ساده ترین روش های خانگی در درمان زخم

0

ما در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از روش های سنتی و طبیعی درمان زخم بیشتر صحبت می کنیم. علت به وجود آمدن زخم ها متفاوت است اما بعضی گیاهان خاصیت التیام و درمان زخم دارند. با ما همراه باشید

 

درخت چای مفید در درمان زخم

درمان زخم

بسیاری از گیاه درمان گر ها هستند که  روغن درخت چای را در جعبهٔ کمک های اولیه همراه خود دارند ، و به عنوان یک گندزدای در دسترس از آن استفاده می کنند . گیاه درمان گر ها به مفید بودن آن اعتقاد دارند. تأثیر روغن درخت چای بر علیه طیف گسترده ای از باکتریها نشان داده شده است. چون روغن درخت چای در برخی افراد باعث تحریک پوست می شود، گیاه درمانگر ها رقیق کردن چند قطرهٔ آن را با چند قاشق غذاخوری روغن گیاهی توصیه می کنند. اگر این هم پوست را تحریک کند، از مصرف مجدد آن خودداری کنید. روغن درخت چای، یا هر روغن اسانس دیگر را نخورید. این ها بسیار غلیظ هستند، و مقدار کم بسیاری از آنها میتواند سمی باشد.

 

 

گیاه  آب بشقابی در درمان زخم

درمان زخم

در تحقیقات بالینی در برزیل و جاهای دیگر، ثابت شده است که گیاه آب بشقابی در درمان زخم های پوستی، برش های اعمال جراحی، قانقاریا، پیوندهای پوست، و اسیب دیدگی های ضربهای پوست مؤثر است. این گیاه به صورت یک محرک رشد بافت همبند التیام زخم ها، بریدگی ها، و نیز برش های اعمال جراحی بسیار مفید می دانند.  مصرف عصارهٔ استاندارد آب بشقابی را توصیه می کنند. برای مصرف جلدی، گلوله ای پنبه را در مایع عصاره خیسانده و روی ناحیهٔ گرفتار قرار دهید همچنین می توانید  چای آب بشقابی را با توجه به دستورات روی بسته بندی آن بنوشید.

 

 

کروتون موثر در درمان زخم

درمان زخم

این یکی از گیاهان فوق العادهٔ آمازون است که در امریکای جنوبی کاربرد زیادی دارد. این گیاه هنوز در جاهای دیگر کمیاب است، ولی من فکر می کنم، با توجه به ارزشی که دارد، به زودی فراوان شود. کروتون منبع دو دارویی است که توسط یک مؤسسهٔ داروسازی معتبر امریکایی، که روی شفابخش های بومی جهان سوم تحقیق می کند، تبلیغ می شود. متأسفانه، مثل سایر موارد، این مؤسسه هم به جای تهیهٔ فراوردهای از گیاه کامل، مواد شیمیایی را از گیاه جدا کرده به فروش می رساند.  آنتونیو مونتر و پیسکو، استفاده از کل گیاه را به جای ترکیبات جداشده از آن توصیه می کند.  وقتی در مناطق گرمسیری گیر کرده اید و زخم شده اید ، هر وقت دچار بریدگی یا پوست رفتگی شدید، فوراً کمی از گیاه را بر آن  بمالید.

 

 بابونه را برای درمان زخم امتحان کنید

درمان زخم

بیشتر مردم این گیاه را فقط یک چای خوشمزه میدانند. البته این درست است، ولی خواص ضدالتهابی، محرک دستگاه ایمنی، و گندزدایی هم دارد. در اروپا بابونه را برای درمان زخم های پا زیاد مصرف می کنند. گیاه درمان گر ها  فراوردهٔ عصارهٔ بابونه را ترجیح میدهند ولی کمپرس زخم با چای غلیظ هم مفید است. برای درست کردن چای، مشتی گل تازهٔ بابونه، یا چند قاشق مرباخوری خشک کردهٔ گیاه را در فنجانی ریخته و روی ان اب جوش اضافه کنید. بعد از سرد شدن، چای را صافی کرده و با پارچه ای استریل آن را روی زخم کمپرس کنید.

 

چای: دارای بسیاری از همان ترکیبات موجود در کروتون است. خاصیت گندزدایی و قابض بودن آن به التیام پوست کمک می کند. میتوانید پس از نوشیدن چای، کیسهٔ تفالهٔ مصرف شده را مستقیماً روی ناحیهٔ آزرده بگذارید.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد