درمان آفتاب سوختگی به کمک گیاهان

0

همه ی ما عاشق تابستان و آفتاب گرفتن کنار ساحل و شنا کردن در آب دریا هستیم.اما بعد از مدتی که پوست ما دچار آفتاب سوختگی می شود به دنبال راهی برای درمان آفتاب سوختگی می گردیم و به دنبال انواع کرم ها می رویم.در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از روش های طبیعی درمان سوختگی صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

درمان آفتاب سوختگی به روش طبیعی

درمان آفتاب سوختگی

بیشتر آفتاب سوختگی ها نسبتاً خفیف هستند. ولی نسبت به سوختگی های دیگر، سطح  وسیع تری را در بر میگیرد. و علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان، می تواند بسیار دردناک هم  باشد. خوشبختانه، طبیعت شفابخشی های زیادی هم در اختیار ما گذاشته است که می توان از آنها برای درمان آفتاب سوختگی استفاده کرد.

 

 

درمان آفتاب سوختگی با چای فراموش نشود

درمان آفتاب سوختگی

چینی ها برای تسکین آفتاب سوختگی ریختن چای غلیظ سردشده روی پوست را توصیه می کنند. این به نظر منطقی می آید، چون چندین ترکیب مفید برای درمان در چای وجود دارد. یکی از محققان مورد اطمینان  میگوید که اسید تانیک و تئوبرومین موجود در چای با عمل خنک کردن آفتاب سوختگی می شوند. ترکیبات دیگر چای به نام کاتشینها از آسیب دیدن بیشتر پوست جلوگیری کرده و به ترمیم آن کمک می کند، و حتی ممکن است از بروز سرطانهای ناشی از مواد شیمیایی و پرتو تابی هم پیشگیری کند.

آخرین مطالعات نشان می دهند که چای سبز غنی از موادی به نام پلی فنل ها هستند، که با خوردن چای، از پوست در برابر آسیب دیدگی های ناشی از تابش پرتو فرابنفش، که عامل آفتاب سوختگی است، محافظت میکنند. شکی نیست که پیشگیری از آفتاب سوختگی بهتر از تحمل عواقب آن است. ولی اگر مدت زیارک را بدون استفاده از کرم ضدآفتاب در فضای باز میگذرانید، با نوشید چای سبز سردشده سوختگی را تسکین دهید. بعد نواحی آفتاب سوخته را با همین چای کمپرس کنید.

 

 

درمان آفتاب سوختگی با آلوئه ورا(صبر زرد) را امتحان کنید

درمان آفتاب سوختگی

ژل درون برگهای این گیاه التیام سوختگی های ناشی از تابش پرتوها را تسریع می کند. می توانید با پاره کردن برگ، ژل آن را مستقیماً روی پوست بمالید، یا ژل تجاری آن را از فروشگاه های گیاهان دارویی و مواد بهداشتی تهیه کنید. دکتر رابرت ویلیکس، جراح قلب و متخصص طب ورزشی پیشنهاد می کند که بعد از دوش گرفتن، ژل را روی پوست بمالید و بعد آن را چند بار دیگر به پوست بزنید تا درد از بین برود. او میگوید معمولاً قرمزی پوست ظرف یک یا دو روز از بین می رود و پوست نمی ریزد.

 

 

گیاه تاج ریزی مناسب برای درمان آفتاب سوختگی

درمان آفتاب سوختگی

دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دارویی دانشگاه پوردیو، میگوید برخی گیاه درمانگرهای سنتی هندوستان برگ های این گیاه را خرد کرده و آن را به صورت کرم غلیظی درمی آورند و روی ناحیهٔ آفتاب سوختگی می گذارند. یک شفابخش اهل پرو  گونه های بومی گیاه تاج ریزی را برای درمان همهٔ انواع سوختگی، نه فقط آفتاب سوختگی، استفاده می کرد. او برگهای گیاه را خرد می کرد تا عصارهای سبزفام از آن بگیرد، و بلافاصله روی ناحیهٔ سوختگی می گذاشت و اطمینان میداد که جوشگاه به جای نمیگذارد. اگر به گیاه تاج ریزی دسترسی دارید، میتوانید این کار را یک بار امتحان کنید. ثابت شده است که ترکیبات موجود در گونه های مختلف این گیاه در پیشگیری از سرطان پوست مفید هستند.

 

 

درمان آفتاب سوختگی با خیار موثر است

درمان آفتاب سوختگی

به گفتهٔ دکتر آلبرت لئونگ، متخصصی گیاهان دارویی، خیار خنک اغلب برای آرام کردن درد سوختگی مصرف می شود. خیلی ساده، برش های خیار را مستقیماً روی پوست سوخته بماليد.

 

 

درمان آفتاب سوختگی با انجیلی بی تاثیر نیست

درمان آفتاب سوختگی

یک قاشق مرباخوری گیاه را با یک قاشق مرباخوری عسل و یک سفیدهٔ تخم مرغ مخلوط کرده و روی پوست بمالید. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری انجیلی، روغن زیتون، و گلیسرین را مخلوط کرده و امتحان کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد