درمان  آلرژی با روشهای طبیعی و ساده

0

بسیاری از افراد در تمام فصول سال دچار آلرژی میشوند و برخی از افراد فقط در بعضی از ماه های سال از آلرژی رنج می برند.برخی دارای آلرژی شدید و برخی خفیف هستند و اغلب برای از بین بردن حالتهای آلرژیک خود از آنتی هیستامین ها استفاده می کنند.در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از درمان آلرژی به روش طبیعی و سنتی صحبت می کنیم.

 

درمان آلرژی به روش طبیعی

درمان آلرژی

در این قسمت برای شما از درمان آلرژی با استفاده از چند گیاه طبیعی صحبت می کنیم.البته می دانید که درمان آلرژی با این روش های سنتی زمان بر تر هستند اما در عوض با بدن انسان سازگارتر نیز هستند.با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا چند نمونه از گیاهان پیرامون خود را برای درمان آلرژی به شما معرفی کنیم

 

 

درمان آلرژی بابونهٔ گاوی را امتحان کنید

درمان آلرژی

این روزها بابونهٔ گاوی به خاطر خواص اثبات شدهٔ آن در درمان سردردهای میگرنی مورد توجه است. ولی این گیاه می تواند آلرژی را هم تسکین دهد. اگر میخواهید بابونهٔ گاوی مصرف کنید، کپسول یا اشکال آمادهٔ دیگر آن را تهیه کنید. برخی مزهٔ برگهای آن را امتحان کرده اند و باید بگویم چندان خوشایند نیست. اگر دچار علائم آزاردهندهٔ آلرژی شوید و ماده ی دیگری برای تسکین آن در دسترس نداشته باشید ، حتماً از بابونهٔ گاوی کمک بگیرید.

زنان باردار نباید بابونهٔ گاوی مصرف کنند، چون احتمال سقط جنین را در آنها بالا میبرد. و زنان شیرده هم نباید آن را بخورند، چون احتمال انتقال آن از طریق شیر به بدن نوزاد وجود دارد. سرانجام، کسانی که مدت طولانی بابونهٔ گاوی مصرف کرده اند اثرات خفیف آرام بخشی و تسکین درد را هم گزارش کرده اند که، بسته به وضعیت فردی، ممکن است خوب یابد باشد.

 

 

درمان آلرژی با ترب وحشی (شبه خردل) بی تاثیر نیست

درمان آلرژی

هیچ چیز مثل کمی ترب وحشی تازه (یا یک قاشق شس آمادهٔ آن) نمی تواند سینوس ها را پاک کند. یا اگر غذای ژاپنی دوست دارید، ترب وحشی ژاپنی که «واسابی» نام دارد بخورید. این توصیه ها را از کتاب اسرارسلامت طبیعی در سراسر دنیا نوشتهٔ دکتر  گیلود، استاد دانشگاه واشینگتن، و دکتر رابرت ویلیکس، جراح قلب و متخصص طب ورزشی گفته ایم.آنها گزارش داده اند که «مصرف یک ذره روزانه تا فروکش کردن علائم آلرژی لازم است، و بعد از آن، مصرف ماهانهٔ چند قاشق مرباخوری ترب وحشی برای جلوگیری حملهٔ مجدد آلرژی کافی است.»  برخی ترب وحشی را به عنوان چاشنی دوست دارندو در استفاده از آن برای تسکین آلرژی شک نمی کنم. مراقب باشید که ترب وحشی سفید تند است، و واسابی از آن تندتر، اگر غذاهای تند و پرادویه دوست ندارید، بهتر است درمان دیگری را انتخاب کنید.

 

درمان آلرژی با ویتامین C فراموش نشود

درمان آلرژی

چندی پیش دکتر لی برودهارست، زمین شیمیدان و کارشناسی طب تغذیه در وزارت کشاورزی امریکا، مصرف سه بار در روز ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C همراه با بیوفلاوونوئیدها را توصیه می کند. بررسی ۴۰ تحقیق بر روی ویتامین C نشان داد که افرادی که به طور منظم ویتامین C خورده اند کمتر دچار مشکلات آلرژیایی، عفونت های تنفسی، و حملات آسم شده اند..

ویتامین C یک آنتی هیستامین قوی طبیعی است که، به جز اسهال، عارضهٔ جانبی ندارد. مصرف روزانهٔ بیش از ه ه ۱۲ میلی گرم ویتامین C در برخی افراد ایجاد اسهال می کند، ولی این هم نادر است. اگر شما هم دچار اسهال شدید، مصرف ویتامین C را قطع کنید. برای مصرف ویتامین C خود را محدود به داروی مکمل نکنید. بعضی از گیاهان غنی از ویتامین C هستند، مثل فلفل سبز، فلفل قرمز، جوانهٔ سرخاب کولی، گواوا، و بولاغاوتی.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد