بی نظیرترین خواص سیب در درمان بیماریها

0

خواص سیب و فواید بی نظیر آن بر همگان آشکار است. به طوریکه از قدیم ضرب المثل داریم که هر کس روزی 1 عدد سیب بخورد از بسیاری بیماریها دور می شود. با ما در این مطلب از سایت طب فارسی همراه باشید تا از خواص سیب و تاثیر آن بر بسیاری از بیماری ها و درمان آنها با شما گپی بزنیم.سیب از روزگاران قدیم و شاید از زمانی که آدم و حوا بوده اند وجود داشته است، زیرا معروف است که حوا سیبی به آدم داد.

 

خواص سیب از نظر گذشتگان

خواص سیب

در قرون وسطا خواص شفا دهندهٔ سیب شناخته شد و به همین جهت است که کشت آن تعمیم پیدا کرد. سنت هیلد گراد، برگهای درخت سیب را برای دفع اختلالات چشم، جوانه های آن را برای معالجهٔ نقرس و شکوفه های سیب را برای معالجهٔ میگرن تجویز می کرد و به بیماران خود توصیه می کرد برای درمان دردهای پشت، پهلو و پایین شکم مدت زیادی زیر درخت سیب بخوابند. برگها و پوست درخت سیب دارای ایزوفلوریدزین و خود سیب که میوهٔ این درخت است دارای قند، ساکاروز، سلولز، پکتین، تانن و مقدار زیادی ویتامینهای B وA و C است.

 

 

نسخه های از مهمترین خواص سیب

خواص سیب

برای دفع کلسترول خون یک قاشق سوپ خوری پوست سیب را که خشک شده باشد و به قطعات کوچکی تقسیم شده باشد، در یک فنجان بزرگ آب جوش بریزید و روی آتش بگذارید تا پانزده دقیقه به جوش آید، و بعد آن را صاف کرده و هر روز دو بار و هر باریک فنجان بعد از غذا از این جوشانده بخورید به طور قطع مقدار کلسترول خون شما را کم خواهد کرد.
اگر عادت کنید که هر روز صبح ناشتا یک سیب بخورید، بزودی خواهید دید که مقدار کلسترول و خون شما کم شده است.

 

 دفع یبوست از خواص سیب

خواص سیب

اگر عادت کنید که بعد از هر غذا یک سیب درختی را که در کوره پخته شده باشد، با یک فندق کره، به عنوان دسر میل کنید، مبتلا به یبوست نخواهید شد؛ و اگر یبوست داشتید از شر آن خلاص خواهید شد، زیرا دسر سیب پخته در کوره، غذای ملین و کاملی است شما میتوانید مارمالاد یا کمپوت سیب را صبح ناشتا میل کنید و به این وسیله خود را از شر یبوست خلاص سازید.

 

درمان اسهال از بارزترین خواص سیب

خواص سیب

صد و بیست گرم برگ یا پوست خشک درخت سیب را در یک لیتر آب سرد بخیسانید، و بعد آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد. و بعد از روی آتش بردارید و دوازده دقیقه بگذارید بماند تا دم بکشد، سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید، این داروی ساده بهترین درمان اسهال است. اگر مبتلا به ورم حاد روده بزرگ شده اید، میتوانید با سیب خودتان را معالجه کنید و در این مورد، باید هر روز به جای تمام غذاها فقط پانصد تاد هزار و پانصد گرم سیب را بدون هستهٔ آن رنده کنید و تا دو روز به جای هر غذا فقط سیب رنده شده را بخورید.

 

معالجهٔ نقرس از خواص سیب

خواص سیب

جوشاندهٔ پوست سیب درختی بحران درد نقرس را تسکین میدهد، برای تهیهٔ جوشاندهٔ پوست سیب درختی باید یک قاشق سوپخوری پوست سیب را که خشک و ریزریز شده باشد در یک فنجان بزرگ آب جوش پانزده دقیقه بجوشانید و بعد آن را صاف کرده و بعد از هر غذا هر روز دو بار یک فنجان بنوشید.

 

 معالجهٔ تبخال یکی از خواص سیب

خواص سیب

دو یا سه سیب را بدون اینکه پوست بکنید قطعه قطعه کنید، بعد آن را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و روی آتش بگذارید تا پانزده دقیقه بجوشد، سپس آن را ده دقیقه دم کنید و هر روز بعد از غذا دو فنجان از آن را مصرف کنید. مصرف مرتب این جوشانده طی چند روز تبخال را ریشه کن میکند.

 

درمان سرفه از مهمترین خواص سیب

خواص سیب

جوشاندهٔ سیب داروی مؤثری برای معالجهٔ سرفه، زکام و عوارض سرماخوردگی است. دو یا سه سیب را بدون آنکه پوست بکنید، تکه تکه کنید و در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید، به مدت پانزده دقیقه بجوشد، سپس آن را از روی آتش بردارید و ده دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. و هر روز دو بار بعد از هر غذا و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید.

 

در نهایت برای جلوگیری از پیری از سیب کمک بگیرید اگر هر روز صبح آب سیب تازه را بنوشید هیکل شما خوش اندام مانده و پیری به سراغ شما نخواهد آمد. برای گرفتن آب سیب باید آن را بدون اینکه پوست بکنید به چهار قطعه ببرید و در ماشینهای آبمیوه گیری بیندازید و آب آن را بگیرید و بنوشید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد