گیاهان موثر در التیام درد سیاتیک

0

من هیچ وقت رویکرد تخیل را در درمان به کار نبرده بودم تا این که داستانی از پزشکی مورد اطمینان شنیدم و مرا به فکر واداشت. این داستان را دکتر اندرو ویل، استاد دانشگاه آریزونا و نویسنده کتاب سلامت طبیعی، داروی طبیعی، بازگو کرد که یکی از متخصصان برجسته پزشکی جایگزین در آمریکاست. در این مطلب ما می خواهیم از درد سیاتیک و روش های طبیعی برای کنترل و درمان درد سیاتیک صحبت کنیم. ادامه ی داستان را در زیر بخوانید.

 

درد سیاتیک

درد سیاتیک
دکتر ویل از خانمی می گفت که دو سال از درد سیاتیک رنج برده و به بیش از ۲۰ پزشک مراجعه کرده بود. درد او ادامه یافته و کاهشی در آن ندیده بود.
درد سیاتیک دردی است که از کمر تا پا کشیده می شود. این درد در طول عصب سیاتیک پایین می رود، از این رو درد سیاتیک نام گرفته است. بعضی وقتها خود تارهای عصب سیاتیک هم ملتهب می شوند. شاید احساس آن خانم را درک کنید. من میدانم چه کشیده است. بعد از دو سال درد کشیدن، وقتی نوه این خانم به دیدارش رفته بود، ناگهان تغییری عمده روی داد. او خود را از رختخواب بیرون کشید تا نوه اش را ببیند، و با کمال تعجب، متوجه شد که وقتی وانمود می کند حالش خوب است، واقعا حالش بهتر می شود.

او دیگر به پزشک مراجعه نکرد، چون ظاهرا نمی توانستند کاری برایش بکنند. در عوض تصمیم گرفت بخواهد حالش خوب شود. برای تسکین درد سوزن درمانی را در پیش گرفت، مکمل های ویتامین خورد، و شروع به تماشای نوارهای ویدیویی ورزش های تسکین درد کرد. به نظر می رسید همه این درمانها مؤثر بودند: این خانم حالش بهتر شد و احساس بهبود می کرد. متوجه شد مهم ترین عنصر در برنامه خودساخته اش برای بهبودی تخیل بوده است. روش پایه او تجسم جریان بیشتر خون در ناحیه کمر بود. سرانجام درد کاملا از بین رفت. دکتر ویل هفت سال بعد او را معاینه کرد و متوجه شد حالش کاملا خوب است و اصلا درد سیاتیک ندارد.

 

گیاهان مفید در درمان درد سیاتیک

درد سیاتیک

علاوه بر چندین رویکرد طبیعی که بیمار دکتر ویل انجام داده بود، گیاهانی هم هستند که می توانند در تسکین دردهایی از این نوع مؤثر باشند.

مخلوط دانه های علفی (مخصوصأ دانه بهاری چمن): چندین سال پیش، طبیعت درمانگر اروپایی، پارسون کنایپ متوجه چیزی شد که ساکنان آلپ با دانه های علف های مختلف جمع آوری شده برای علوفه حیوانات در زمستان می کنند. آنها دانه ها را پاک کرده و در آب استحمام خود می ریختند، چون متوجه اثر تسکینی آن بر درد کمر، مفاصل، و ماهیچه ها شده بودند. کنایب استفاده از این دانه ها به این منظور را عمومیت بخشید و امروزه اروپاییان روش درمان کنایب را با استفاده از بسته های آماده دانه های گیاهی یا ضماد آن انجام می دهند. ضماد گرم مصرفی در درمان توسط کمیسیون E که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، هم تأیید شده است. به گفته کمیسیون E این ضمادها در درمان بیماریهای روماتیسمی و نیز درد سیاتیک مؤثر هستند.

 

اثر دانه های گیاهی در درد سیاتیک

درد سیاتیک
همراهان عزیز طب فارسی: به گفته دکتر رودولف فریتس وایس، رئیس انجمن گیاه درمانگرهای آلمان، این دانه ها مقادیر زیاد ترکیبی به نام کومارین دارند که ماده ای کافوری شکل است و وقتی روی پوست مالیده شود جریان خون موضعی را بیشتر میکند. کتاب پزشکی گیاهی دکتر وایس در دانشکده های پزشکی آلمان تدریس میشود. من چیزهای زیادی در تأیید حمام دانه های علفی و ضمادهای تسکین دهنده درد سیاتیک شنیده ام، و این روش را امتحان خواهم کرد.

 

تاثیر گزنه دو پایه در التیام درد سیاتیک

درد سیاتیک

از دوران روم باستان، مردم درد کمر را با گیاه گزنه درمان می کردند. برای این کار باید ترکه های تازه گزنه را روی ناحیه گرفتار به آرامی زد. البته باید مراقب باشید. این کار گزش های تندی خواهد داشت، ولی این بخشی از درمان است. این گزش ها یک نوع ضد تحریک هستند که ایجاد درد مختصری می کند، و توجه دستگاه عصبی را از درد عمقی تر منحرف می کند. البته این تنها اثر گزنه نیست. مواد شیمیایی ای که ایجاد التهاب می کنند باعث ترشح مواد طبیعی ضدالتهابی در بدن می شوند. به این ترتیب، داروهای خود بدن به رفع التهاب سیاتیک هم کمک می کنند.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد