آنچه گوش شما در مورد سلامتیتان میگوید.

0

گوشها به شما چه می گویند؟

چه معنی میدهد که گوش شما اندکی شکل ظاهریش متفاوت، حلقه یا خارش داشته باشد؟ این می تواند نشانه ای از چیزی باشد که شما ممکن است در مورد ان چیزی ندانید.

چروک گوش

به این عارضه نشانه فرانک (پس از  آن که دکتر برای اولین بار متوجه آن شد) نامیده می شود، یک چرخه مورب در نرمه گوش شما شما ممکن است نشانه ای از بیماری قلبی باشد. دانشمندان دقیقا نمی دانند چه چیزی سبب ایجاد چین و چروک می شود، اینطور نیست همه کسانی که این بیماری را دارند حتما بیماری قلبی دارند. اگر متوجه شوید که ابن عارضه را دارید با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.

حفره ها و چین ها

نوزادان می توانند با شرایطی که بر آنها تأثیر می گذارند متولد شوند. یکی از این ها، سندرم Beckwith-Wiedemann، باعث ایجاد سوراخ یا حفره های کوچک در اطراف گوش می شود. کودک همچنین ممکن است بزرگتر از حد معمول باشد و دارای زبان بزرگ و قند خون پایین باشد. این سندروم برای بسیاری از افراد مبتلا به آن مشکل بزرگی ایجاد نمی کند. اما همانطور که کودک رشد می کند، یک طرف بدن او ممکن است بزرگتر از دیگری باشد، و او احتمال بیشتری  میتواند برای دریافت تومورهای خاص داشته باشد.

گوش کوچک

دو مورد از شرایط معمول مرتبط با این سندرم Down و Turner است. مشکلات مربوط به یک کروموزوم باعث هر دو عارضه میشود. افراد مبتلا به سندروم داون دارای اختلافات فیزیکی و دیگر مسائل مربوط به رشد هستند. سندرم ترنر می تواند مشکلات را با چگونگی تشکیل سر و گردن ایجاد کند و همزمان با رشد و بلوغ مختل کند. دو حالت نادر – سندرم Shprintzen-Goldberg و Jacobsen – همچنین می تواند باعث کوچکی گوش و مشکلات رشد شود.

محو گوش خارجی

این می تواند نشانه آنتیا باشد شرطی که با آن متولد می شوید. پزشکان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث آن می شود، اما مواردخارجی در محیط زیست و مصرف داروهای خاص در طول بارداری ممکن است بخشی از آن باشد. این عارضه می تواند به خودی خود یا همراه با یک وضعیت ژنتیکی دیگری اتفاق بیفتد. در اغلب موارد، پزشکان می توانند گوش خارجی را با عمل جراحی پلاستیک تشکیل دهند.


شکل گوش غیر معمول

حتی اگر فقط  یک”پلاک پوستی” است بر روی گوش باشد، می تواند نشانه ای از یک مشکل با کارکرد کلیه شما باشد. این به این دلیل است که کلیه نوزاد در همان زمان رشد به گوش تاثیر میگذارد. اگر پزشک شما آن را در نوزاد  مشاهده کند، ممکن است بخواهد کلیه های کودک شما را آزمایش کند یا با یک سونوگرافی نگاه دقیق تری به کلیه کودک شما بیندازد.

زنگ در گوش (وزوز گوش)

این معمولا ناشی از چیزی است که به طور مستقیم به گوش شما مربوط است مانند داشتن صدای بلند در گوش. اما همچنین می تواند نشانه ای از یک مشکل مشترک با استخوان فک در نقطه استصال به استخوان جمجمه باشد و یا ممکن آسیبی به گردن یا سرتان آمده است اگر صدای زنگ زدن، وزوز، صدای بلند،هیس کردن یا صدا زدن را شنیدید، به پزشک خود مراجعه کنید تا بفهمید چه مشکلی دارید.

گوش های خارش دار

عفونت قارچی و سایر اختلالات گوش اغلب باعث این عارضه می شود. دلیل دیگری ممکن است پسوریازیس باشد که وقتی سیستم ایمنی شما به اشتباه به پوست شما حمله می کند، اتفاق می افتد. این می تواند بسیار دردناک باشد اگر شما آن را در داخل گوش خود، که در آن پوست شما نازک است اتفاق بیافتد. این می تواند در خارج و داخل گوش شما اتفاق بیفتد و ممکن است منجر به ایجاد یک پوست مرده شود که برای شما قدرت شنوایی یکم سخت میشود. هیچ درمان برای پسوریازیس وجود ندارد، اما دکتر شما می تواند به شما در درمان علائم کمک کند.

گوش درد

این می تواند نشانه ای از عفونت گوش، عفونت گلو، جرم گوش مایع عفونی، دندان آبسرد یا سایش دندان های شما باشد. اگر دچار آسیب شنوایی هستید که در یک روز یا چندان بهبودی نداشته باشید، یا با تب، استفراغ، درد گلو، ترشح از گوش یا تورم در اطراف آن، پزشک خود را ببینید. اگر فرزند شما کمتر از 6 ماه است، شما نیز باید با متخصص اطفال تماس بگیرید و اینطوری فکر کنید که کئک شما دچار آسیب شنوایی شده است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد