درمان بیماری پای ورزشکاران با گیاهان

0

شاید برایتان خیلی عجیب باشد که بشنوین پابرهنه راه رفتن علاج بیماری پای ورزشکاران باشد, اما دقیقا همینطور است و به این روش از یک عفونت قارچی پوست، به نام پای ورزشکار، در امان بمانید. بیماری پای ورزشکاران ، که نام پزشکی آن تینئاپدیس است، یک عفونت قارچی سطحی پوست است. ما در این مطلب از این عارضه و ره های طبیعی و گیاهی درمان بیماری پای ورزشکاران برای شما عزیزان صحبت می کنیم.

 

بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

همانطور که در مقدمه خدمتتان عرض کردم بیماری پای ورزشکاران یک نوع قارچ پوستی است که گونه های مختلف این قارچ ها می توانند نه تنها پا، بلکه جاهای مختلف بدن را هم گرفتار کنند و وقتی قارچ به ناحیه کشاله ران برسد ایجاد خارش شدید می کند. قارچ بیماری پای ورزشکاران برای رشد نیاز به رطوبت و تاریکی دارد به همین دلیل پزشکان و درمان گرهای پزشکی جایگزین توصیه می کنند پا را خشک نگاه دارید. البته، پا به صورت برهنه بیشتر خشک می ماند تا حبس شده در کفش تاریک و مرطوب.

 

درمان بیماری پای ورزشکاران با گیاهان

بیماری پای ورزشکاران

همراهان همیشگی طب فارسی: اگر توصیه اصلی برای جلوگیری از بروز عفونت پای ورزشکار – پابرهنه راه رفتن نتواند مانع آن شود و احساس سوزش، خارش، و ترک خوردگی بین انگشتان پا کردید، برای درمان می توانید از گیاهان ضد قارچ استفاده کنید. در اینجا گیاهان توصیه ای را معرفی میکنم.

سیر: سیر نخستین انتخاب گیاه درمانگرها در درمان بیماری پای ورزشکاران است. سیر یکی از توصیه شده ترین گند زداهای ضدقارچ است، و دلیل هم دارد. مطالعات علمی زیاد نشان داده اند که مصرف سیر در درمان بیماری پای ورزشکاران و سایر عفونت های قارچی، مخصوصأ عفونت های قارچی مهبل، مؤثر است.  شست و شوی پا با سیر ممکن است بدبو باشد، ولی معمولا خارش و سوزش بین انگشتان را تسکین می دهد. من پیشنهاد می کنم چند حبه سیر را خرد کرده و با کمی الکل در آب گرم بریزید و پاها را در آن قرار دهید.

اگر این رویکرد درمانی مؤثر واقع نشد، روش سنتی چینی را به کار ببندید: چند حبه سیر را خرد کرده و یک تا سه روز در روغن زیتون بخیسانید. محلول را صاف کرده و با استفاده از یک تکه پنبه یا پارچه تمیز روغن سیر را روزی یک یا دو بار بین انگشتان پا بمالید. برخی گیاه شناسان حتی توصیه می کنند ورقه ای از سیر را روی ناحیه آزرده پوست بگذارید. این کار ممکن است بیشتر از بسیاری درمان های دیگر مؤثر واقع شود، ولی مشکلی هم دارد:
و انگشتان پا ممکن است دیگران را ناراحت کند. بهتر است این کار را بعد از کار و هنگامی که در خانه هستید انجام دهید. نکته احتیاطی: اگر این روش استفاده از سیر پوستتان را تحریک می کند، آن را متوقف و به روش استحمام پا با سیر یا روغن سیر روی بیاورید.

 

تاثیر زنجبیل در بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

در بانک اطلاعاتی گیاه درمانگر ها درباره گیاهان، زنجبیل دومین نمره را در میان مواد ضد قارچ  را می آورد. یک ترکیب موجود در زنجبیل به نام اسید کاپریلیک چنان قوی است که یکی از دوستان داروساز پیشنهاد خوردن روزانه سه کپسول آن را برای درمان تمام عفونت های قارچی پیشنهاد می کند. البته، شما نمی توانید اسید کاپریلیک خالص مصرف کنید. به همین دلیل خوردن زنجبیل را به جای آن پیشنهاد می کنم. من هنوز به ارزش استخراج مواد مؤثر از گیاهان و مصرف بدون سایر اجزای گیاه شک دارم. می توانید جوشانده خود را با افزودن ۳۰ گرم ریشه څردکرده زنجبیل به یک فنجان آب جوش تهیه کنید. بگذارید ۲۰ دقیقه خیس بخورد و بعد روزی دو بار با یک تکه پنبه یا پارچه تمیز مستقیما روی نواحی گرفتار قارچ بمالید.

 

شیرین بیان مفید در بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

سیر ممکن است بهترین درمان گیاهی برای پای ورزشکار باشد، ولی جالب این که در فهرست بانک اطلاعاتی گیاه درمانگرها در رأس گیاهان دارای تعداد زیاد مواد ضد قارچ قرار ندارد. بلکه شیرین بیان با ۲۵ ترکیب ضد قارچ بالاتر از آن است (سیر تنها ۱۰ ترکیب ضد قارچ، ولی واقعا مؤثر، دارد) روشن بودن اثر ضد قارچی شیرین بیان باعث شده است تا چینی ها آن را برای درمان کچلی پوست مصرف کنند. من افزودن کمی ریشه خرد کرده شیرین بیان را به محلول سیری شست وشوی پا که در بالا اشاره شد توصیه می کنم. همچنین می توانید با ۵ تا ۷ قاشق مرباخوری خشک کرد؛ گیاه شیرین بیان در یک فنجان آب، یک جوشانده قوی بسازید. آن را بجوشانید و بگذارید تا ۲۰ دقیق خیس بخورد. بعد از سرد شدن، با یک تکه پنبه یا پارچه تمیز آن را روی ناحیه گرفتار قارچ بمالید.

تاثیر درخت چای در بیماری پای ورزشکاران

بیماری پای ورزشکاران

روغن درخت چای یک گند زدای قوی است که برای درمان بیماری پای ورزشکاران هم مفید است. این روغن را با مقدار معادل آب یا روغن نباتی مخلوط کرده و روزی سه بار با یک تکه پنبه یا پارچه تمیز مستقیما روی نواحی قارچی پوست بمالید. این روغن را نخورید. خوردن مقدار کم این روغن هم مانند سایر روغن اسانسهای گیاهی می تواند مرگبار شود.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد