درمان ساده برای بیماری آرنج بازیکنان

0

بازیکنان حرفه ای در پی انجام ورزش های سخت دچار آسیب هایی در جاهای مختلف بدنشان می شوند. یکی از این آسیبها بیماری آرنج بازیکنان است که به وفور در بازیکنان تنیس و گلف نیز دیده می شود. در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از روش های درمان بیماری آرنج بازیکنان صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

بیماری آرنج بازیکنان در تنیس

بیماری آرنج بازیکنان
بیماری آرنج بازیکنان  از شایعترین صدمات ورزشی است که ساعد را مبتلا می کند. درد آن خیلی آزار دهنده می باشد. از آرنج به سمت شانه امتداد می یابد و سراسر بازو و دست را فرا می گیرد. گاهی درد باین بیماری  اینقدر زیاد است که برداشتن یک فنجان یا یک بشقاب و یا باز کردن در ماشین ناراحت کننده است. بعضی از حرفه ها مانند ماشین نویسی، نجاری، نقاشی ساختمان و بافندگی و ورزش بارفیکس سبب بروز بیماری آرنج بازیکنان می شود. درمان بیماری : الف) استراحت بسیار ضروری است. ب) زمانی که بیماری آرنج بازیکنان  مزمن نشده است ماساژ بسیار مفید است و موجب بهبود ج) گرما و سرما درمانی به صورت متناوب مفید است. د) باند پیچی ضرورتی ندارد. ه) هنگامی که برای اولین بار حس کردید که ماهیچه های دست سخت شده است، ماساژ را شروع کنید. بیماری آرنج بازیکنان تنیس ممکن است، فوراً مزمن شود. در این صورت  امکان دارد احتیاج به عمل جراحی باشد. روغنهای اسانس دار مخصوص بیماری آرنج بازیکنان : یک قطره عصاره ی اکالیپتوس، یک قطره عصاره ی اسطوخودوس، یک قطره عصاره ی نعناع فلفلی، مجموعاً با ۱۰ میلی گرم روغن حامل رقیق شود.

 

بیماری آرنج بازیکنان  گلف

بیماری آرنج بازیکنان

این بیماری شبیه بیماری آرنج بازیکنان تنیس  می باشد و بنام «بیماری ارنج پرتاب کننده» می شناسند و در اینجا نشانه های بیماری در قسمت داخل بازو دیده می شود. جایی که عضلات تاکننده ی ساعد به آن متصل است، شروع می شود. بیمار در داخل آرنج احساس درد می کند و درد تا مچ ها، انگشتان و شانه ها ادامه پیدا می کند. در این بازی سعی کنید در فواصل بازی استراحت کنید و بیشتر از یک ساعت بازی نکنید. اگر دست هایتان را خودتان قبل و بعد از بازی ماساژ دهید، موجب تقویت عضلات ساعد خواهد بود. درمان بیماری آرنج بازیکنان : فرد بیمار باید دست هایش را استراحت دهد، در درمان این بیماری ماساژ دادن اهمیت زیادی دارد. در هنگام درد شدید، از سرما درمانی استفاده کنند. هنگام ماساژ دادن بیمار باید، ساعد خود را در سطح بالاتر از کمر در حالتی نگه دارد که چرخش آن آسان باشد . روغن های اسانس دار مخصوص « بیماری آرنج بازیکنان گلف » یک قطره عصاره ی بابونه رومی و یک قطره عصاره ی اسطو خودوس، یک قطره عصاره ی نعناع فلفلی را با ۱۰ میلی گرم روغن حامل رقیق شود.

چگونه ماساژ درمانی می تواند به ورزشکاران و بیماری آرنج بازیکنان کمک کند

بیماری آرنج بازیکنان

۱- ماساژ درمانی یک روش علمی و تجربی است که تأثیر بارزی بر تمامی غدد و هورمون های بدن تأثیر می گذارد. ۲- با ماساژ درمانی یک انرژی شفابخش از طریق مجاری موسوم به «شبکه ی انرژی حیاتی» به سراسر بدن منتقل می شود. ۳- ماساژ درمانی یک روش مؤثر برای یک زندگی پویا، سالم، پر بار و همراه با تقویت نیروی جوانی و راهی منحصر به فرد، برای ورزشکاران می باشد. 4- ماساژ درمانی موجب بهبود گردش خون، تحریک و تقویت توان جسمی، افزایش انرژی حیاتی، افزایش استقامت، تجدید قدرت تمرکز، کمک به دفع سموم و ناخالصی های بدن، پاکسازی و گشودن مجاری عصبی و فعال کردن آن، کاهش اضطراب و تنش، بهبود و تقویت انرژی ذهنی، آرامش جسمی و روانی، احساس نشاط و حالت شگفت انگیزی ۵ – ماساژ درمانی باعث تنظیم و تقویت گردش خون و در نتیجه مواد مغذی مورد نیاز همراه با اکسیژن کافی به سلولهای ماهیچه ها و استخوان ها رسانده می شود. 6- کمک به التیام زخمها، خون مردگی، کبودی و جراحات.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد