انگلهای روده و روش های سنتی درمان آن

0

تخمین زده می شود ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا گرفتار انگلهای روده باشند، و این ریزسازواره ها سالانه باعث هزاران مرگ می شوند. آمیبیاز و ژیاردیاز در کشورهای غربی هم رو به افزایش دارد. بسیاری گردشگران و مسافران انگل ها را با خود به جاهای مختلف می برند. ولی دیگر این ها بومی همهٔ مناطق شده اند. تا سی سال پیش این امکان بود  آب های جاری بسیاری را بدون نیاز به جوشاندن نوشید، ولی دیگر این طور نیست. فضولات حیوانی همهٔ آب های تمیز را آلوده کردہ است. در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از انگلهای روده و درمان آن به طور مفصل صحبت می کنیم.

 

درمان انگلهای روده

انگلهای روده

مترونیدازول داروی انتخابی مقابله با اانگلهای روده است. گرچه این دارو مؤثر و به طور کلی مطمئن است، بسیاری افراد به خاطر عوارض جانبی از آن گریزانند. این دارو ممکن است عوارضں جانبی شدید، مثل ناراحتی شکم، تهوع، و استفراغ به همراه داشته باشد. عوارض جانبی جدی تری هم، مثل آسیبهای اعصاب مرکزی و محیطی هم گاهی ممکن است روی دهد. پزشکان هیچ کس را از خوردن مترونیدازول منع نمی کنند، چون به هر حال، اگر انگل روده دارید، حتماً می خواهید از شر آن راحت شوید. ولی اگر جایگزین های گیاهی را میخواهید امتحان کنید، ما تعدادی را معرفی می کنیم. مصرف برخی از گیاهان مورد اشاره در این مطلب به مقدار لازم برای دفع و کشتن انگل ها ممکن است عوارض جانبی مثل تهوع با خود داشته باشند. از طرف دیگر، برخی انگل ها هم اگر مقابله جدی با انها نشود، ممکن است خطرناک شوند. بنابراین، هر روشی را که در پیش می گیرید، بهتر است اول با پزشک خود مشورت کنید، حتی اگر گیاهان کاملا بی ضرر می خورید.

 

درمان انگلهای روده با گنه گنه

انگلهای روده

پوست درخت گنه گنه منبع گیاهی داروی ضد مالاریای کینین است. آمیب هم از خویشاوندان نزدیک عامل مالاریاست، و ترکیب موجود در گنه گنه بر هر دو آنها مؤثر است. غیر از کینین و کینیدین، بیش از ۲۰ ترکیب فعال دیگر در گنه گنه موجود است. بسیاری از این ها در از بین بردن آمیب مؤثر هستند. پوست گنه گنه در فروشگاه های گیاهان دارویی موجود است و می توانید با آن چای درست کنید، که باید اخطار بدهیم این چای کاملاً تلخ است. ولی اگر می خواهید آن را امتحان کنید، حدود نصف قاشق مرباخوری گرد پوست گنه گنه را در یک فنجان آب جوش ریخته و بگذارید ده دقیقه خیس بخورد. روزی دو یا سه فنجان از این چای بنوشید تا انگلهای روده از بین برود.

 

درمان انگلهای روده با گلدن سیل را امتحان کنید

انگلهای روده

ترکیب آمیب کش بربرین در چهار گیاه دارای ریشهٔ زرد، مخصوصاً گلدن سیل، وجود دارد. سه گیاه دیگر عبارتند از زرشک، ماهونیا، ویلوروت. ولی باید در مصرف آن احتیاط کنید. چون مقدار مرگبار این ترکیب فقط ده برابر میزان درمانی آن برای دفع انگل هاست. پس سر خود گلدنسیل مصرف نکنید.
اگر می خواهید از این گیاه استفاده کنید، اول با پزشک مشورت کنید. مقدار توصیه شده برای کشتن انگل های روده ۱۰ تا ۲۰ گرم خشک کردهٔ گیاه در سه قسمت است که به صورت چای یا کپسول در طی یک روز خورده میشود.

یک نکتهٔ احتیاطی دیگر: چون این مقدار گلدن سیل می تواند عوارض خطرناکی برای جنین داشته باشد، اگر آبستن هستید، آن را مصرف نکنید. در یک مطالعه، بین ترکیب پریرین و مترونیدازول مقایسه انجام شد. از ۴۰ کودک گرفتار ژیاردیا، علائم وجود انگل در ۴۸ درصد آن هایی که با بربرین درمان شده بودند متوقف شد، و فقط ۳۳ درصد کودکانی که با مترونیدازول درمان شده بودند همان بهبود را از خود نشان دادند. برخی متخصصان گیاهان دارویی طرفدار مصرف سولفات بربرین هستند، ولی خوردن گیاه گلدن سیل و سایر گیاهان دارای بربرین را قبول ندارند.

 

ایپکا کمک کننده در رفع انگلهای روده

انگلهای روده

ما ایپکا را برای ایجاد استفراغ در کودکی که یک مادهٔ سمی خورده است مصرف می کنیم. ولی این ریشهٔ این گیاه نقش مهم تری در مناطق گرمسیری، که خاستگاه آن است، دارد. ایپکا دارای سه ترکیب آمیب کش سفائلین، دی هیدرو امتین، و امتین است. کمیسیون E که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، مصرف فقط یک بار ۳۰ قطره تنتور ایپکا را برای درمان انگلهای روده توصیه میکند.

رفع انگلهای روده با کبابه

انگلهای روده

کبابه ادویه ای است مانند فلفل سیاه، ولی نه به اندازهٔ آن مشهور، دکتر آلبرت لئونگ، متخصص گیاهان دارویی، و گیاه درمانگر و عکاس مشهور استیون فاستر، در کتاب دائرهالمعارف مواد طبیعی معمول، به تحقیقاتی اشاره می کنند که در آن سابیدهٔ کبابه در درمان اسهال آمیبی بسیار مؤثربوده است. کبابه در پزشکی آیورودای هندی بسیار مهم است، و گمان می شود که با گسترش این روش پزشکی مصرف کبابه هم بیشتر شود. میتوانید گرد کبابه را مانند فلفل در غذا بریزید.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد