تاثیر زنجبیل در درمان بیماری حرکت

0

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی سوار وسایل نقلیه می شودید دچار حالت عجیبی از تهوع و سرگیجه گردید و به محض اینکه از آن وسیله خارج می شوید حالات شما رو به بهبودی رود. پیشینه بیماری حرکت از دوران بسیار قدیم است که دریانوردان یونان باستان دریا گرفتگی را همانند طوفان و هیولاهای دریایی می دانستند و با آن مبارزه می کردند. دریا گرفتگی یکی از اشکال بیماری حرکت است که به صورت تهوع، سرگیجه، و احساس بسیار ناخوشایند در مسافران کشتی، خودرو، قطار، یا هواپیما خود را نشان می دهد.

 

درمان های بیماری حرکت

بیماری حرکت
چندین نوع داروی بیماری حرکت در داروخانه ها موجود است، که معروف ترین آنها دیمن هیدرینات است. چسب هایی هم برای جذب داروی اسکوپولامین از طریق پوست شایع شده بود، ولی به خاطر عوارض جانبی آن، به صورت توهم و تشنج، در برخی افراد، دیگر کمتر مصرف می شود. دیمن هیدرینات هم عوارضی چون خواب آلودگی و منگی دارد. به همین دلیل بسیاری از گیاه درمانگرها و حتی پزشکان به دنبال روش های سنتی و گیاهی برای رفع بیماری حرکت گشتند و نتایج خوبی هم بدست آورده اند که ما در ادامه مطلب سایت طب فارسی آن را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

 

زنجبیل موثرترین گیاه در درمان بیماری حرکت

بیماری حرکت

خوشبختانه، در درمان بیماری حرکت یک جایگزین گیاهی بسیار بهتر در دسترس است. این تنها داروی گیاهی درمان بیماری حرکت نیست، ولی به نظر بسیاری از گیاه درمانگرها بهترین آنهاست. زنجبیل: چند سال قبل، دکتر دانیل ماوری، داروشناس گیاهی و نویسنده کتابهای ارزش گذاری علمی داروهای گیاهی و درمانهای تقویتی گیاهی، زنجبیل را با داروی دیمن هیدرینات مقایسه کرد. او یک صندلی موتوردار را برای ایجاد تهوع در افراد مستعد به بیماری حرکت ابداع کرد. صندلی دستگیره ای داشت که فرد نشسته در صندلی هر وقت می خواست با استفاده از آن می توانست صندلی را از حرکت بازدارد.

دکتر ماوری عده ای داوطلب مبتلا به بیماری حرکت را برای آزمایش دعوت کرد. به نیمی از شرکت کنندگان داروی استاندارد دیمن هیدرینات و به نیم دیگر یک گرم (حدود نصف قاشق مرباخوری) زنجبیل داد. همه روی صندلی نشستند و وقتی دچار تهوع شدند، صندلی را نگاه داشتند. تحمل افرادی که زنجبیل خورده بودند تقریبا دو برابر آنهایی بود که دیمن هیدرینات مصرف کرده بودند. مدت کوتاهی پس از آزمایش دکتر ماوری، محققان دیگری ۸۰ کارآموز دریانوردی مستعد لایه دریا گرفتگی را دعوت کرده و به هر یک از آنها یک گرم زنجبیل دادند. محققان گزارش کردند که ۳۸ درصد آنها کمتر دچار دریا زدگی شده و ۷۲ درصد آنها هم کمتر دچار استفراغ شدند. از آن زمان تا کنون، تمام گیاه درمانگرهایی که  میشناسیم زنجبیل را برای درمان بیماری حرکت تجویز می کنند. دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دارویی دانشگاه پوردیو، در تأیید زنجبیل میگوید: «برای پیشگیری از بیماری حرکت، ۳۰ دقیقه پیش از سفر دو کپسول زنجبیل خورده و در صورت بروز علائم بیماری، که احتمالا هر چهار ساعت یک بار تکرار می شود، یک یا دو کپسول دیگر هم بخورید.» همچنین می توانید کپسول زنجبیل را از فروشگاه های گیاهان دارویی و مواد بهداشتی تهیه کنید. یا می توانید نوشیدنی زنجبیلی بخورید، فقط مطمئن شوید از زنجبیل واقعی درست شده باشد، نه از مواد مصنوعی با طعم زنجبیل

 

روش دیگر مصرف زنجبیل برای درمان بیماری حرکت

بیماری حرکت
1: از دیگر درمان های زنجبیلی درست کردن چای آرام کننده معده است: پنج سانتی متر ریشه زنجبیل را خرد کرده و با کمی گل بابونه، رازیانه، پوست پرتقال، و نعناع فلفلی با پونه سنبلهای مخلوط کنید. اینها را ۱۵ دقیقه در چند فنجان آب جوش بخیسانید. می توانید کمی هم دارچین به آن اضافه کنید. (چای دارچین از دورانهای بسیار کهن برای جلوگیری از تهوع مصرف میشده است.)

2: اگر آبمیوه گیری در خانه دارید، دو عدد سیب، یک عدد گلابی، و یک برش دو تا سه سانتی متری ریشه زنجبیل را با هم آب بگیرید. اگر هم مخلوط کن دارید، معجون مخصوص گوارشی دکتر مایکل موری را درست کنید: یک فنجان آناناس تازه، یک یا دو عدد کیوی، یک برش دو تا سه سانتی متری ریشه زنجبیل، و کمی نعناع.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد