گیاهان و التهاب جمود مفصلی مهرهها

0

التهاب جمود مفصلی مهرهها بیماری است که نام آن زیاد آشنا است و مهره های ستون فقرات را در گیر میکند و باعث خشکی و درد در این نواحی میشود. گردن و دست ها و کمر را درگیر خود کرده و گاها موجب خم شدن بدن به جلو نیز می شود. شایان ذکر است که مردان بیشتر از زنان در ابتلا به این بیماری هستند و بیشتر در سنین 20 تا 40 به ۀن مبتلا می شومد اما تشخیص التهاب جمود مفصلی مهرهها بعضی مواقع زمانبر است. ما در این مطلب از گیاهان موثر در التهاب جمود مفصلی مهرهها برای شما صحبت می کنیم.

آناناس موثر در التهاب جمود مفصلی مهرهها

التهاب جمود مفصلی مهرهها

آناناس هم مانند زنجبیل آنزیمی تخریب کننده پروتئین به نام بروملایین دارد. دکتر موری مصرف سه بار در روز ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم بروملایین با معده خالی را توصیه می کند. بروملایین خالص را می توانید در مراکز فروش مواد طبیعی بیابید. بسیاری از پزشکان بر این باورند که بروملایین را از منابع طبیعی به بدنتان برسانید.  زینجیبایین و بروملایین، آنزیم های قوی دیگری هم هستند که اثرات مشابه اینها بود. این آنزیم ها را می توانید با خوردن میوه ها و گیاهان حاوی آنها به بدن خود برسانید. منابع این آنزیم ها میوه برگ انجیری، زنجبیل، میوه کیوی، خربزه درختی، و انجیر است.

 

ذرت مفید در التهاب جمود مفصلی مهرهها

التهاب جمود مفصلی مهرهها

یک گیاه در مانگر مبتلا به التهاب جمود مفصلی مهرهها در سفرنامه خود می نویسد که : در سفر سال ۱۹۹۱ خود را به کشور آمازونی پرو به خوبی به یاد دارد از بستن گردنبند محافظ گردن در رنج بودم، که برای صاف نگاه داشتن گردن در افراد مبتلا به التهاب جمود مفصلی مهره های گردن به کار می رود. ولی بستن آن در هوای مرطوب آمازون آزاردهنده بود و بیشتر مهرهها را آسیب می رساند. وقتی به خانه بازگشتم، می بایست پودر تالک به گردنم بمالم، ولی همراه خود نداشتم. تا این که یکی از همراهان « گرد تالک حاره ای» برایم آورد، که آرد ذرت بود. وقتی گرد را به گردنم مالید، اثر تسکینی آن فوری بود. بعد کیسه ای پر از آرد ذرت هم به من داد. من آرد ذرت را برای درمان خود AS پیشنهاد نمی کنم، بلکه فقط برای التیام التهاب پوست ناشی از سایش گردنبند طبی در چنین شرایطی مفید است.

تاثیر تاج خروس در التهاب جمود مفصلی مهرهها

التهاب جمود مفصلی مهرهها

شکی نیست که رساندن مقدار کافی کلسیم به بدن کمکی به جلوگیری از بروز پوکی استخوان است. گیاه درمانگرها معتقدند این کلسیم مانع بروز التهاب جمود مفصلی مهره ها هم می شود. در بانک اطلاعاتی پزشکی سنتی، تاج خروس بهترین منبع گیاهی کلسیم است. گیاهان دیگر غنی از این کانی اساسی برای انسان عبارتند از سلمک، گزنه دو پایه، باقلا، بولاغ اوتی، شیرین بیان، مرزن گوش، مرزه، جوانه شبدر قرمز، آویشن، کلم چینی، ریحان، دانه کرفس، گل قاصد. خوردن سبزیجات سبز برگ را به عنوان بخش ثابتی از خوراک روزانه توصیه می شود. خوردن سوپ این سبزیجات در بین وعده های غذایی تجربه خوبی خواهد بود.

 

 گیاهخواری و التهاب جمود مفصلی مهرهها

التهاب جمود مفصلی مهرهها

مطالعات مختلف و شواهد بسیار میان عامه مردم نشان میدهد که رژیم غذایی کم کالری در میان گیاه خواران درد و التهاب مفاصل را تسکین می دهد. تحقیقات نشان داده اند که این رژیم غذایی علائم بسیاری از بیماریهای خودایمنی را هم تسکین می دهند. در واقع، اگر AS شکلی از ورم مفاصل خودایمنی باشد، پس رژیم کم کالری گیاهخواری هم باید ناراحتیهای آن را کمتر کند. میدانیم که غضروف چیزی گیاهی نیست، ولی مطلب زیر پیشنهادی برای اضافه کردن استخوان به سوپ گیاهی است.

 

غضروف حیوانی و تاثیرش در التهاب جمود مفصلی مهرهها

التهاب جمود مفصلی مهرهها
در چند سال گذشته، نشریات مربوط به غذاهای سالم از غضروف و استخوان نرم کوسه به عنوان جلوگیری کننده سرطان نام برده اند. من نمی توانم چندان درباره اثر پیشگیری کننده غضروف کوسه از سرطان بگویم، ولی برخی تحقیقات نشان داده اند که غضروف مرغ و گاو می تواند به مبتلایان به التهاب جمودمفصلی مهره ها کمک کند. دکتر دیوید ترنتام، محقق دانشگاه هاروارد، کشف کرده است که خوردن کلاژن نوع ۲، که بافتی همبند و جزئی از غضرف است، می تواند علائم اشکال خودایمنی التهاب مفاصل، مخصوصا التهاب شبه روماتیسمی مفاصل و احتمالا AS، را به طور چشمگیری کاهش دهد. تحقیقات دکتر راشل کاسپی در مؤسسه ملی چشم هم روش کلاژن درمانی برای بیماریهای خودایمنی دیگر را تأیید میکند.

یک شرکت زیست فناوری در ماساچوست، به نام ناو او توایمیون در مطالعات کلاژن دکتر ترنتام بر روی ۲۸۰ نفر مشارکت داشته است. نتایج اولیه نشان میدهد که مقادیر کم کلاژن بسیار مؤثرتر بود، که محققان را به تجویز دزهای کمتر آن کشاند. دکتر ترنتام هنوز نمیگوید غضروف های حیوانات التهاب شبه روماتیسمی مفاصل یا AS را درمان میکند، ولی گزارش مطالعات مرا در مصرف این غضروفها متقاعد کرده است. برخی افراد غضروف مرغ را مصرف میکنند، ولی برخی ترجیح میدهند کلاژن را از سوپ استخوان بگیرم، که مقادیر زیاد آن را دارد. بنابراین، اگر شما هم AS دارید، افزودن یکی دو تکه استخوان به سوپ سبزیجات می تواند مفید باشد. این نوع رژیم غذایی برای سلامت کلی و طول عمر مفید است، حتی اگر بیماری خودایمنی هم نداشته باشید. اگر مبتلا به AS هستید، این رژیم می تواند لااقل کمکتان کند تا وزنتان پایین بیاید، و فشار بر روی مفاصل ملتهب کاهش یابد.

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد