میوه زغال اخته از خوشمزه ترین میوه ها

0

اگر به میوه زغال اخته و خوردن آن علاقه دارید بد نیست که اطلاعاتی از تاریخچه و چگونگی رشد و خواص میوه زغال اخته نیز داشته باشید. ما در ایم مطلب تمام سعیمان را کرده ایم که به اختصار اما کامل اطلاعات مفیدی از میوه زغال اخته در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

 

مشخصات میوه زغال اخته

میوه زغال اخته

میوه زغال اخته درختچه ای است که ارتفاع آن به پنجاه سانتیمتر می رسد. درختچه بیشتر در ارتفاعات و سراشیبی دره ها می روید. در ارتفاعات و سراشیبی کوههای آلپ و پیرنه این درختچه به حالت وحشی می روید و قسمتهای زیادی از زمین را در بر میگیرد. برگهای این درختچهٔ سبز پررنگ و براق است و سر این برگها به شکل v سرنیزه است گلهای زغال اخته فرنگی سفید، کمی صورتی یا کمی سبز رنگ است و تقریباً شبیه گل توت فرنگی است.میوه ها که بعد از گل پیدا می شود کوچک وگرد و یا کمی دراز روی آن را گرد سفید رنگی پوشانده است.

میوه زغال اخته فرنگی کمی شبیه به میوه های بلادون است، ولی بلادون چنانکه میدانید سمی است و باید از خوردن آن کاملا حذر کرد. و شما اگر میوهٔ بلادون را با زغال اخته فرنگی ببینید بخوبی می توانید آن دو را از یکدیگر تشخیص دهید، زیرا میوهٔ بلادون بزرگتر از زغالاخته فرنگی است و رنگ آن هم سیاه براق است.میوه زغال اخته فرنگی  وقتی در دهان
است  مزهٔ آن را بچشید دارای مزهٔ ترش و شیرین است.

 

 

خواص میوه زغال اخته در قدیم 

میوه زغال اخته

قدیمی ها خواص بند آورندهٔ خون توسط زغال اخته فرنگی را شناخته و تشخیص داده بودند و آن را مصرف میکردند. مکتب پزشکی سالرن مدت دو قرن زغال اخته فرنگی را با روغن مایع ماستیک (کندر رومی) مخلوط می کردند و آن را برای درمان استفراغ، انواع قولنج و وبا مصرف میکردند. ابوعلی سینا پزشک مشهور ایرانی که در سالهای ۹۸۰-۱۰۳۷ م. می زیست آب میوه زغال اخته فرنگی را برای شستوشوی زخم های جلدی و گرد ریشه آن را برای التیام زخم ها به کار میبرد. سنت هیلد گارد در کتاب پزشکی خود، زغال اخته فرنگی را برای افزایش خون و باز شدن قاعدگی خانمها غذا و دوای مخصوص می داند.

میوه زغال اخته

عقاید و نظریات قدیمی ها دربارهٔ خواص قبض کننده و تقویت کنندهٔ زغال اخته فرنگی به وسیله عده زیادی از پزشکان محقق عصر تصدیق و تأیید شده است. دکتر وین ترمی به طور ساده برای اسهال، ژلهٔ زغال اخته فرنگی را به بیماران مبتلا به اسهال تجویز می کرد و آنها را شفا می دهد. این دکتر معاصر اشخاص مسلول را نیز با ژلهٔ زغال اخته فرنگی درمان می کند.

 

دیگر خواص میوه زغال اخته

میوه زغال اخته

برای درمان اگزما دکتر وین تر میتز جوشاندهٔ میوه زغال اخته فرنگی را توصیه می کند که به عنوان محلول روی آن بمالند. دکتر آرتو نتایج خوبی در معالجهٔ برفک دهان بچه ها به دست آورده است؛ نتیجه آن این است که با تنتور زغال اخته دهان بچه ها را باید شستوشو دهند تا برفک دهان آنها خوب شود. تجربیات دکتر برنشتیان که در مجلهٔ طبی بریتانیا در سال ۱۹۰۳ منتشر شده، حاکی است که جوشاندهٔ میوهٔ زغال اخته فرنگی برای معالجهٔ حصبه و تب های تیفوئیدی فوق العاده مؤثر است و میکروب حصبه در عرض بیست و چهار ساعت در روده ها وقتی جوشاندهٔ زغال اخته فرنگی مصرف شود از بین می رود. تحقیقات دکتر آلن امریکایی دربارهٔ زغال اخته فرنگی حاکی بر این است که در زغال اخته فرنگی یک نوع انسولین طبیعی و یک مادهٔ ضد دیابت وجود دارد، بنابراین اشخاصی که بیماری قند دارند باید از آن  استفاده کنند.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد