توصیه های مفید برای درمان سنگ کلیه

0

سنگ کلیه به دلایل مختلفی در افراد ایجاد می شود.کم نوشیدن آب و رسوب برخی از مواد معدنی مثل کلسیم در کلیه ها ایجاد سنگ کلیه می کند.در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از درمان درمان سنگ کلیه و روش های ساده و خانگی درمان درمان سنگ کلیه صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

در مصرف غذاهای سرشار از کلسیم احتیاط لازم می باشد،برای درمان سنگ کلیه خوردن شیر و فرآورده های لبنی و غیره را محدود کنید مصرف پروتئین زیاد مانند گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهی و غیره را محدود کنید. برای درمان سنگ کلیه مایعات زیاد مصرف کنید، مخصوصا اب فراوان بنوشید.  مواد غذایی مانند چغندر، لوبیا، فلفل سبز، اسفناج، توت فرنگی، جعفری  وغیره را محدود کنید که دارای اکسالات می باشند . برای درمان سنگ کلیه ویتامین C را در حد متعادل مصرف کنید، افرادی که مستعد تشکیل  سنگهای اگزالات کلسیم هستند، باید از مصرف زیاد ویتامین C پرهیز کنند.  ترب سفید و سیاه را در رژیم غذایی روزانه تان قرار دهید.

 

برخی دیگر از روش های درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

ریحان در مشکلات کلیوی و تسکین دادن دردهای کلیوی بسیار مناسب میباشد، در حل و فصل سنگها کمک خواهد کرد. برای درمان سنگ کلیه سوپ کرفس و یا آب کرفس اگر روزانه میل شود، برای جلوگیری از ساختن سنگ در افرادی که مستعد به ساختن سنگهای کلیوی هستند، بسیار مناسب میباشد. .خوردن جوشانده ی ماش سبز نیز مفید می باشد مدت یک ماه، هر روز چند عدد انجیر را در یک فنجان آظب جوشیده ریخته، میل نمایید .به اندازه یک قاشق غذاخوری تخم کتان را خرد کرده و در یک لیتر آب به جوشانید تا سه چهارم آن باقی بماند، آن را صاف کرده و یک قاشق چای خوری آبلیمو و عسل اضافه کرده، ۳-۲ مرتبه در روز استفاده کنید، جوشاننده ی جو و سوپ جو برای شستشوی کلیه ها مفید می باشد. زغال اخته: این میوه حاوی اسید کوینیک است که مانع ترکیب کلسیم و یونهای فسفات، که سنگهای غیر قابل حال شدنی را تشکیل می دهند، می شود. یعنی مانع بوجود آمدن سنگ کلیه میشود. بررسی های انجام گرفته نشان داده است که ترکیب آنتی اکسیدان موجود در زغال اخته، پنج برابر کلم بروکلی است که در درمان سرطان نقش بسیار مهمی را دارد. مصرف روزی یک مشت زغال اخته خشکی بدن را در برابر انواع سرطان مخصوصاً سرطان سینه محافظت میکند. این میوه بدن را در برابر عفونت های مثانه ای حفظ می کند. از عفونتهای دستگاه ادراری پیشگیری و آن را درمان می کند. دم کرده یا عصاره ی جعفری بسیار مفید است، در صورتی که فرد نسبت به سنگهای اکسالات حساسیت نداشته باشد. ریشه طالبی را آسیاب کرده، هر روز هنگام صبح زود با آب میل کنند. برای درمان سنگ کلیه تخم خربزه را آسیاب کرده و بصورت خمیر درآورده، صبح زود هر روز میل کنید.

 

مواد مفید برای درمان سنگ کلیه، ادرای و تناسلی

درمان سنگ کلیه

تخم خربزه ۲۰ گرم، کاکنج ۱۵ گرم، تخم کاسنی ۱۵ گرم، تخم خیار ۲۰ گرم، تخم خرفه ۱۵ گرم، تخم کاهو ۵ گرم، کاکل ذرت ۵ گرم، دم گیلاس ۵ گرم. طریقه مصرف: همه را پودر کرده، دو قاشق غذاخوری از مجموع مخلوط را در دو لیوان اب جوشانده صبح و ظهر و شب قبل از غذا میل کنند. تخم کافشه ۱۰ گرم، تخم گشنیز ۵ گرم، تخم کتان ۱۰ گرم، زنیان ۵ گرم، تخم کرفس ۱۵ گرم، رازیانه ۱۰ گرم، تخم شوید ۱۰ گرم، خارخاسک ۱۰ گرم، تخم خرفه ۱۰ گرم، اذخر ۱۵ گرم. طریقه مصرف: همه را پودر کرده، سه قاشق غذاخوری با دو لیوان آب کمی جوشانده و ۲۰ دقیقه دم کشیده، قبل از هر غذا دو استکان میل کنند.  مصرف گردو، زرد چوبه، پیاز، عناب، سیاه دانه با عسل، دم کردهای پوست سیب، جودوسر، دانه ی آفتابگردان، شاه سپند وحشی، علف هفت بند، گزنه، پوست و برگ نارون، گیاه دم اسب، جوشانده ریشه ی رازیانه، روناس، دانه ی ریحان، آقطی سیاه، گیاه بابا آدم، دم کرده ی هر یک از گیاهان فوق برای رفع ورم و درمان سنگ کلیه بسیار مفید است.به این منظور مقداری از آنها را جوشانده و چند دقیقه دم کرده روزی سه بار، هر بار یک لیوان نیم ساعت قبل از غذا و یا سه ساعت بعد از غذا میلی کنند. مصرف غذاهای سرشار از  ویتامین A جهت حفظ شکل مسیرهای عبور ادرار و جلوگیری از تشکیل مجدد سنگ ضروری است. مصرف روزانه ۵۰۰۰ واحد ویتامین A الزامی است. غذاهایی که دارای ویتامین A هستند می توان زردآلو، کلم بروکلی، گرمک، طالبی، کدو تنبل، کدو مسمی، جگر نام برد. البته در مصرف ویتامین A حدود اعتدال را باید ملاحظه کرد .

 

منبع:http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد