درمان پسوریازیس با طبیعی ترین روش ها

0

برای درمان پسوریازیس خوشبختانه، گیاهانی هستند که گاهی می توانند بهبود قابل توجه در پسوریازیس را به ارمغان آورند. یعنی حتما نیاز نیست از ده ها کرم شیمیایی استفاده کنیم و برخی از گیاهان به همان اندازه و حتی بیشتر در درمان پسوریازیس موثر هستند. در این مطلب از سایت طب فارسی با ما همراه باشید تا از روش های طبیعی برای درمان پسوریازیس صحبت کنیم.

 

درمان پسوریازیس با گیاه خلال دندان

درمان پسوریازیس

روش جدید PUVA در واقع قدمتی هزارساله دارد. مصریان باستان و سرخپوستان امریکا گیاهان دارای پسورالن را روی لکه های پوستی قرمز بدن (احتمالاً پسوریازیس) می مالیدند و در آفتاب می نشستند. گیاه خلال دندان مقادیر زیادی پسوراالن (به صورت متوکسی پسورالن) دارد، پس اعتبار آن برای درمان پسوریازیس منطقی به نظر می رسد. آخرین مطالعات بر روی روش تأثیر پسورالن در درمان متمرکز شده است. این ترکیبات از تقسیم سلولی جلوگیری می کنند، و به این ترتیب مانع تقسیم زودهنگام سلول های پوستی و ایجاد لکه های  پسوریازیس می گردند. اگر به گیاه تازهٔ خلال دندان دسترسی دارید، می توانید این روش باستانی درمان را امتحان کنید. البته باید مراقب باشید، اگر احساسی کردید درمان پسوریازیس پوست تان را تحریک کرده است، آن را ادامه ندهید. (مقادیر زیاد پسورالن ها می توانند سرطان زا شوند.)

 

 درمان پسوریازیس با فلفل قرمز فراموش نشود

درمان پسوریازیس

با خواندن مقاله ای در مجلهٔ پیشگیری، یک درمان گیاهی دیگر پیدا کرده اند که به نظر می رسد هم برای خشکی پوست مفید است و هم برای درمان پسوریازیس : فلفل تند، مخصوصاً یکی از کرم های دارای ۰/۰۲۵ درصد کاپسایسین، کاپسایسین ترکیبی است که به فلفل تندی می دهد. کرم های کاپسایسین دار مثل زوستریکس و کاپزاسین P به عنوان مسکن درد فروخته می شوند. در یک مطالعه، ۹۸ فرد مبتلا به پسوریازیس کرم کاپسایسین مصرف کردند، و به ۹۹ نفر دیگر یک کرم بی اثر (دارونما) داده شد. هم قرمزی و هم پوسته شدن پوست در گروه کاپسایسین به طور چشمگیری کاهش یافت، گرچه کرم فلفل تند کمی سوزش و خارش ایجاد کرد. اگر شما هم کرم کاپسایسین مصرف می کنید، پس از هر بار استفاده دست هایتان را خوب شوید، چون تماس احتمالی آن با چشم بسیار تحریک کننده است. همچنین، اگر با استفاده از کرم به جای تسکین احساس تحریک بیشتر پوست کردید، دیگر از آن به پوست نزنید.

 

درمان پسوریازیس با سنبل ختایی و دیگر گیاهان دارای پسورالن

درمان پسوریازیس

بسیاری گیاهان پسورالن دارند. برای استفاده از نوع طبیعی درمان معمول پسوریازیس، گیاه یا گیاهان دارای پسورلن بخورید، و مدتی را در آفتاب بگذرانید تا پرتو فرابنفش به بدنتان برسد. گیاهان دارای پسورالن عبارتند از ختایی، هویج، کرفس، مرکبات، و انجیر این هم درمانی جالب است که می توانید امتحان کنید: در یک بعدازظهر آفتابی لیوانی آبی از ضد پسوریازیس ، مخلوطی از مرکبات (با کمی از پوست آن ها)، یک هویج، و یک کرفس را در همان ریخته و بخورید. یا شاید مثل برخی افزودن هویج، کرفس، و رازیانه را به سوپ سبزیجات مورد علاقه تان ترجیح می دهید. فراموش نکنید که بلافاصله زیر آفتاب بروید تا پرتو فرابنفش کافی به بدنتان برسد. ولی مواظب باشید، چون مقادیر زیاد ترکیبات پسورالن می توانند سرطان زا شوند. و اگر احساس تحریک بیشتر پوست کردید، این روش درمانی را متوقف کنید.

 

آووکادو را برای درمان پسوریازیس امتحان کنید

درمان پسوریازیس

درمانگرهای سنتی مالیدن آووکادو خرد کرده روی لکه های پسوریازیس  را توصیه می کنند. این خنک کننده و آرام کننده است. من اگر دچار پسوریا زشوم، تکه ای از پوست د رونى آووکادو را باکمی از گوشتینهٔ سبز چسبیده به آن گرفته و روی لکه ها می مالم.

 

 شاه بلوط برزیلی مفید در درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس

این دانهٔ آجیلی دارای روغنی پر از ویتامین E و سلنیم است. مردم منطقهٔ آمازون، این روغن را برای درمان بیماری های پوستی مصرف می کنند، و برخی کرم های پوستی موجود در بازار ویتامین E دارند. جالب این که،چند هفته هر شب این روغن را قبل از خواب با دقت تمام به خود بمالید، و این خارش را تسکین می دهد. روغن شاه بلوط برزیلی را می توان از برخی فروشگاه های گیاهان دارویی و مواد بهداشتی تهیه کرد.

 

درمان پسوریازیس با بابونه را تجربه کنید

درمان پسوریازیس

در اروپا فراورده های بابونه دار برای درمان پسوریازیس ، اگزما، و خشکی پوست زیاد مصرف می شوند. پزشکان طبیعت درمانگر اروپایی مؤثرتر از داروهای تجویزی است. ترکیباتی به نام ضدالتهابی قابل توجهی دارند. می توانید کرم های مواد بهداشتی تهیه کنید. اما اگر تب یونجه دارید، باید فراورده های بابونه دا  ممکن است برای شما ایجاد مشکل کنند. هنوز معتقدند مصرف جلدی این گیاه فلاوونوئیدها، که در بابونه زیاد هستند، اثر بابونه دار ها را از نتیجه ی آن ها بر روی درمان پسوریازیس می توان تشخیص دارد.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد