داروخانه ی سبز برای درمان نقرس

0

بلوره ای دردآور نقرس نوعی التهاب مفاصل است، چون درد مفصل، مخصوصأ مفصل انگشت بزرگ پا را ایجاد می کند. این بیماری ناشی از زیادی اسید اوریک خون بوده بدین صورت که وقتی میزان اسید اوریک خون از حد معینی تجاوز کند، بلورهای اسید اوریک در مفصل یا مفاصل گرفتار تجمع یافته و باعث درد غیر قابل تحمل می شوند. این بلورها می توانند در اندام های دیگر بدن هم جمع شده و آسیب جدی به بار آورند، پس درد تنها دلیل لزوم کنترل این بیماری نیست.

 

دلایل بروز نقرس

نقرس
نقرس یک بیماری ارثی است. سیصد سال پیش، بیماری ثروتمندان بود، چون فقط در میان خانواده های دارای امکانات غذایی خوب دیده می شد. ولی حالا می دانیم که غنی و فقر هر دو را گرفتار می کند. بیش از ۹۵ درصد مبتلایان به این عارضه مردان بالای ۳۰ سال هستند. تخمین زده می شود سطح اسید اوریک خون ۱۰ تا ۲۰ درصد مردم بالاتر از حد طبیعی باشد، ولی از هر ۱۰۰۰ نفر فقط ۳ تقر به نقرس مبتلا می شوند.

 

درمان نقرس با گیاهان طبیعی

نقرس

اگر دچار نقرس هستید، قبل از همه به داروهای تجویزی پزشک معالجتان اتکا کنید. ولی، ممکن است بتوانید از برخی رویکردهای طبیعی برای تسکین درد جانکاه بیماری کمک بگیرید. یکی از مهمترین درمان های جایگزین برای درمان این عارضه خوردن کرفس است. می توانید هم از آب کرفس و هم از قرص های عصاره ی آماده آن که در داروخانه ها موجود است استفاده نمایید. دانه کرفس سطح اسید اوریک خون را در حد طبیعی نگاه میدارد.

تاثیر گیاه چیزو در درمان نقرس

نقرس

این نعناع علفی معطر ده ها سال پیش از آسیا به کشورهای غربی برده شد، و در شرق از خوراکی ها و داروهای گیاهی معمول است. محققان ژاپنی مدعی یافتن ترکیباتی برای تسکین درد نقرس در چیزو شده اند. این گیاه مقدار زیادی از چهار ترکیب به نام مهارکننده های گزانتین اکسیداز است، که از تشکیل اسید اوریک جلوگیری می کنند. من اغلب کمی چیزو به چای نعناع خودم اضافه می کنم.

 

شیرین بیان و زردچوبه موثر در درمان نقرس

نقرساین گیاه هم مثل چیزو چند مهارکننده گزانتین اکسیداز دارد، ولی به مقدار کمتر. با این حال، ترکیب چیزو و شیرین بیان می توانند جالب باشد، و همراهی دو گیاه با هم می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

زردچوبه: ترکیب کورکومین موجود در زردچوبه مانع تشکیل ماده ای به نام  پروستاگلاندین در بدن می شود. سازوکار آن شبیه سازوکار تسکین دهنده درد توسط آسپیرین یا ایبوپروفن، فقط ضعیف تر، است. با این حال، مقدار زیاد کورکومین غدد فوق کلیوی را تحریک به ترشح کورتیزون میکند، که تسکین دهنده قوی التهاب و درد ناشی از آن است. ساکنان جزایر هند شرقی زردچوبه را مقدس دانسته و آن را بسیار زیاد در غذاها می ریزند. به نظر من این روش بسیار خوبی برای خوردن داروست. می توانید چای زردچوبه درست کرده یا زردچوبه را به صورت کپسول هم بخورید.

 

تاثیر آووکادو در درمان نقرس

نقرسهمراهان عزیز طب فارسی: گیاه شناسان در منطقه آمازون معتقدند که آووکادو در درمان نقرس مؤثر است. گزارش هایی هم مبنی بر کاهش اسید اوریک خون در اثر خوردن آووکادو رسیده است. من شواهد علمی برای تأیید این موضوع در دست ندارم، ولی به خرد گیاه شناسی مردم آمازون اعتماد دارم؛ در ضمن آووکادو بسیار خوشمزه هم هست. بنابراین، دلیل کافی برای افزودن گاه گاه آووکادو به رژیم غذایی دارید. فقط زیادی نخورید، چون آووکادو کالری بسیار دارد.

پنجه گربه مفید در نقرس

نقرسیکی از گیاه درمانگر ها می گوید: یک بار وقتی که در آمازون بودم، دچار حمله نقرس شدم و داروهای ضد التهابی را که می بایست در این شرایط بخورم همراه نداشتم. ولی چند قرص حاوی گیاه پنجه گربه با خود داشتم که گیاهی با اثر ضدالتهابی است. دو قرص خوردم، تأثیری نکرد. چهار قرص خوردم؛ باز هم هیچ، بعد شش قرص خوردم؟ متوجه شدم کمی تأثیر کرده است، ولی یک دوجین از قرص ها را خوردم تا تأثیر شبیه به تأثیر دارویم را ببینم. من مطمئنا داروی تجویز شده توسط پزشکم را ترجیح می دهم، ولی در موارد اضطراری باز هم از گیاه پنجه گر به کمک خواهم گرفت. بیش از ۳۰ نوع تجاری پنجه گربه در مراکز فروش گیاهان دارویی و مواد بهداشتی عرضه میشود، و فقط یک گزارش علمی از عوارض جانبی آن ارائه شده است.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد