رنگ موی طبیعی و طریقه مصرف آن

0

امروزه که استفاده از رنگ موهای شیمیایی بسیار زیاد شده است این عامل منجر به ریزش و سفیدی موها نیز شده است. استفاده از رنگ موی طبیعی می تواند جایگزین مناسبی برای رنگ های شیمیایی باشد و بسیار طبیعی و سالم نیز است. پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید در این مطلب از سایت طب فارسی و  انواع رنگ موی طبیعی را به خوبی بشناسید.

 

رنگ موی طبیعی با مواد طبیعی

رنگ موی طبیعی

مصرف دارویی این رنگ موی طبیعی برای سیاه کردن موی سر، موی ریش و ابرو است . نام دارو  در رنگ موی طبیعی اسفند یا اسپند است. اشکال دارویی و مقدار مصرف: یک استکان دانه ی اسفند را در دو استکان آب پخته، حاصل آن را بر موی سر بمالند و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.
رنگ موی طبیعی برای سیاه کردن موی سر، موی ریش و ابرو .نام دارو: سماق .اشکال دارویی و مقدار مصرف: مقداری ( یک مشت ) برگ سماق را در یک لیوان آب پخته و بر موی سر بمالند، پس از حدود ۱۵ دقیقه بشویید.  مصرف دارویی رنگ موی طبیعی برای سیاه کردن موی سر .نام دارو : حنا و وسمه .اشکال دارویی و مقدار مصرف: عده ای اول با حنا مو را قرمز می کنند و بعد با وسمه آن را رنگ می کنند، تا به رنگ مشکی در آید ولی چون این کار مدت زیادی وقت لازم دارد، عدهای حنا و وسمه را با هم یکجا بکار میبرند، برای اینکار یک  عدد قسمت حنا با دو قسمت رنگ را مخلوط می کنند و به صورت خمیر در می آورند و بعد مخلوط را به موی سر می مالند مدتی صبر می کنند تا مو به رنگ سیاه پرکلاغی درآید، بعد آن را شسته و خشک می کنند اگر در این حالت خیلی مشکی شده باشد و دوست داشته باشند، یک مقداری از حالت پرکلاغی خارج شود، بهتر است یک بار دیگر حنا بگذارند.

 

انواع دیگر رنگ موی طبیعی

رنگ موی طبیعی

رنگ موی طبیعی برای سیاه کردن موی سر:نام دارو : آقطی. اشکال دارویی و مقدار مصرف: در شمال ایران دو نوع اقطی وجود دارد که میوه اولی مو را مشکی و دومی مو را سرخ می کند. . نوعی دیگر از رنگ مو برای تیره کردن موها .نام دارو:برگ درخت گردو، میوه سرو کوهى، برگ سرو کوهى . اشکال دارویی و مقدار مصرف: از هر کدام ۵۰ گرم را در یک لیتر اب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. پس از جوشانیدن در ظرف را بگذارید و ۲۰ دقیقه بعسد، پس از سرد شدن آن را صاف کنید، موهایتان را با شامپوی ملایم شسته، آبکشی کرده و ملات طولانی این جوشانده را روی موهای خود بمالید، در صورت امکان این عمل را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ۲ بار در روز تکرار کنید.

-مصرف دارویی: تیره کردن موها نام دارو : برگ تازه پاپتیال ۱۰۰ گرم، برگ درخت گردو ۵۰ گرم اشکال دارویی و مقدار مصرف: روش تهیه و استفاده این محلول مانند نسخه قبل می باشد.  مصرف دارویی: تقویت ریشه ی مو و سیاه کردن موی سفید نام دارو : امله، وسمه، حنا اشکال دارویی و مقدار مصرف: همه را به صورت مساوی تهیه با آب سماق خمیر کرده بر مو ببندید و بگذارید ۲ ساعت بماند. بعد آن را با صابون سویلمه بشویید. مصرف دارویی: انبوه شدن موی سر نام دارو: سار، مازو، شنبلیله ی خشک، آمله، برگ سرو ( از هرکدام ۵۰ گرم)، مرد از سنگ ۱۰ گرم. همه را در اب نمک دریا (نمکی که آب شور دریا گرفته باشد) حل کنند و سر را شستشو دهند و بگذارند موها خشک شوند.

 

منبع:http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد