رفع خشکی پوست به سادگی و با گیاهان

0

همه ی ما در بعضی از فصول سال به خصوص فصل های سرد دچار مشکلات پوستی و خشکی پوست می شویم و از برخی کرم های مرطوب کننده استفاده می کنیم که اغلب تاثیرات چندانی در رفع خشکی پوست ندارند. در این مطلب از سایت طب فارسی با ما همراه باشید تا از روش های جایگزین کرم های شیمیایی برای رفع خشکی پوست با شما صحبت کنیم.

 

رفع خشکی پوست با گیاهان سنتی

بهتر است تمام کرم های گران قیمت مرطوب کننده و غیره خود را دور بیاندازید و برای رفع خشکی پوست خود چه به صورت فصلی و چه به صورت دایم از روش های سنتی و گیاهان طبیعی استفاده کنید تا نتیجه فوق العاده آن را با چشمان خود ببینید.در متن زیر از این گیاهان مفید در رفع خشکی پ.ست با شما صحبت می کنیم.با ما همراه باشید.

 

 

 رفع خشکی پوست با بابونه فراموش نشود

رفع خشکی پوست

چای بابونه را فقط ننوشید – بلکه آن را غلیظ کرده و به صورت کمپرسی در درمان بیماری های پوستی مصرف کنید. در اروپا این گیاه خوشمزه را برای درمان بیماری های التهابی پوست، مخصوصاً عفونتهای قارچی، تأیید کرده اند. ترکیبات موجود در همیشه بهار (بیسابولول، کامازولن، و اترهای حلقوی) اثرات ضدالتهابی، باکتری گشی، و قارچ کشی دارند. ولی اگر تب یونجه دارید، باید فراورده های بابونه را با احتیاط مصرف کنید. بابونه از گیاهان خانوادهٔ پیر بهار است و در برخی افراد باعث بروز واکنش های آلرژیایی می شود.

در نخستین بار استفاده از این گیاه، مراقب بروز واکنش های آلرژیایی باشید. اگر چیزی دیده نشد، به درمان ادامه دهید، ولی اگر خارش یا تحریک پوست بیشتر شد، از ادامهٔ مصرف خودداری کنید.

برای رفع خشکی پوست خیار را امتحان کنید

رفع خشکی پوست

خنکی خیار این فقط یک گفته نیست. دکتر آلبرت لئونگ، متخصصی گیاهان دارویی، یادآوری می کند که خیار سابقهٔ طولانی استفاده برای تسکین التهاب پوست و سوختگی و نیز برطرف کردن چین و چروک پوست در میان عوام دارد. اگر دچار گرفتاری پوستی شدید، کمی خیار را پوست کنده و در مخلوط کن بریزید ، با یا بدون آووکادو، مستقیماً روی ناحیهٔ گرفتار پوست بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه تا یک ساعت روی آن بماند.

 

 

رفع خشکی پوست با بنفشه یک راهکار جالب

رفع خشکی پوست

این گیاه درمان سنتی جوش، اگزما، زرد زخم، خارش، و خشکی پوست است، و تحقیقات جدید تأثیر آن را هم تأیید کرده اند. کمیسیون E، که مرکزتخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، استفاده از چای بنفشه را در درمان های پوستی تأیید کرده است. می توانید با یک قاشق مرباخوری خشک کردهٔ گیاه در یک فنجان آب جوش چای درست کرده و بعد از ده دقیقه خیس خوردن مصرف کنید.

 رفع خشکی پوست با هویج موثر است

رفع خشکی پوست

هویج یک منبع غنی کاروتنوئیدهای شبیه به ویتامین A است که که نشان داده شده است در سلامت پوست و ترمیم ضایعات پوستی مؤثر است. داروی تجویزی برای درمان  جوشی های شدید پوستی یک فراوردهٔ کاروتنوئیدی است. برخی گیاه درمانگرها مالیدن هویج مایع (و الیا گوجه فرنگی و سیب زمینی شیرین) روی پوست را برای درمان آفتاب سوختگی و دیگر بیماریهای خفیف پوستی از جمله خشکی پوست توصیه می کنند.  دلیلی برای امتحان نکردن آن وجود ندارد. هویج همچنین می تواند از بروز سرطان و بیماریهای قلبی هم جلوگیری کند.

 

 

رفع خشکی پوست با بارهنگ بی تاثیر نیست

رفع خشکی پوست

مصرف جلدی برگهای خنک کننده و آرام کنندهٔ بارهنگ درمانی قدیمی برای گرفتاری های جزئی پوست است. تحقیقات اخیر نشان دادهاند که دو ترکیب او کوبین و کاتا پول موجود دربارهنگ خواص ضدالتهابی و باکتری کشی و مرطوب کنندگی دارند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد