بهترین و مفیدترین نسخه ها از خواص کاج

0

همه ی ما درخت کاج را در محیط اطرفمان هر روز می بینیم و از زیبایی و سر سبزی آن لذت می بریم اما بهتر است که بدانید این درخت علاوه بر زیبایی خواص خاصی نیز دارد. در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از خواص کاج در درمان بیماری های مختلف صحبت می کنیم. اگر تمایل به دانستن اطلاعات بیشتری از خواص کاج دارید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

رفع درد اعصاب صورت از بارزترین خواص کاج

خواص کاج

جوشاندهٔ جوانه های گلدار کاج که خشک شده باشد به صورت کمپرس روی صورت و قسمتهایی از بدن که درد می کند بیست دقیقه بگذارید و هر روز دو بار آن را تعویض و تجدید کنید. برای تهیهٔ جوشانده آن باید چهل گرم جوانه های گلدار کاج را که خشک شده است در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک دقیقه بجوشد، بعد پانزده دقیقه آن را دم کنید و صاف کرده و پارچه ای را در آن خیس کرده و به صورت کمپرسی روی صورت و قسمتی از پیشانی که درد می کند بگذارید.

 

درمان بیماری های پوستی از مهمترین خواص کاج

خواص کاج

جوشاندهٔ جوانه های گلدار کاج را که طرز تهیهٔ آن را در مورد بیماریهای پوستی شرح دادیم تهیهٔ کنید و به عنوان محلول شستوشوی زخم های جلدی به کار ببرید خیلی زود آن را درمان می کند، این جوشاندهٔ تأثیر خیلی زیادی در درمان تحریکات و عفونت های پوستی دارد و خانمها می توانند آن را به عنوان محلول شستوشوی دست و صورت به کار برند. جوشاندهٔ جوانه های گلدار کاج در ردیف محصولات آرایشی برای زیبایی خانمها به کار می رود.

درمان رماتیسم ازخواص کاج می باشد

خواص کاج

پنجاه گرم جوانه های گلدار کاج را با پنجاه گرم برگهای سبز کاج که خشک کرده اید در دو تا سه لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید بعد پانزده تا بیست دقیقه آن را دم کنید بعد صاف کرده و در آب وان حمام بریزید و در آن بخوابید و جاهای دردناک از رماتیسم را با دست مالش دهید. اگر هر روز بیست دقیقه حمام جوشاندهٔ کاج به ترتیب بالا بگیرید خیلی زود دردهای رماتیسم شما خوب خواهد شد.

 

رفع خستگی عضله ای و عصبی از خواص کاج

خواص کاج

حمام جوشاندهٔ کاج به ترتیبی که در مورد رماتیسم شرح دادیم برای رفع خستگی های عضله ای و عصبی بسیار مفید است. حمام جوشاندهٔ کاج چون عمل تقویت کننده اعصاب و عضلات را دارد در مورد خستگی عضلات و اعصاب و همچنین خستگی مفرط بسیار مؤثر و مفید است.

رفع اختلالات کلیه ها و کیسهٔ مثانه از خواص کاج است

خواص کاج

شما می توانید از جوشاندهٔ جوانه های گلدار کاج که ادرارآور میباشد؛ در مواردی که مبتلا به اختلالات کلیوی و کیسهٔ مثانه شدید، یعنی ادرار شما بند آمد و درد مثانه احساس کردید، هر روز دو بار و هر بار یک فنجان جوشاندهٔ کاج را بنوشید تا بهبود یابید. برای تهیهٔ جوشاندهٔ کاج در مورد اختلالات کلیوی و مثانه باید چهل گرم جوانه های گلدار کاج را که خشک کرده اید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک دقیقه بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید بعد از آن صاف کرده و طبق نسخه ای که دادیم هر روز دو فنجان از آن را بنوشید.

باز هم سخنی از مصارف کاج در یونان قدیم وقتی میخواستند قهرمانان بازیهای ورزشی را تشویق کنند و به آنها پاداش بدهند تاجی از کاج به آنها می دادند. شب عروسی وقتی زن و شوهر جوان را به خانه خودشان می آوردند مشعلی از چوب کاج روشن می کردند و با آن مشعل آنها را به حجله می برند. امروز هم از سقز کاج مشعل می سازند، ولی سقز کاج مصارف دیگری هم دارد به یکی از آن مصارف اصلی تهیهٔ تربانتین از سقز کاج است که در موارد گوناگونی ان را مصرف می کنند؛ و به علاوه، چیزهای دیگر از آن می سازند که برای مثال باید نام کولوفان را ببریم که موزیسینها آرشه ویولون رابا آن محکم می کنند. با برگهای کاج، پشم گیاهی می سازند.

 

منبع:http://tebfarsi.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد