نسخه های خانگی و ساده برای درمان آسم

0

بیماری آسم امروزه و به دلایل آلودگی های هوا و غیره بسیار شایع شده است. البته این بیماری گاها ارثی نیز می باشد. در این مطلب از سایت طب فارسی ما از روش های طبیعی برای کنترل و درمان آسم با شما بیشتر صحبت می کنیم. همراهان عزیز پیشنهاد می شود با ما در این مطلب همراه باشید تا کاملا با این بیماری و درمان آسم آشنا شوید.

 

بیماری آسم و درمان آسم

درمان آسم

علائم آسم (تنگی نفس)  در اثر گرفتگی های نایژهای است که به صورت تنگ شدن ناگهانی مجاری هوایی منتهی به شش ها بروز می کند. اگر مبتلایان به آسم که بیماریشان خیلی شدید و طولانی نباشد، تحت درمان طبیعی قرار گیرند، در اغلب موارد به راحتی درمان می شوند. در این حالت سعی می شود که دستگاه تنفس بیمار از مواد سمی و زایدی که ریشه اصلی این اختلال است، پاک شود و بدین طریق از بروز حملات بعدی جلوگیری به عمل آید و ضمناً بنیه بیمار نیز تقویت میگردد.

 

درمان آسم با روش های ساده

درمان آسم

درمان آسم باید از راه مزاجی صورت گیرد تا مؤثر واقع شود. اگر بیمار طبق دستورهای زیر، در خانه به درمان خود بپردازد و اگر با شکیبایی و پشتکار آنها را بکار ببرد، بدون تردید به نتیجه ی مطلوب خواهد رسید.  در ابتدای درمان ۳ تا ۵ روز امساک در غذا (صبح که از خواب بر میخیزند چیزی میل نکنند و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب هر دو ساعت آب یک پرتقال را با اب بنوشند تا روزهای بعد چیزی نخورند.) بدنبال آن ۱۰ تا ۱۶ روز رژیم غذایی محدود بگیرند (وقتی پس از سه یا چهار روز امساک را می شکنند باید یک روز تمام شیر میل کنند، بدین ترتیب که به فاصله ی هر دو ساعت، یک ربع لیتر شیر را جرعه جرعه بنوشند. و روز بعد به فواصل هر پنج ساعت به ترتیب زیر غذا بخورند؛ صبحانه: آب دو پرتقال، کمی انگور و یک عدد سیب، نهار: سالاد کاهو، گوجه فرنگی، تره تیزک، هویج رنده شده، یک گلابی یا سیب میل کنند، غذای شب: کلم پخته با بخار، هویج و آلوی پخته، انجیر یا انگور به عنوان غذای دوم بهمین ترتیب .

 

روش های دیگر درمان آسم 

درمان آسم

انیسون ( بادیان رومی ) و رازیانه برای درمان آسم : هر دوی این گیاهان دارای موادی مفید هستند که به کاهش ترشحات نای کمک می کنند، بسیاری گیاهان دیگر هم منابع خوب مواد مفید و مورد انتظار در تسکین و درمان آسم می باشند، این ها به ترتیب کاهش اثر، عبارتند از: دانه ی جعفری، گشنیز، هل، نعناع، زنجبیل، سنبل چینی، شوید، ترخون و بومادران میتوانید با یک یا چند تا از این ها را چای مخصوص اسم تهیه کنید. مخصوصاً اگر شیرین بیان هم به آنها اضافه کنید، خیلی بهتر خواهد بود.

درمان آسم با گوجه فرنگی، مرکبات و سایر خوراکیهای دارای ویتامین C: مطالعه نشان داده است که مصرف حدود ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C در روز به جلوگیری از حملات أسم، گرفتگی نای، خس خس سینه، عفونتهای تنفسی، احتقان بینی، آبریزش چشمها و دیگر علائم آلرژی کمک می کند، چون ویتامین C مانع آزاد شدن هیستامین در بدن می شود. البته مزیت خوردن میوه هایی مانند مرکبات با مکمل ویتامین C وجود مواد فلاوونوئید در انهاست، فلاوونوئیدها هم از ازاد شدن هیستامین ها در بدن جلوگیری میکنند که به نوبه ی خود مانع بروز علائم آلرژی و  آسم آلرژیایی می شوند آنتی اکسیدان های دیگری مانند ویتامین E و سلنیوم، مکمل ویتامین C هستند، به علاوه ویتامین B6 (پیروکسین) هم می تواند مفید باشد، با تحقیقاتی که انجام شده ۵۰ میلی گرم ویتامین B6 باعث کاهش چشمگیر تناوب و شدت خس خس سینه می شود، مصرف بیش از ۲۰۰ میلی گرم ویتامین B6 در روز باعث بروز صدمات عصبی می شود. گیاهان زیر در تسکین و درمان آسم مؤثرند: شبدر قرمز، اب هویج، چای کوهی، تخم رازیانه، سیب درختی، ریشه جعفری، شیرین بیان، سنبل الطیب، عناب، علف هفت بند، صبر زرد، دم اسب.

 

منبع :http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد