درمان استرس با ۶ داروی گیاهی در منزل

0

 استرس و اضطراب یکی از مشکلات روانی است که شدتش در افراد مختلف فرق می کند. باید هر طور شده این ویژگی را در خود کمرنگ کنید. چون اجازه نمیدهد از زندگی تان به اندازه کافی لذت ببرید.

سعی کنید برای درمان استرس از گیاهان دارویی مثل گیاه بابونه و زنجبیل استفاده کنید. اگر دیدید بعد مدتی استرستان بهبود نیافت حتما به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی همه میدانند که فقط دیوانه ها به این مراکز نمی روند.

در این پست از سایت پزشکی طب فارسی ۶ گیاه دارویی برای درمان استرس را به شما معرفی میکنیم و با ما همراه باشید.

۱- بابونه برای درمان استرس

برای درمان استرس و درمان بی خوابی از بابونه استفاده کنید. میتوانید بابونه را  به صورت چای و دمنوش مصرف کنید. همانطور که گفتیم از بابونه برای کمک به خواب استفاده می‌شود، پس پیشنهاد میکنیم چای بابونه را در آخر شب و چند ساعت قبل از خواب استفاده کنید. البته یادتان باشد مصرف بیش از حد بابونه می‌‌تواند اثراتی منفی بر روی افراد باردار و افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند،بگذارد.

۲- گل ساعت برای درمان استرس

از گل ساعت جهت کاهش اضطراب و بی‌خوابی استفاده کنید. این گیاه مانع ناآرامی و عصبانیت عمومی که به صورت حالت تهوع بروز می‌کند، می شود. گل ساعت در شکل‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید گل ساعت را به صورت چای، کپسول و مایع تهیه کنید. در این مورد نیز زنان باردار باید از مصرف این گیاه خودداری کنند چون این گیاه می‌تواند باعث ایجاد انقباضات داخل رحم شود. پس زنان باردار گل ساعت نخورند. درمان اضطراب با ویتامین B و ورزش امکان پذیر است.

۳- چای کوهی برای درمان استرس

به گزارش سایت طب فارسی چای کوهی برای درمان اختلالاتی همچون اضطراب و افسردگی استفاده می‌شود. طبق بررسی های بدست امده چای کوهی برای مبارزه با افسردگی موثر تر از پروزاک میباشد. زمانی که چای کوهی با ریشه سنبل الطیب مخلوط شود، می‌تواند به بی‌قراری و بی‌خوابی هم کمک کند. اما باید بدانید قبل از مصرف چای کوهی حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید. چون برای بسیاری از افراد ممنوع است.

۴- اسطوخودوس برای درمان استرس

گیاه اسطوخودوس آرامش فیزیکی و روحی را افزایش میدهد و برای درمان بی‌خوابی، کاهش اضطراب و افسردگی بسیار مفید است. همچنین هورمون‌های بدن را متعادل نگه می‌دارد و می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند. بهتر است اسطوخودوس به صورت روغن ( بوی آن تمام خانه را پرخواهد کرد) مصرف شود اما شما می‌توانیدچای آن را نیز بنوشید.

البته تذکر می دهیم که اسطوخودوس می‌تواند باعث ایجاد مشکلات هورمونی در مردان نابالغ(قبل از بلوغ) شود بنابراین اگر در منزل پسر بچه کوچک دارید ان را مصرف نکنید.

۵- روغن کانابیدیول برای درمان استرس

روغن کانابیدیول برای کاهش سطح استرس مفید است. روغن کانابیدیول حاوی تنها مقدار اندکی از ماده مخدر تی اچ سی(THC) است. این بدین معنی است که استفاده زیاد از این روغن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. طبق بررسی های بدست امده استفاده از روغن این گیاه می‌تواند به کاهش نشانه‌های استرس و اضطراب روحی و فیزیکی کمک کند.

درمان استرس با زنجبیل
درمان استرس با زنجبیل

۶- زنجبیل برای درمان استرس

زنجبیل که برای درمان استرس مفید است،به صورت کپسول در فروشگاه‌های سلامت محلی (عطاری‌ها) یافت می‌شود. همچنین به صورت نوشیدنی و در غذاهای مختلف میتوانید از آن استفاده کنید. مصرف زنجبیل برای افراد باردار ممنوع است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد