معرفی بیماری و درمان زونا با گیاهان

0

اگر در کودکی دچار آبله مرغان شده اید که دیگر نیازی نیست خیلی نگران بیماری زونا باشید.زونا ابله مرغان بازگشته برای آزار دادن شماست. هرپس ویروس زونا همان ویروس آبله مرغان شایع در میان کودکان است. بعد از بهبود از آبله مرغان، ویروس در بدن به صورت نهفته در سلولهای عصبی باقی می ماند، و به دلایل هنوز نامعلوم، بعد از ده ها سال  ممنکن است که به صورت زونا خود را نشان میدهد.در این مطلب از سایت طب فارسی از روشهای گیاهی براب درمان زونا با شما صحبت می کنیم.

 

 

علایم بیماری زونا

درمان زونا

علامت بیماری دانه های دردناک پوستی روی تنه یا صورت است. بعد از چند روز، تاول همان شبیه به تاول های آبله مرغان پدیدار شده و بعد روی آنها پوسته می بندد و سرانجام، پس از دو یا سه هفته التیام می یابد. تا اینجا، همه چیز زونا مثل آبله مرغان کودکان است. ولی در نیمی از مبتلایان به زونا، درد تا ماه ها و گاهی تا سال ها باقی می ماند. گاهی این درد واقعاً شدید است. زونا مخصوصاً در میان افراد بالای ۶۰ سال با کارکرد ضعیف دستگاه ایمنی، از جمله افراد تحت شیمی درمانی، شایع است. اگر دچار زونا شدید، برای درمان فوراً به پزشک مراجعه کنید.

 

 

درمان زونا با گیاهان سنتی

برای درمان زونا طبیعت گیاهانی را برای کمک به بیماری های ویروسی در اختیار ما گذاشته است. اگر دچار زونا شدید ، یکی از این رویکردهای طبیعی را در پیش بگیرید زیرا نسبت به روش های شیمیایی در اکثر موارد نتایج بیشتر و بهتری را به ما می دهد.در متن زیر چند نوع گیاه که برای درمان زونا مفید است را به شما معرفی می کنیم.با ما همراه باشید.

 

 

درمان زونا با بادرنجبویه را فراموش نکنید

درمان زونا

گیاه درمانگرها گیاهان مختلفی از خانوادهٔ نعناع، مخصوصاً بادرنجبویه، را برای درمان زونا توصیه می کنند. دلیل خوبی هم برایآن در دست است. ثابت شده است که بادرنجبویه بر روی ویروس های خانوادهٔ هرپس مؤثر است.این گیاه عضو خانوادهٔ نعناع، به درمان تبخال کمک می کند. دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دارویی دانشگاه پسو ردیو، مصرف بادرنجبویه را برای درمان بیماری های ویروسی پیشنهاد می کند. تبخال های ویروس هرپس ناشی از ویروسی بسیار شبیه ویروس زوناست؛ در واقع، هر دو از یک جنسی هستند.

در یک تحقیق بر روی ۱۱۶ بیمار مبتلا به تبخال، کرم بادرنجبویه بهتر از کرمهای بی اثر (دارونما) در درمان بیماران مؤثر بود. یک فراوردهٔ اروپایی ضدهرپس حاوی ۷۰۰ میلیگرم عصارهٔ برگ بادرنجبویه در هر گرم کرم است، و نشان داده شده است که دورهٔ التیام تبخال را تا چند روز پایین می آورد. به گفتهٔ دکتر تایلر، میتوانید همین تأثیر را از مصرف چای دو قاشق مرباخوری برگ خشک گیاه در یک فنجان آب جوش به دست بیاورید.

چای را با یک قطعه پنبه یا پارچهٔ تمیز مستقیماً روی دانه ها بمالید. در مورد زونا،  چای مخلوط نعناع با مقدار زیادی بادرنجبویه و هر یک از نعناع های در دسترس، مثل زوفا، مرزن گوش، نعناع فلفلی، اکلیل کوهی، مریم گلی، نعناع چمنی، پونهٔ سنبله ای، یا آویشن را پیشنهاد میشود. کمی هم شیرین بیان در آن بریزید. چنین نوشیدنی ای مقدار زیادی ترکیبات ضدویروس دارد. هم نوشیدن و هم مالیدن مستقیم این چای روی دانه های پوستی توصیه میشود.

 

 

 درمان زونا با فلفل قرمز را امتحان کنید

درمان زونا

مادهٔ کاپسایسین تند موجود در فلفل قرمز، بهترین چیز برای درد عصبی بعد از بیماری است. کاپسایسین با متوقف کردن پیامهای درد ارسالی از تارهای عصبی زیر پوست، درد را تسکین میدهد. مطالعه بر روی یک پماد حاوی کاپسایسین نتایج مثبتی داشت و چند سال قبل هم ادارهٔ غذا و داروی امریکا کرم های حاوی کاپسایسین را مجاز اعلام کرد. می توانید این فراورده ها را از داروخانه ها تهیه کنید. ولی اگر نمی خواهید پولی بابت دارو بدهید، گرد فلفل قرمز را در هر لوسیون سفیدرنگ پوستی بریزید تا رنگ آن به صورتی بگراید. بعد آن را روی پوست بمالید.

پس از این کار، دست هایتان را خوب بشویید تا فلفل به چشمها و دیگر جاهای حساس تماس پیدا نکند. بهتر است اول کرم یا لوسیون را در ناحیهٔ کوچکی آزمایش کرده و در صورتی که علائم حساسیت به آن مشاهده شود، از مصرف آن خودداری کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد