رفع سوءهاضمه با طبیعی ترین گیاهان

0

بابونه همان چیزی است که گیاه درمانگرها آن را آرام کننده معده میدانند و برای رفع سوء هاضمه بسیار مفید است. بابونه آرام بخش هم هست. در امریکای لاتین، برخی از مردم برای یک خواب راحت، قبل از رفتن به رختخواب چای بابونه می خورند. سوءهاضمه یک اصطلاح است که برای دردهای شکمی استفاده می شود . کسی که از این عارضه رنج می برد دارای زخم گوارشی نمی باشد اما علایمی همچون آن را دارد. نفخ و آروغ و دردهای معده از این علایم هستند. در این مطلب از سایت طب فارسی از روش های گیاهی برای رفع سوءهاضمه با شما عزیزان صحبت می کنیم.

 

رفع سوءهاضمه با گیاهان

رفع سوءهاضمه
صدها گیاه برای کمک به هضم غذا و آرام کردن معده و رفع سوءهاضمه وجود دارد. در اینجا ما چند نمونه را معرفی می کنیم.  بابونه مفید در رفع سوءهاضمه . کمیسیون E، که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، بابونه را در رفع بسیاری گرفتاری های دستگاه گوارش، از جمله رفع سوءهاضمه ، مؤثر تشخیص داده است. دکتر اندرو ویل، استاد دانشکدهٔ پزشکی دانشگاه آریزونا و نویسندهٔ کتاب سلامت طبیعی، دارویی طبیعی، میگوید بهترین درمان خانگی برای ناراحتی معده چای بابونه و نعناع فلفلی است.. گرچه نوشیدن چای بابونه مفید است، ولی احتمالاً تنتور آن مؤثرتر است. چای بابونه فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد روغن اسانس گیاه را دارد، در حالی که تنتور آن بسیار بیشتر دارد.

 

نعناع فلفلى موثر در رفع سوءهاضمه

رفع سوءهاضمه

بیشترگیاء درمان گرها، توجه زیادى به توانایی نعناع فلفلی در تسکین سوء هاضمه دارند. کمیسیون Eچای نعناع فلفلی را برای درمان سوء هاضمه تأیید کرده است. عقاید عامیانه چیزهایی از این گیاهان میدانند، و تحقیقات علمی هم آنها را تأیید می کند. چای نعناع فلفلی بسیار مفید است، ولی تنتور آن مؤثرتر است. دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دارویی دانشگاه پوردیو، میگوید که روغن های آرام کنندهٔ مسعده در نعناع فلفلی اغلب در آب نامحلولند. در نتیجه، چای نعناع مواد مؤثر آرام کنندهٔ آن را به اندازهٔ کافی ندارد، به یک توران همهٔ این مواد را در خود دارد. بنابراین، اگر می خواهید تنتور نعناع فلفلی مصرف کنید، دستورات روی بسته بندی آن را رعایت کنید.

 

سنبل ختایی و زنجبیل برای کمک به رفع سوءهاضمه

رفع سوءهاضمه

به گفتهٔ کمیسیون E ریشهٔ سنبل ختایی برای رفع سوءهاضمه، دردهای خفیف معده، و بی اشتهایی بسیار مفید است. مقدار مصرف پیشنهادی یک فنجان جای با دو تا سه قاشق مرباخوری خشک کردهٔ گیاه در آب جوش، یا تا یک قاشق مرباخوری تنتور است. زنجبیل. تأثیر زنجبیل در درمان بیماری حرکت و تهوع ثابت شده است، و دیگر جای تعجب ندارد که کمیسیون E خوردن چای دو گرم (حدود یک قاشق مرباخوری) زنجبیل را برای رفع سوءهاضمه تأیید کند. زنجبیل ترکیبات خاصی (ژینژرول ها و شوگائول ها) دارد که نه تنها روده را آرام میکند، بلکه با افزایش انقباضات موجی ماهیچه های روده (حرکات دودی) به جلو راندن غذا در آن کمک میکنند.

 

 

مرزن گوش و گیشنیز را براب رفع سوءهاضمه امتحان کنید

رفع سوءهاضمه

انگلیسیها گیاه مرزنگوش را برای جلوگیری از سوء هاضمه با ساندویچ می خورند و چای مرزنگوش را هم برای تسکین قولنج در بچه ها مصرف می کنند. مرزنگوش یک نعناع معطر است، بنا براین، اثرات آرام کنندگی روده را همانند نعناع فلفلی دارد.  گشنیز، این که گشنیز هم سوء هاضمه را برطرف کند عجیب نیست: روغن اسانس گشنیز یک آرام کنندهٔ معده، گندزدا، باکتری کش، قارچ کش، و شل کنندهٔ ماهیچه هاست. گیاه درمانگرهای سنتی گشنیز را مخصوصاً برای مقابله با عوارض برهم زنندهٔ گیاهان مسهلی مثل سیاه تنگرس، ریواس، و فلوس تجویز می کنند. در نواحی آمازون، گشنیز وحشی را، که بسیار به گشنیز شبیه است، به لوبیای روزانهٔ خود اضافه می کنند، شاید به خاطر برطرف کردن نفخ حاصل از خوردن لوبیا یا خربزهٔ درختی و آناناس، هر دو این میوه ها آنزیم هایی دارند که پروتئینها را تخریب می کنند. طبیعت درمانگرها و کسانی که آبمیوه را برای سلامتی تجویز می کنند، از جمله دکتر جان هاینرمن، انسانشناس پزشکی و نویسندهٔ دائرت المعارف میوه ها، سبزیجات، و گیاهان، میگویند که خربزهٔ درختی و آب آناناس برای رفع سوء هاضمه بسیار مفیدند. اگر این درست باشد، خوردن میوه های دیگری که این آنزیمها را دارند، مثل کیوی و انجیر بعد از غذا مفید خواهد بود.

 

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد