نسخه های طبیعی برای درمان سل ریوى

0

بد نیست بدانید که سل ریوى معمولی ترین علت مرگ و میر ناشی از عفونت در کشورهای توسعه نیافته است. در این مطلب از سایت طب فارسی ما برای شما از علایم سل ریوی و درمان سل ریوى صحبت می کنیم. پیشنهاد می شود که همراهان عزیز با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

سل ریوى به چه معناست

سل ریوى
سل ریوى در نتیجه ی با سیل سل ایجاد میگردد، گر چه ممکن است قسمتهای مختلف بدن تحت تأثیر این میکرب قرار گیرد، لیکن ریه محل مناسب و معمولی این بیماری است. شرایط زندگی نامساعد و محرومیت از نور آفتاب و عوامل مؤثر در ایجاد این بیماری هستند، ممکن است میکروب سال بوسیله تنفس یا از راه غذا وارد بدن شود.  کم شدن نیروی حیاتی دستگاه های بدن همواره در معرضں عفونت با سیل سل قرار دارد. مواد غذایی باید سرشمار از املاح و مواد معدنی لازم برای بافتهای بدن باشد. مخصوصاً کلسیم یکی از مواد لازم برای بدن بوده که در جلوگیری از ابتلا به سل ریوی مؤثر می باشد.

درمان سل ریوى

سل ریوى
با سیل سل میکروبی است که خیلی دیر در صحنه ظاهر می شود، موقعی وارد معرکه می شود که با علائم خاصه خود مانند سرفه های خشک، لاغری، عرق شبانه و بالا رفتن در چه ی حرارت بدن و غیره وارد صحنه می شود و سایر عوامل را نیز پشت سر خود قرار می دهد. رژیم غذایی و تقویت عمومی بیمار و به کمک درمان طبیعی سل ریوی ، می تواند ضامن موفقیت در بهبود بیماری سل، موثر باشد. هر چه درمان در مراحل اولیه بیماری آغاز شود، نتیجه ی بهتری عاید بیمار خواهد شد. مسلم است که درمان سل ریوى در مؤسسات درمان طبیعی به مراتب مفیدتر واقع خواهد شد. لیکن در صورتیکه دسترس به این گونه مؤسسات نباشد، شخص مبتلا باید تحت نظر متخصص درمانی به معالجه های خود بپردازد. برای شروع درمان سل ریوی بهتر است در حدود سه الی چهار روز رژیم میوه تازه بگیرد و از آن پس به رژیم شیر و میوه بپردازد، این رژیم باید حدودا بین ۹ تا ۸ هفته بر حسب پیشرفت بیماری ادامه یابد، پس از آن برنامه کامل غذایی آغاز گردد. در بعضی افراد، ممکن است به جای رژیم شیر و میوه می توان رژیم تمام شیر را اجرا کرد و نتیجه ی مطلوب را بدست آورد.

 

توضیحات بیشتر برای درمان سل ریوى

سل ریوى
رژیم غذایی بیمار باید از میوه های تازه و مختلف و سبزی، شیر، میوه جات هسته دار مانند بادام و غیره باشد. از خوردن غذاهای عاری از مواد حیاتی مانند نان سفید، قند و شکر سفید، غلات تصفیه شده، خوراکی های خمیری، غذاهای کنسرو شده، چای پررنگ، قهوه، ادویه، ترشی، سوسیس و غیره به کلی خودداری شود. عوامل روحی نیز در بهبود بیماری مبتلا به سال اهمیت فراوانی دارد. علاوه بر درمان های طبیعی، گیاهانی هم وجود دارند که میتوانند در درمان سال کمک کنند

این گیاهان شامل: اکیناسه، یاس زرد، سیر، پیچ امین الدوله، شیرین بیان، اوکالی پتوسں، پیاز۔ الف) اکیناسه: در مواجهه با هر نوع باکتری از جمله باکتری عامل سال برای تقویت دستگاه ایمنی تا حتی بعد از شروع به خوردن آنتی بیوتیک، اکیناسه مصرف شود، خوب است می توان روزی سه کپسول اکیناسه مصرف کرد و یا ببه جای کپسول ؛ قطره تنتور آن را روزی سه بار مصرف کرد ب) یاس زرد: چای غلیظ ان در مقابله با بسیاری از باکتری ها مؤثر است، آن را به نسبت ۱ به ۲ با پیچ امین الدوله به صورت چایی برای مبارزه با سل می توان استفاده کرد. ج ) پیچ امین الدوله: گل های این گیاه در مقابل بسیاری باکتریها از جمله باکتری سل بسیار مؤثر است.

منبع:http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد