سازمان مغز انسان مدرن به تازگی تغییر کرده است

0

فسیل های Homo sapiens نشان دهنده تکامل تدریجی مغز انسان به شکل کروی مدرن آن است. شکل مغز یکی از قدیمی ترین اعضای شناخته شده گونه ما است.مغز جنیفر 300،000 ساله Jebel Irhoud (سمت چپ) است. شکل مغز و احتمالا عملکرد مغزی به تدریج تکامل یافته است. مورفولوژی مغز به طرز شگفتآوری اخیر (راست) به شکل کلاسیک معمولی برای انسانهای امروز تبدیل شده است.
محققان موسسه ماکس پلانک برای موسسه انسان شناسی تکاملی در لایپزیگ، آلمان، نشان می دهد که چگونه در گذر زمانی شکل مغزی انسان ها به شکل مغز انسان مدرن تکامل یافته است. تجزیه و تحلیل آنها بر اساس تغییرات اندازه و شکل غدد در Homo sapiens فسیل نشان می دهد که سازمان مغز و احتمالا عملکرد مغز به تدریج در گونه های ما تکامل یافته و به تازگی به صورت غیر منتظره ای به شرایط مدرن رسیده است.

تاریخ تکامل گونه های خود را می توان به فسیل هایی از Jebel Irhoud (مراکش) که به حدود 300،000 سال پیش داده شده است، رسیده است. تجزیه و تحلیل این ساختار فسیل توسط محققان از تکامل انسان در موسسه ماکس پلانک برای انسان شناسی تکاملی در لایپزیک به عنوان یکی از داستان های علمی بالا در سال 2017 توسط طیف وسیعی از رسانه های چاپی و آنلاین برجسته شده است. فسیل Jebel Irhoud همراه با خاویار از Florisbad (آفریقای جنوبی، 260،000 ساله) و Omo Kibish (اتیوپی) به 195،000 سال پیش، فسیل Jebel Irhoud یک مرحله تکاملی اولیه Homo sapiens در قاره آفریقا است. چهره و دندانهایشان مدرن هستند، با این حال، موهای زائدشان به نظر می رسد بسیار قدیمی تر از گونه های قدیمی تر انسان و نئاندرتال ها هستند. در مقابل، این یک قارچ کلاسیک است که جمجمه انسانهای مدرن امروز را با چهره های کوچک و شاداب مشخص می کند.

در یک مقاله جدید که در Science Advances منتشر شده، اعضای تیم تحقیقاتی مشابه، یافته های تعجب آور دیگری درباره تکامل مغز در Homo sapiens را نشان می دهند. سایمون نایابوئر، ژان ژاکاکوبین و فیلیپ گونز، پالوآرتیپولوژیست ها از اسکن میکروسکوپ الکترومغناطیسی برای ایجاد مجوزهای مجازی از مغز استخوان داخلی استفاده می کنند، به همین ترتیب endocasts هایی که تقریبا اندازه و شکل مغز را تشخیص می دهند. آنها از آمار و ارقام پیشرفته برای تجزیه و تحلیل اندوکاست ها از فسیل های مختلف و انسان های امروز استفاده می کنند.

تکامل لوب عضلانی و مخچه

Neubauer و همکارانش تغییرات تدریجی در Homo sapiens را از یک شکل غده یونانی به سمت یک کروی بیشتر نشان می دهند. دو ویژگی از این فرایند برجسته است: انقباض عضلانی و مخچه. مناطق مغزی پاریتال در جهت گیری، توجه، درک از محرک ها، برنامه ریزی اساسی حرکتی حسگر حرکتی، یکپارچگی فضایی، تصاویر، خودآگاهی، حافظه کاری بلند مدت، پردازش عددی و استفاده از ابزار دخیل هستند. مخچه تنها به توابع مرتبط با موتور وابسته است، مانند هماهنگی حرکات و تعادل، همچنین با پردازش مکانی، حافظه کاری، زبان، شناخت اجتماعی و پردازش عاطفی. نیز مرتبط است.

فسیل های Homo sapiens به شکل فزاینده ای مدرن ترین غده های مدرن بر اساس سن زمین شناسی به دست آمده است. فقط فسیل هایی که جوانتر از 35،000 سال هستند، همان شکل کروی را به عنوان انسان های امروز نشان می دهند، که نشان می دهد سازمان مغناطیسی مدرن یک زمان بین 100،000 تا 35،000 سال پیش تکامل یافته است. مهمتر از همه، این تغییرات شکل به طور مستقل از اندازه مغز تکامل یافته است – با حجم اندوکرانیالی حدود 1400 میلی لیتر، حتی قدیمی ترین فسیل Homo sapiens از Jebel Irhoud در تنوع در حال حاضر در اندازه مغز قرار داشت. Neubauer می گوید: “مغز، مسلما مهم ترین ارگ برای توانایی هایی است که ما را انسان می سازد.” اما شکل مغز انسان مدرن در اصل منشاء گونه های ما با سایر ویژگی های کلیدی مورفولوژی کریوژنتیک ایجاد نشد. Neubauer می افزاید: “ما قبلا می دانستیم که شکل مغز باید در گونه های خود تکامل یافته باشد، اما ما شگفت زده شدیم تا کشف کنیم که این تغییرات اخیر به سازمان مغز چه بود.”

تغییرات تکاملی در رشد مغز زودرس

در انسانهای امروز، شکل کروی مشخصی از مغز در طی چند ماه در طول زمان تولد توسعه می یابد. فیلیپ گونز توضیح می دهد: “تکامل شکل غدد درون انسان در Homo sapiens نشان دهنده تغییرات تکاملی رشد اولیه مغز است – یک دوره بحرانی برای سیم کشی عصبی و توسعه شناختی” است. بنابراین محققان استدلال می کنند که تغییرات تکاملی به رشد مغز در اوایل کلید تکاملی شناخت انسان است. ژان ژاک هوبلین، همکار نویسنده و مدیر گروه تکامل انسان در موسسه مکس پلانک در لایپزیگ می گوید: «تکامل تدریجی شکل مغز انسان مدرن به نظر می رسد که ظهور تدریجی مدرنیته رفتاری را همانطور که از سابقه باستان شناسی ” به دست امده است توجیه میکند.
یافته های جدید در توافق با مطالعات ژنتیکی اخیر است که نشان می دهد تغییرات در ژن های مرتبط با توسعه مغز در نسل ما از زمانی که بین Homo sapiens و نئاندرتال ها تقسیم جمعیت شده است به وجود امده استتغییر سازمان شکل. آنها به شواهد باستان شناسی و paleoanthropology جمع آوری نشان می دهد که Homo sapiens گونه ای در حال رشد با ریشه های عمیق آفریقایی و تغییرات تدریجی طولانی مدت در مدرنیته رفتاری، سازمان مغز و عملکرد مغز بالقوه است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد