورمون در زنان از قبل یا بعد از یائسگی ردیابی کنند.

برای ردیابی خواب کم، مطالعات سوالاتی را درباره فرکانس بیخوابی، خواب بی قرار و اختلالات خواب پرسیدند.

اسمیت می گوید: «گزارش خود به عنوان آزمایش یک آزمایش بالینی به اندازه دقیق نیست، اما ما فکر می کنیم این بیشتر برای بیشتر زنان مفید است، زیرا دقیقتر از تجربه آنهاست. “برای یک زن که در معرض یائسگی قرار دارد، ممکن است مهم نباید که در معرض کم خوابی یا بیخوابی قرار گرفته است.

این مطالعه هیچ ارتباطی بین احتمال گزارش ضعیف خواب قبل از یائسگی، در طی یائسگی یا بعد از یائسگی یافت نشد. این بدان معنی است که برای بسیاری از زنان در مطالعه، مشکلات خواب آنها گزارش شده است این به عنوان مراحل مختلف یائسگی یاد میشود. برای مثال، زنان که در طول یائسگی بی خوابی داشتند، پس از یائسگی بیشتر به بیخوابی دچار میشوند.

اسمیت گفت: “این چیزی است که  برای زنان است که احساس می کنند خواب خود را از دست داده اند از زمانی که گذار یائسگی را تجربه کردند: ممکن است برای همیشه بد نباشند.” “خواب شما تغییر می کند، اما تغییر ممکن است دائمی نباشد”.

محققان در تجزیه و تحلیل بررسی ها برای هر گونه علائم یا عوامل دیگر که ممکن است با خواب ضعیف همراه باشد، محققان دریافتند که گرگرفتگی و افسردگی به شدت با خواب ضعیف در تمام مراحل یائسگی ارتباط دارد.

“این نشان می دهد که هنگام برخورد با مشکلات خواب، پزشکان باید در مورد سایر علائم مربوط به یائسگی بپرسند، به خصوص در مورد علائم افسردگی و سوال در مورد گرگرفتگی،” اسمیت گفت. اختلالات خواب در یائسگی بخشی از یک تصویر بزرگتر است که پزشکان باید به آن نگاه کنند. “

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد