مهمترین خواص برگ مو در علم پزشکی

0

برگ مو از قدیم برای بسیاری از غذاهای ما از جمله دلمه و غیره استفاده می شده است اما بد نیست بدانید که خواص برگ مو هم از قدیم برای اطبا حائز اهمیت بوده است.در این مطلب از سایت طب فارسی ما برای شما از خواص برگ مو و توصیه های مهم در این باره صحبت می کنیم.

 

خواص برگ مو در بیماریها

خواص برگ مو

از بین بردن سلولیت از خواص برگ مو است.سی تا شصت گرم برگهای مو را که خشک شده باشد و البته برگ مو انگور قرمز باشد بهتر است در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا چند دقیقه بجوشد، و بعد آن را پانزده دقیقه دم کنید، سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و هر روز بعد از غذا سه فنجان از آن را بنوشید. جوشاندهٔ برگ مو برای درمان سلولیت در خانمها بسیار مؤثر و مفیداست.

 

 

از بین بردن ورم و قرمزی بینی و جوش صورت از خواص برگ مو

خواص برگ مو

جوشاندهٔ برگ مو را تهیه کنید و با قطعه ای پنبه آن را به صورت خود بمالید ورم و قرمزی بینی و جوشهای صورت شما را برطرف خواهد کرد. برای تهیهٔ جوشاندهٔ برگ مو در این مورد باید شصت گرم برگ خشک مورا در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و چند دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و صاف کنید و وقتی نیمگ رم و یا سرد است به ترتیبی که در بالا توضیح دادیم مصرف کنید.

 

 

درمان اسهال از خواص برگ موخواص برگ مو

 

جوشاندهٔ برگهای مو قرمز، بحرانهای ورم روده را معالجه و درمان می کند. نسخهٔ آن به شرح زیر است: شصست گرم برگ مو را که خشک کردهاید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا چند دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید و است سال صاف کرده و با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید.

 

 

رفع ورم سرماخوردگی از خواص برگ مو است

خواص برگ مو

اگر دستان و یا پاهای شما دچار ورم سرمازدگی شده است، شصت گرم برگ مو را در یک لیتر آب بجوشانید و پانزده دقیقه دم کنید و تا گرم است دستان و پاهای خود را در آن بگذارید و مالش دهید و هر روز سه یا چهار بار این کار را تکرار کنید تا بکلی ورم سرمازدگی در شما برطرف شود.

 

 

رفع درد معده از مهمترین خواص برگ مو 

خواص برگ مو

اگر دچار درد معده شده اید رژیم انگور بگیرید، ولی شما هم اگر میخواهید این رژیم را بگیرید باید در ابتدا مقدار کمی انگور را بخورید و بعد رفته رفته آن را زیاد کنید انگور را باید صبح ناشتا و یا حداقل وقتی بخورید که فاصلهٔ زیادی با غذای صبحانه و ناهار و یا ناهار و شام شما داشته باشد. معالجه با انگور باید حداقل به مدت دو یا سه هفته ادامه داشته باشد.

 

رفع خونریزی بواسیر از خواص برگ مو

خواص برگ مو

جوشاندهٔ برگهای انگور قرمز برای درمان بواسیر نیز مفید است و اگر شما میخواهید نسخهٔ آن را عمل کنید باید شصت گرم برگ مو قرمز را که خشک کرده اید در یک لیتر آب بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و بعد از پانزده دقیقه آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و بعد از غذای صبحانه، ناهار و شام یک فنجان از آن چاقی جوشاندهٔ برگهای انگور قرمز به شما این امکان را خواهد داد که وزن شما اگر زیاد است کم شود و وسیله ای برای درمان چاقی و کم کردن وزن خود در آورید.

 

نسخهٔ تهیهٔ جوشاندهٔ برگهای مو برای درمان چاقی به این شرح است: شصت گرم برگ مو قرمز را که خشک کرده اید با یک لیتر آب در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و چند دقیقه بجوشد بعد از پانزده دقیقه آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه بار و هر بار یک فنجان از آن را بعد از غذا بنوشید.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد