داروخانه سبز و طبیعی برای درمان کهیر

0

گاهی چیزهای غیرمنتظره  ایجاد کهیر می کنند؛ مثلاً حدود ۳ درصد افرادی که کرم های ضدآفتابی که مصرف می کنند دچار کهیر می شوند. ولی در بیشتر موارد دلیل بروز کهیر ناشناخته می ماند. اما بسیاری از افراد نیز می دانند به چه چیزی حساسیت دارند و کهیر می زنند. پیشنهاد می شود با ما باشید و روش های خانگی درمان کهیر را بیاموزید.

داروخانه سبز برای درمان کهیر

درمان کهیر
مصرف داروهای بدون نسخهٔ ضد حساسیت (آنتی هیستامین) درمان استاندارد دارویی برای کهیر است. چند رویکرد گیاهی برای مقابله با آن هم وجود دارد که در ادامه مطلب برای شما عزیزان شرح می دهیم. : درمان کهیر با گل حنا : این یکی از گیاهان مطلوب  برای درمان کھیر است. ترکیبی به نام لاوسون دارد که معجزه می کند. متن خاص استفادهتر لارسون را در د۱۹۹ در گردش سالانهٔ بهاری در میان گلهای وحشی در ویرجینیا  خوتنده شده، ، جیم تروری یک گیاه درمانگر، بر دو مج دست بیمارش را  با گیاه گزنه مالید تا به شدت دچار سوزش شدند و بلافاصله تسگین یافت. این آزمایش نشان دارد که هر گیاهی حاوی لاوسون باشد، مثل گل حنا، می تواند در درمان کهیر مؤثر باشد. . اگر می خواهید این درمان را انجام دهید، باید به گیاه گل حنا دسترسی داشته باشید، که در بسیاری جاها می روید. اگر هم در شناسایی آن مطمئن نیستید، از افراد بومی بخواهید یکی از ان ها را به شما نشان دهد.

 

گزنه موثر در درمان کهیر

درمان کهیر

درست فهمیدید،ما داریم  از گیاهی حرف میزنیم که وارد شدن پرزهای برگ آن به پوست، هیستامین تزریق کرده و باعث کهیر می شود. دکتر اندرو ویل، استاد دانشگاه آریزونا و نویسندهٔ کتاب سلامت طبیعی، داروی طبیعی، مصرف عصارهٔ برگ یخ زدهٔ گزنه را برای درمان کهیر پیشنهاد می کند. این ممکن است غیرمنطقی به نظر برسد، ولی ظاهراً این گیاه آنقدر هیستامین ندارد که خوردن آن مشکلی ایجاد کند، و موادی هم دارد که بتوانند کهیر را از بین ببرند. گزنه به صورت کپسول در فروشگاه های گیاهان دارویی موجود است. دکتر ویلی خوردن یک یا دو کپسول را هر دو تا چهار ساعت یک بار توصیه می کند.  به هنگام چیدن برگها باید دستکش به دست کنید، ولی تیغ های گزندهٔ برگها به هنگام جوشاندن از بین می روند. برگ ها بسیار خوشمزه اند. این گیاه تقریباً در همه جا می روید و همیشه به برگ تازهٔ آن دسترسی دارید. مطالعات اخیر نشان داده اند که ریشهٔ گزنه ممکن است بیشتر از برگ های آن در درمان کهیر مفید باشد. کپسول مواد ریشهٔ گیاه هنوز ساخته نشده است، ولی اگر بتوانید گیاه تازه را پیدا کنید، مقداری از ریشهٔ آن را درآورده و با خشک کرده و خردکردهٔ آن چای درست کنید.

 

 ضدحساسیت های طبیعی در درمان کهیر

درمان کهیر

چیزی که پزشکان نمی گویند – شاید چون از آن اطلاع ندارند. این است که بسیاری از گیاهان ترکیبات حاوی خاصیت درمان کهیر هستند.  بابونه و مرزنگوش وحشی حداقل 7 متده ی ضد حساسیت دارند . ریحان، اکیناسه، رازیانه، انجیر، ژیسنکو گریپفروت، گل ساعتی، ترخون، چای، آویشن، و بومادران هم پنج ترکیب ضد حساسیت دارند. برخی متخصصان گیاهی نسبت به امکان ایجاد واکنش آلرژیایی در مصرف بابونه هشدار می دهند. این ممکن است در افراد بسیار حساس به وجود آید، ولی در این گیاه چند ترکیب ضد حساسیت هم وجود دارد: آپیژنین، ایزو رامنتین، کامفرول، لوتئولین، کوئرستین، روتین، و اومبلیفرون. این مجموعهٔ مواد دلیل خوبی برای امتحان کردن گیاه است. اگر بابونه در کهیر مؤثر واقع نشود، یا واکنش آلرژیایی مشاهده کردید، مصرف آن را ادامه ندهید. برای استفاده از بیشترین انواع ترکیبات ضد حساسیت، درست کردن نوشیدنی با چندین گیاه، از جمله ریحان، بابونه، رازیانه، مرزنگوش، ترخون، و چای را پیشنهاد می شود . با مخلوط این گیاهان چای درست کرده و چند فنجان دروان استحمامتان بریزید، یا پارچه ای را در آن خیس کرده و روی کهیر ها بگذارید. این چای را هم می توانید بخورید، چون اثر ترکیبات ضد حساسیت آن هم درونی است و هم بیرونی. اگر مصرف این چای مؤثر بود، باز هم از آن کمکی بگیرید. اگر هم تأثیر نداشت، آن را کنار بگذارید. همهٔ این گیاهان به طور کلی بیضرر هستند.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد