داروخانه طبیعی برای درمان نیش حشرات

0

در برخی از فصول سال و در برخی از نقاط افراد بسیاری از گزش و نیش حشرات کفری می شوند و برای درمان نیش حشرات به انواع و اقسام داروها و کرم های شیمیایی متوسل می شوند. بد نیست که بدانید بسیاری از این دارو ها و اسپری های شیمیایی برای دفع حشرات و درمان نیش حشرات از نظر آسیب به محیط زیست رد شده اند و استفاده از آن مضر اعلام شده است. مهم ترین عمل اولیه برای درمان نیش حشرات این است که آن ناحیه را نخارانیم تا زخم نشود. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که با ما در این مطلب از سایت طب فارسی همراه باشید و با روش های طبیعی برای درمان نیش حشرات آشنا بشوید.

 

داروخانهٔ سبز برای درمان نیش حشرات

درمان نیش حشرات

پزشکان معمولاً در موارد نیش و گزش حشرات مُسکن، کیسهٔ یخ، و نرم کنندهٔ گوشت تجویز می کنند. (مالیدن مستقیم کمی نرم کنندهٔ گوشت روی محل گزش اثر سم را خنثی می کند) . رویکردی منطقی است، ولی جایگزین های گیاهی خوبی برای درمان نیش حشرات وجود دارد. گل همیشه بهار :   ماد گریو، نویسندهٔ کتاب گیاهان امروزی، که در سال ۱۹۳۱ نوشته شده و دیگر کهنه شده است،  می گفت مالیدن گل همیشه بهار بر وی محل نیش زنبور درد و تورم آن را برطرف می کند و در درمان نیش حشرات مفید است . بسیاری از پزشکان این روش را تایید می کنند و اگر لازم شود آن را انجام می دهند

 

سیر و پیاز مفید در درمان نیش حشرات

درمان نیش حشرات

هر دو این گیاهان آنزیم هایی دارند که مواد شیمیایی پروستاگلاندین ها را که بدن در پاسخ به درد آزاد می کند تجزیه می کنند. جالب این که هم خوردن سیر و پیاز مؤثراست و هم مالیدن آن روی پوست. می توانید با این گیاهان ضمادی درست کرده و آن را مستقیماً روی محل نیش یا گزش بگذارید تا به درمان نیش حشرات کمک کنند. همچنین خوردن غذاهای دارای سیر و پیاز هم تا حدی درد گزش را تسکین میدهد. یک نکتهٔ مهم: پوست پیاز منبع بسیار غنی ترکیب شیمیایی ضد آلرژی کوئرستین است، که مخصوصا برای تسکین التهاب مفید است. هنگام تهیهٔ سوپ، پوست پیاز را از آن جدا نکنید تا با ان بپزد. وقتی خواستید سوپ را بخورید، پوست پیاز را از سوپ گرفته و آن را دور بیندازید.

 

درمان نیش حشرات را با بارهنگ امتحان کنید

درمان نیش حشرات

در اغلب جاهای امریکا و اروپا بارهنگ اولین چیزی بوده است که دوستان گیاه شناس  برای گزش ساس و کنه  و درمان نیش حشرات  توصیه کرده اند. این اولین چیزی هم هست که در درمان نیش حشرات استفاده می شود ، (برای این درمان باید گیاه تازه را روی محل گزیدگی بمالید.) ادوارد شوک، نویسندهٔ رسال های در گیاه درمانی، داستانی نقل می کند از زنی که زنبورد تشری را نیش زده و تمام دست و بازوی او متورم شده بود. به او گفته شد برگ های بارهنگی را بشوید و با آن ضمادی ساخته و روی محل نیش بگذارد. روز بعد، زن بهبود یافته بود. بارهنگ انتخاب اول بسیاری گیاه درمان گرها برای نیش زنبور است. مخلوط گیاهان. بانک اطلاعاتی  گیاه درمان ها چند درمان عامیانهٔ دیگر را برای نیش و گزش حشرات دارد: بابونه، خشخاش قرمز، نیل، و هزار چشم. روش مصرف جلدی مالیدن گیاه بر روی محل نیش یا گزش است. هیچ یک از این ها انتخاب اول  پزشکان نیستند، ولی دسترسی به گیاهان دیگر ندارید، می توانید از این ها کمک بگیرید.

 

منبع:http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد