درمان کچلی سر با ساده ترین روشهای خانگی

0

با پیشرفت های پزشکی دوره حاضر چندان اثری از کچلی موی سر باقی نمانده است، ولی احتمال بیماری کچلی سر ممکن است از طریق حیوانات خانگی ( سگ وگربه) وجود داشته باشد. بایستی در نگهداری این حیوانات محتاط بود. اگر دچار بیماری کچلی شده اید و به دنبال راهی برای درمان کچلی سر می گردید حتما این مقاله از سایت طب فارسی را با دقت بخوانید.

 

کچلی و درمان کچلی سر

درمان کچلی سر

عامل پیدایش کچلی از قارچ های میکروسکوپی می باشد، به طور کلی دو نوع کچلی وجود دارد که یکی به پوست سر حمله ور شده و نوع دوم موها را مبتلا می کند. در هر دو مورد، قارچ های انگلی لایه شاخی پوست و مو از کراتین تغذیه می کنند که پس از تشخیص بلافاصله باید به پزشک متخصصی مراجعه کرد. این بیماری مسری است و به تدریج با اشکار شدن اولین زخم سایر نقاط را نیز فرا می گیرد این بیماری نسوج سر را خراب و پیاز مو را از بین می برد، درمان کچلی سر تنها زمانی ممکن و مقدور است که هنوز پیاز مو از بین نرفته است. در متن زیر به روش های خانگی درمان کچلی سر اشاره می شود.

درمان کچلی سر با روشهای سنتی

درمان کچلی سر
نسخه 1) برای درمان کچلی سر سه گرم قهوه، سه گرم زفت را پودر کنید و در مخلوط ۳۲۰ گرم آب اسفناج و ۸۰ گرم پیه ذوب شده بریزید و آنقدر به جوشانید تا به صورت روغن درابا، این روغن را بر روی زخمهای سر بمالید تا شفا یابد. سخه 2) شش حبه سیر را رنده کنید و آنرا در یک لیتر آب بجوشانید و با آن سر را بشویید نسخه 3) سیر را در پیه خوک بی نمک رنده کنید و بپزید و مثل مرهم برای درمان کچلی سر بکار ببرید. نسخه4 ) دویست گرم آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید و آن را صاف کرده و با آن سر را بشویید .نسخه 5) شاه تره، تخم ترشک و گل ختمی ( از هر کدام ۱۰ گرم) و برگ گردو ۵ گرم، همه را نیم کوب کرده و در آب بجوشانید و همراه سرکه بسر بمالید یا اینکه همه را در اب و سرکه بپزید تا کمی سفت شود، سپس صاف کرده محلول را به سر بمالید. نسخه 6) از داروهای زیر به مقدار تعین شده، تهیه کنید و به هنگام نیاز نرم بکوبید و یا اسیاب کنید و در سرکه حل نمایید و به محل بیماری بمالید و محل را خوب ماساژ دهید تا تاثیر بیشتری نماید و یک روز در میان مقداری از داروی طبیعی زیر را که قبلا در اب جوشاندهی میوه کاج خیس کرده اید، در حمام یا غیر از حمام به سر یا هر محل بیماری بمالید : سیاه دانه ۲۰ گرم، تخم کرفس، تخم کلم، گل زبان در قفا، گل ارمنی ( از هر کدام ۱۰ گرم)، گوگرد زرد ( بمقدار ۵ گرم).

 

طاسی سر و درمان کچلی سر

درمان کچلی سر

از خصوصیات برجسته طاسی آن است که ریزش مو از قسمت بالای سر شروع شده و به پیشانی کشیده میشود و موهای قسمت اعظم پوست سر از بین رفته و فقط در حاشیه های سر، مو باقی می ماند و موهای سر شبیه نعل اسب فقط در کنار و لبه ی سر باقی میماند. صرف نظر از عوامل ارثی، همه ی علت هایی که باعث چنین طاسی می شوند، را میتوان در طبقه بندی زیر در نظر گرفت. شوره بیش از حد پوست سر . التهاب پوست سر . آسیب پوست سر. اختلاف در گردش خون . عدم تعادل هورمونی . کمبود مواد تغذیه ای . پا به سن گذاشتن. بیماری عمومی

جلوگیری از طاس شدن سر: طریق ۱) استفاده از سبوس برنج از طاس شدن سر جلوگیری میکند، به شخص نیرو و انرژی می دهد و باعث جوانی میگردد. طریق ۲) هر روز سر را با مخلوط روغن زیتون و روغن اکالیپتوس ماساژ بدهید. طریق ۳) با روغن بادام شیرین سر را خوب ماساژ دهید. مالیدن آب لیمو به سر مفید است، زخم ها را معالجه می کند و از طاس شدن سر جلوگیری می کند. زخمها را التیام می دهد. جهت رویاندن موی سر در افرادی که سرشان طاس شده است: طریق ۱) آب ترب را با عسل هر روز ضماد نمایید.طریق ۲) پسته وحشی را با پوست بسوزانید و با روغن زیتون مخلوط کرده و به سر بمالید.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد