عوامل ذهنی برای رسیدن به خوشبختی

0

خوشبختی برای همه ی ما به یک معنا نیست. اما قطعا کسی که دارای ذهن مثبت اندیش است برای رسیدن به خوشبختی کمتر دچار مشکلات می شود. ذهن منفی گرا متضاد با خوشبختی است. برای خواندن روشهایی در تربیت ذهن در راستای رسیدن به خوشبختی با ما در این مطلب از سایت طب فارسی همراه باشید.

 

عشق و وحدت در رسیدن به خوشبختی

خوشبختی

ذهن آگاه، ذهنی است که بتواند هوشیاری اش را با عشقش ادامه دهد و همراه سازد، عشق رهبر هوشیاری است و نیروی خلاقیت است و از راه خلاقیت سرور و جاودانگی حاصل می شود. عشق باید پرورش داده شود و ان در هر اگاهی به دست می آید، ولی به طور کامل استفاده نمی شود. کاربرد عشق یعنی شفا دادن، وقتی عشق بدون سعی و کوشش و به راحتی از عمق احساسات برخیزد، شفابخشی و خوشبختی را به دنبال خواهد آورد. وقتی آگاهی کامل است، تنها عشق به همراه دارد. مبداء هر هوشیاری در آگاهی ما از منشاء زندگی به عنوان عشق آغاز می شود. می توانیم زندگی را در سطوح بالاتر آگاهی بنا کنیم و در آنجا، آن سادگی را که عشق است، درک خواهیم کرد.

 

تاثیر عشق در زندگی و خوشبختی

خوشبختی

انسانهای عاشق به روان درمانی احتیاج ندارند. در واقع عظیم ترین نیروی درمانگر در زندگی است. به زندگی عشق بورزید، چرا که زندگی متغیر است. قدم در راه عشق این است که یاد بگیری چگونه سموم وجودات را به شهد تبدیل کنی، عشق فقط در عشق رشد میکند. عشق محتاج بستری عاشقانه .است عشق است که انسان را غنی و قدرتمند می کند و به شما، پرو بال می دهد و به شما کمک می کند که در زندگی آرامش داشته باشید. به شما شجاعت می دهد تا زندگی را از جنبه های مختلف تجربه کنید. عشق گستره ی کامل زندگی را در پیش روی شما می نهد. عشق چند بعدی است، عشق همچون رنگین کمانی است که کلیه رنگهای زندگی را دربرمی گیرد و فقط به وسعت و عظمت و بی کرانی می اندیشد. همچون عقابی سوار بر جریان باد است که به جستجوی ناشناخته ها میرود، چنانچه راه عشق را برگزیده باشید چیزی جز آن نخواهید یافت. هنگامی که تمنای عشق دارید، ان در درون خودتان منتظر شماست، توجه خود را به درون معطوف کنید و هر بارقه از عشق را که در آنجا می یابید، در آغوش بگیرید. تمامی لحظات عاشقانه خود را به یاد آورید. وقایع و حوادثی را که عشق را در شمازنده کرده اند در ذهن مرور کنید. کسی را به یاد آورید که برای عشق ورزیدن به شما انگیزه بخشید. . هر چه عشق بیشتر شود، بیشتر خود را می پراکند تا در خلوص و شفافیت رشد کنیم و زنگار از ایینه دلمان زدوده شود. تنفر، باعث زندانی شدن انسان است، عشق باعث ازاد شدن انسان است، وقتی گردباد اشتباهات دیگران را با عشق خود می بخشیم، عدالت جذب ما می شود و گردباد شجاعت و قدرت و خوشبختی را در ما ایجاد می کند و باعث پیشرفت می شود و این تغییر گردباد از انواع معجزاتی است که نصیب انسان می گردد.

نقش آگاهی در لحظه حال در خوشبختی

خوشبختی

بودایی ها عبارتی به این مضمون دارند: «چیزی نباید به عنوان من یا جزء من به من چسبیده باشد»، با به کارگیری این عبارت در زندگی، می توانید تشخیص دهید، تمام فشارهای عصبی زندگی یا از ناسازگاری و مخالفت به وجود می آید یا از تعلق ها، وقتی که به چیزی چنگ میزنید، خواه یک چیز مادی باشد، خواه موقعیت و یا یک رابطه، باعث می شود آگاهی تان محدود شود رسیدن به خوشبختی دیر شود و پیری زودرس سرعت بگیرد، علت سرعت گرفتن پیری در این مورد آن است که این تعلق شما همواره با ترس همراه باشد، ترس از گم کردن، ترس از دست دادن کنترل، ترس از دست دادن تأییدات. وقتی که ترس داشته باشید، فشار عصبی را در خود به حرکت وامی دارید و این امر عمر بیولوژیکی شما را کوتاه می کند. باید برای طولانی کردن عمر و سالم بودن اجازه دهید تا این ترس از بین برود.

تمایل ذهن بر ان است که به سمت چیزهایی برود که احتمال دارد باعث ایجاد خوشی در انسان شوند. لحظه حال دری به سوی مجموعه ای از امکانات و احتمالات بی شمار می باشد. لحظه حال با انعطاف پذیری بسیار همراه است. زندگی با فرایند اگاهی در لحظه حال، سلامتی و خوشبختی را به وجود می آورد و پیری را دور می کند. هنگامی که ترس داشته باشید، فشار عصبی را در خود به حرکت وامی دارید که این عمر بیولوژیکی شما را کوتاه می کند. برای طولانی کردن عمر، باید اجازه دهید این ترس از تعلقات شما از بین برود.

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد