5 تا از مسکن های طبیعی شگفت انگیز

0

اگر دندان درد، کمر درد یا هر نوع درد دیگری داشته باشید، ممکن است اولین فکر شما به خوردن قرص برسد. بسیاری از افراد بر روی داروها تکیه می کنند، اما با خطر عوارض جانبی، تعاملات دارویی و مصرف عادت یا اعتیاد همراه هستند.بسیاری از گیاهان و ادویه جات می توانند التهاب و سایر شرایط مرتبط را درمان کنند. این گزینه ها مبتنی بر گیاه زیر دسته ای از درمان شناخته می شود که به عنوان طب جایگزین شناخته می شود که شامل طب سوزنی، یوگا، ریکی و سایر اقدامات نیز می شود. هنگامی که به تسکین درد می آید، ممکن است از آنچه ممکن است به شما کمک کند احساس راحتی کنید شگفت زده خواهید شد.

پوست درخت بید

مردم  قرن ها استفاده از پوست بید را برای کاهش التهاب،درد و ورم استفاده کرده اند. پوست بید سفید حاوی مواد شیمیایی سالیسی است که شبیه ماده اصلی آسپیرین است.

در ابتدا، مردم برای برطرف شدن درد و تب، پوست درخت بید را میجویدند. در حال حاضر پوست بید به عنوان یک گیاه خشک شده به فروش می رسد که شما می توانید مثل چای دم کنید. همچنین به عنوان مکمل مایع و یا در شکل کپسول می آید. شما می توانید پوست بید را برای از بین بردن ناراحتی از سردرد، کمردرد، استئوآرتریت (OA) و بسیاری دیگر از شرایط استفاده کنید.

با این حال، پوست بید عوارضی هم دارد. می تواند باعث ناراحتی معده شود، ممکن است کلیه های شما را کند کند، و می تواند زمان خونریزی را طولانی کند، درست مثل آسپرین. فقط باید توسط بزرگسالان استفاده شود. به همان اندازه که آسپیرین در مقادیر زیاد گرفته شده می تواند برای کودکان مضر باشد، پوست بیدین ممکن است برای کودکان سمی باشد.

اگر نسبت به آسپرین حساس هستید یا اگر از داروهای ضد التهاب بدون نسخه (OTC) استفاده می کنید (مثل آسپرین، ایبوپروفن یا ناپروکسن)، باید از پوست بید استفاده کنید. در صورت مصرف وارفارین (کومادین) یا سایر داروهای ضد انعقاد، همچنین باید از مصرف آن جلوگیری کنید، زیرا سالیسیین خطر خونریزی را افزایش می دهد. در صورت مصرف سایر داروهای ضد التهابی یا درد، با پزشک خود مشورت کنید.

زردچوبه

زردچوبه ادویه ای است که رنگ زرد و طعم منحصر به فردی دارد. این ادویه حاوی ترکیب کورکومین، آنتی اکسیدان است که به محافظت از بدن در برابر مولکول های رادیکال آزاد کمک می کند که می توانند به سلول ها و بافت آسیب برساند.

زردچوبه همچنین می تواند برای درمان بسیاری از شرایط، از جمله:

  • سوء هاضمه    
  • زخم ها
  • ناراحتی معده    
  • پسوریازیس    
  • سرطان

    برخی از افراد مبتلا به OA همچنین به زردچوبه به عنوان از بین برنده درد طبیعی یاد میکنند، زیرا به کاهش التهاب کمک می کند.

میخک ها

میخک اغلب به عنوان ادویه برای غذاهای گوشت و برنج مورد استفاده قرار می گیرند. میخک  در کیک و بسیاری از غذاهای دیگر استفاده می شود. به عنوان یک دارو، میخک را می توان در شکل کپسول یا پودر یافت. روغن گل میخ نیز در دسترس است.

مانند سایر مکمل های گیاهی، می توانید از میخک برای درمان طیف وسیعی از شرایط استفاده کنید.میخک ممکن است به کاهش تهوع کمک کنند و سرماخوردگی را درمان کنند. آنها همچنین ممکن است به کاهش درد ناشی از سردرد، التهاب آرتریتی و درد دندان کمک کنند.از میخک نیز می تواند به عنوان کاهش درد موضعی استفاده شود.

یک مطالعه نشان داد که میخک های می تواند برای درمان عفونت های قارچی استفاده شود، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

مواد تشکیل دهنده فعال در گیاهان دارویی Eugenol است، یک ضد درد طبیعی که در OTC نیز استفاده می شود. مالش مقدار کمی روغن گل میخ در لثه ها ممکن است به طور موقت درد دندان را کاهش دهد تا بتوانید به دندانپزشک مراجعه کنید.

افرادی که دچار اختلالات خونریزی هستند و یا کسانی که داروهای رقیق کننده خون را مصرف می کنند باید هنگام مصرف داروهای گیاهی دقت داشته باشند. روغن گل میخک می تواند خطر خونریزی غیرطبیعی را کاهش دهد.

طب سوزنی

این طب پزشکی چینی باستانی با هدف توازن مسیرهای انرژی طبیعی بدن،برای از بین بردن درد است. جریان انرژی به عنوان qi شناخته می شود.

برای این عمل، طب سوزنی ها سوزن های کوچک و نازک را در پوست خود قرار می دهند. محل تزریق مربوط به منبع درد است.

طب سوزنی ممکن است درد را از بین ببرد و انرژی بدن را آزاد کند و یک ماده شیمیایی در بدن که از ان به عنوان “احساس خوب” یاد میشود که باعث کاهش درد میشود.

یک مطالعه 2012 نشان داد که طب سوزنی به کاهش درد در ارتباط با OA، میگرن و مکان های مختلف درد مزمن کمک می کند.

گرما و یخ

در میان رایج ترین درمان های خانگی، استفاده از گرما و یخ به طور مستقیم به سایت های درد است. در حالی که این درمان ممکن است به نظر آشکار باشد اما منبع موثقی در دسترس نیست که چه زمانی هم از یخ و هم از گرما باید استفاده کرد.

اعمال یک بسته یخ به منظور کاهش تورم و التهاب در مدت کوتاهی پس از این که یک عضله، تاندون یا رباط آسیب میبیند جالب توجه است، هنگامی که التهاب ناپدید می شود، گرما ممکن است به کاهش سفتی ناشی از تنش و کشش کمک کند.

یک بسته یخ بر روی سر هنگامی که ضربه سختی به ان وارد شده است میتواند التهاب و درد را کاهش دهد.

اگر مشکل دردناک شما آرتریت باشد، حرارت مرطوب مورد استفاده در مفصل آسیب دیده بیشتر از یخ میتواند به شما کمک کند. پکیج های گرمای مایع می توانند در مایکروویو حرارت داده شوند و بارها مورد استفاده قرار گیرند و باعث می شود آنها به راحتی قابل استفاده و کاربردی باشند.

اگر مجروح شوید، با پزشک یا داروساز خود در مورد چگونگی استفاده بهتر از گرما یا یخ برای کمک به کاهش درد صحبت کنید.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد