درمان میگرن از بارزترین خواص گلابی است

0

قدیمی ها گلابی را می شناخته اند؛ چنانکه کانتون لانسین که دویست سال قبل از میلاد می زیست شش نوع گلابی را توصیف کرده است. پلین، گیاهشناس معروف که او هم در قرن اول قبل از میلاد زندگی می کرد، در کتاب معروف خود چهل و یک نوع گلابی را تشریح و توصیف کرده است. ما نیز در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از خواص گلابی بیشتر صحبت می کنیم.

 

خواص گلابی از دیرباز

خواص گلابی

جالینوس حکیم برای گلابی نوشته است که گلابی در عین حالی که موقع خوردن آن به دهان مطبوع می آید، عطش و تشنگی را برطرف میکند. سنت هیلد گراد در کتاب خود دربارهٔ گلابی چنین مینویسد: «این میوه که مفیدتر و گران بهاتر از طلاست میگرن را شفا میبخشد و انسان را مثل ظرفی که از مواد زاید و رسوب پاک شود، پاک می کند.» پزشکان مکتب معروف سالرن تجویز می کردند که گلابی را در آب انگور بپزند و بخورند تا سوء هاضمه را درمان کند.برگهای درخت گلابی دارای گلوکوزید، هیدروکينون  است.

در خود گلابی، آب، انواع مواد قندی، اسیدهای آزاد، انوریتن، آسپاژین و انواع پانتوزان وجود دارد. برگهای درخت گلابی آرام بخش ادرارآور است و شما هروقت مبتلا به فشار خون، بی خوابی، نارحتی اعصاب، میگرن یا اختلالات کلیه ها و مثانه همراه با حبس البول شدید به ترتیبی که طرز تهیهٔ آن را شرح خواهیم داد مصرف خواهید کرد.

 

 

نسخه هایی از خواص گلابی برای بیماریها

خواص گلابی

معالجهٔ یبوست از خواص گلابی است. صبح ناشتا کمپوت و یا مربای گلابی بخورید و این رژیم را چند روز ادامه دهید خواهید دید که یبوست شما برطرف خواهد شد. برای تهیهٔ کمپوت گلابی باید نیم کیلو گلابی را که پوست کنده اید و به چهار قطعه بریده اید در ظرفی که آب آن جوش است با کمی شکر بریزید و آنقدر بجوشانید تا رنگ گلابی کمی قرمز شود، بعد آن را در ظرف بریزید و هروقت خواستید میل کنید. اگر دسترسی به گلابی و تهیهٔ کمپوت ندارید می توانید به جای آن از کمپوتهای آماده که در قوطیهای کنسرو در فروشگاهها میفروشند استفاده کنید.

 

 

معالجهٔ دیابت از خواص گلابی

خواص گلابی

اگر مبتلا به بیماری دیابت هستید، غذای خود را با گلابی تازه شروع کنید و بدون هیچ ترس و نگرانی حتی وقتی که قند شما بالا رفته، گلابی بخورید؛ زیرا گلابی از میوه هایی است که قند آن کم است.

 

 

معالجهٔ اسهال از بارزترین خواص گلابی

خواص گلابی

ده گرم برگ درخت گلابی را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش بریزید و بیست دقیقه بگذارید دم بکشد و بعد آن را صاف کنید و یک گلابی را بدون اینکه پوست بکنید به برشهای نازکی درآورده و در دم کردهٔ برگ گلابی بریزید تا آن را معطر کند و هر روز یک فنجان از آن را میل کنید. این روش را حتما امتحان کنید.

 

 

معالجهٔ درد معده از مهمترین خواص گلابی

خواص گلابی

رژیم گلابی برای کسانی که معدهٔ علیلی دارند مفید است، ولی به شرطی که گلابی های کاملا رسیده را انتخاب کنند و موقع خوردن آهسته آهسته بخورند و خوب بجوند و هر روز بیش از دویست گرم گلابی مصرف رژیم گلابی به این ترتیب معده آنها را تقویت خواهد کرد و اگر این رژیم را ادامه دهند در خود احساسی بهبود خواهند کرد. به جای گلابی تازه میتوانید دم کردهٔ برگ درخت گلابی را مصرف کنید؛ برای تهیهٔ این دم کرده باید صد و بیست گرم برگ خشک درخت گلابی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و بیست دقیقه بگذارید بماند و بعد یک گلابی را بدون اینکه پوست بکنید به برشهای نازکی درآورده و در دم کردهٔ برگ گلابی بریزید و هر روز یک فنجان از آن را مصرف کنید.

 

 

معالجهٔ فشار خون از خواص گلابی است

خواص گلابی

کسانی که فشار خون داشته اند با رژیم گلابی خود را شفا داده اند؛ اگر شماهم بخواهید از این رژیم پیروی کنید، باید هر روز دویست تا دویست و پنجاه گرم گلابی را بخورید و دیگر هیچ چیزی نخورید. سه یا چهار روز که از رژیم گلابی به ترتیبی که در بالا شرح دادیم پیروی کردید. خواهید دید که فشار خون شما پایین خواهد آمد.

 

 

معالجهٔ میگرن از موثرترین خواص گلابی 

خواص گلابی

دم کردهٔ برگ درخت گلابی درد میگرن را تسکین میدهد. برای تهیهٔ آن باید صد و ده گرم برگ خشک درخت گلابی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و بیست دقیقه بگذارید بماند، بعد آن را صاف کرده و یک گلابی درسته را بدون اینکه پوست بکنید به قطعات نازکی ببرید و در آن بریزید و موقعی که درد میگرن شروع شد، یک فنجان از آن بنوشید خواهید دید که درد شما تسکین خواهد یافت.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد