نسخه های سنتی برای موهای پرپشت و بلند

0

داشتن موهای پرپشت و بلند برای زن و مرد به یک اندازه مهم است و هر انسانی از ریزش مو فراری است. برای داشتن موهای پرپشت و بلند باید بدن ما شرایط خاصی از نظر تغذیه داشته باشد. در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از شرایط موهای پرپشت و بلند صحبت می کنیم. پیشنهاد می شود با ما همراه باشید.

شرایط لازم برای داشتن موهای پرپشت و بلند

موهای پرپشت و بلند
گوگرد یکی از موادی است که در ترکیب ساختمان مو شرکت دارد، این ماده در انواع پیازهای خوراکی و پیازهای طبی مانند پیاز نرگس و پیاز عنصل و پیاز سورنجان و شنبلیله وجود دارد. همچنین در تره، سیر، موسیر، والک، انواع شاهی بولاغ اوتی، برگ گزنه و غیره وجود دارد. خوردن اکثر آن ها و میوه ها و مالیدن آب آنها، به علت داشتن گوگرد و املاح معدنی باعث تقویت موها و جلوگیری از ریزش آنها می شود. انجیر و برگ آن نیز سرشار از املاح است. مالیدن جوشانده ی برگ انجیر و شیره ی آن به سر، مشروط بر اینکه افراد نسبت به ان حساسیت نداشته باشند. در ضمن نباید زیاده روی کرد، بلکه با مقدار کم نسبت به حساسیت ازمایش کرد. برای اینکه یکی دو برگ انجیر را جوشانده و در شیشه ریخته، بعد کمی از آن را بردارید و موی سر را با آن خیس کنید و مراقبت کنید که آب آن روی صورت و بدن نریزد

 خوردن مغز گردو برای موهای پرپشت و بلند

موهای پرپشت و بلند

خوردن مغز گردو برای کسانی که دچار ضعف و نقاهت هستند، بسیار سودمند است و موجب تقویت می شود، شست و شوی سر با برگ گردو، علاوه بر آن که از ریزش مو جلوگیری می کند، باعث نرمی مو و موهای پرپشت و بلند نیز می شود. شلغم و چغندر نیز در حفظ و تقویت مو بسیار مؤثر است، خوردن آنها و شستشوی سر با آب پخته ی آن ها بسیار مفید است. علاوه بر گردو در فصل زمستان که لبو فراوان است، مرتبا سر خود را با اب لبوی پخته بشویید که دارای موی پرپشت و انبوه و شفاف خواهید شد. گزنه گیاهی است که در کنار اکثر نهرها و جاهای نمناک می روید، خوردن برگ گزنه بسیار مفید است که می توان از آن در آش و یا سوپ و یا دم کرده ی آن استفاده کرد.

 مرهم برای جلوگیری از ریزش مو و موهای پرپشت و بلند

موهای پرپشت و بلند

این مرهم، هم خاصیت گرم کننده و هم خاص منتقل کننده دارد. برای ساختن این مرهم کافی است که صمغ  ( صمغی است  معطر آن را از گیاه عشقه می گیرند) را در روغن مورد یا روغی امله حل کنید تا غلیظ و به صورت پماد درآید و چنانچه به آن مقداری صمغ عربی اضافه کنید، بهتر است و نتیجه زودتر به دست می اید. برای تهیه روغن مورد کافی است که مقداری برگ مورد را در روغن زیتون بریزید و بجوشانید تا با آن حل شود. چنان چه صمغ عشقه در دسترس نباشد، مقداری صمغ عربی را در روغن زیتون بریزید و بجوشانید و به ان مقداری مورد اضافه کنید تا به صورت یادد ادد.

 

توصیه های دیگر برای موهای پرپشت و بلند

موهای پرپشت و بلند

برای رفع ریزش موی سر، شب هنگام پوست سر خود را با روغن زیتون ماساژ دهید و سپس سرتان را تا صبح بپوشانید و بعد بشویید.  برای رفع خارش یا ریزش موی سر، موز را له کرده با سرکه و اب لیمو مخلوط کنید و به نقاطی که خارش دارد و یا موی آن قسمت ریزش دارد بمالید.. پوست یا برگ نارون را بجوشانید به سر بمالید برای تقویت مو مفید است.  برای جلوگیری از ریزش مو، شب ها مقداری روغن آووکادو را به پوست سر بمالید و صبح بشویید، روغن اووکادو شوره ی سر را نیز از بین می برد.  برای رفع ریزش موی سر و یا تقویت آن شیرابه ی گیاه صبر زرد را به سرب مالید و موها را با ان ماساژ دهید.  برای رفع ریزش موی سر از گیاهان دم اسب استفاده کنید و یا به موهایتان روغن نخود بمالید و شب بشویید. گل نسترن و گل همیشه بهار در روغن زیتون ریخته و بجوشانید تا به قوام اید، پس از سرد شدن انرا به پوست سر بمالید که بسیار مفید خواهد بود. همچنین اگر تنها گل بابونه را در روغن زیتون ریخته و بجوشانید، آن نیز برای تقویت موها، بسیار مفید خواهد بود.

 

منبع: http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد