آموزش تهیه بستنی سنتی خوشمزه در منزل

0

بستنی سنتی یکی ازخوردنی های خوشمزه است که در همه فصلهای سال مخصوصا تابستان استفاده می شود . ما اکثرا این بستنی را از بیرون خریداری میکنیم . اما حتما شنیده اید که این بستنی سنتی را می شود در خانه هم ساخت . در بخش تغذیه ی سایت پزشکی طب فارسی طرز تهیه بستنی سنتی در منزل را برایتان بیان می کنیم.

مواد لازم برای تهیه بستنی سنتی

شیر: دو لیوان (نیم لیتر)

شکر: چهار قاشق سوپ خوری (۱۰۰ گرم)

زرده تخم مرغ: ۴ عدد

ثعلب: ۱۵ گرم

وانبل: نصف قاشق چای خوری

زعفران به اندازه دلخواه ( در صورت تمایل)

طرز تهیه بستنی سنتی در منزل

اولین نکته برای تهیه بستنی سنتی در منزل اینست که لازم نیست هم ثعلب و هم زرده را استفاده کنید. وجود یکی از انها هم کافیست . در این قسمت طرز ساخت دو مدل بستنی سنتی را برایتان بیان میکنیم.

بستنی سنتی با زرده تخم مرغ :

اگر قصد داشتید از زرده تخم مرغ استفاده کنید ابتدا شکر و زرده ها را حسابی با هم بزنید تا تخم مرغ کف کند.  سپس شیر را جوش آورده و مخلوط زرده و شکر را به آن اضافه کنید . اکنون باید حسابی هم بزنید.

بستنی سنتی با ثعلب :

اگر قصد داشتید از ثعلب استفاده کنید باید بعد از گرم کردن شیر، شکر وانیل و ثعلب را به آن اضافه کنید. سپس با هم مخلوط کنید تا حسابی ترکیب شود و شکر در آن حل شود. بستنی سنتی , طرز تهیه بستنی سنتی ,آموزش تهیه بستنی, بستنی سنتی در منزل ,ساخت بستنی, طرز تهیه بستنی با ثعلب, طرز تهیه بستنی سنتی در منزل را بخوانید.

طرز تهیه بستنی سنتی در منزل
طرز تهیه بستنی سنتی در منزل

ادامه :

میتوانید در این قسمت زعفران یا کاکائو به ان اضافه کنید تا رنگی شود . خیلی نزنید.

اکنون مایعی در دست ماست که باید شبیه بستنی شود. برای اینکار کافیست مایع را در سرما هم بزنیم . برای این کار هم سه روش وجود دارد.

روش اول : استفاده از بستنی ساز که راحت ترین راه است.

روش دوم : ظرفی پر از یخ تهیه کنید و شیر را در ظرف فلزی بریزید و داخل ظرف یخ بگذارید . سپس با همزن بزنید تا کش دار شود و کم کم شبیه بستنی شود.

روش سوم : ظرف فلزی ( استیل) شیر را داخل فریزر بزارید تا اطراف شیر کمی یخ بزند، در مرحله بعدی از فریزر خارج اش کنید و با همزن بزنید . اینکار را آنقدر تکرار کنید تا شیر کش دار شود و به شکل بستنی در بیاد.

اکنون بستنی شما آماده است . میتوانید ان را در ظرف مورد نظر بریزید. سپس با مواد خوراکی مثل پسته تزیین کنید.

اگر دو سه بار این بستنی را در منزل تهیه کنید میتوانید حرفه ای شوید و حتی برای پذیرایی از مهمان هایتان از آن استفاده کنید .

 اموزش ماهی شکم پر با روکش خمیر را مطالعه کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد