از روشهای سنتی برای درمان رینو بهره ببرید

0

بیماری رینو یا همان دست سرد نوعی از بیماری است که برخی افراد به آن دچار هستند. بسیاری از افراد دنبال روشی سنتی و طبیعی برای درمان رینو می گردند که ما در این مطلب از سایت طب فارسی برای شما از روش های طبیعی و سنتی درمان رینو بیشتر صحبت می کنیم.با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

درمان رینو به روش های طبیعی 

درمان رینو

اصطلاح «دست سرد و قلب گرم» را شنیده اید؟  ولی اگر گرفتار سردی، کبودی، و دردناکی انگشتان در بیماری رینو هستید، می توان سوپ گرمی را به شما پیشنهاد کرد. سوپ سبزیجات همراه با فلفل قرمز، سیر، زنجبیلی، و خردل به اضافهٔ روغن گل گاوزبان، انگور فرنگی، و گل مغربی برای این منظور عالی است. سوپ زیاد درست کنید و هر قدر می خواهید بخورید.

بعد کمی از باقیماندهٔ آن را صاف کرده و روی انگشتان یخ زده بمالید. در آخر، این سوپ درمان رینو را با خوردن گیاه ژینکو به اتمام برسانید.  در پشت هر یک از پیشنهادها استدلالی علمی نهفته است

 

 

بیماری رینو چیست :

درمان رینو

رویکرد معمول درمانی به نظر می رسد بیماری رینو ناشی از انقباضی و گرفتگی سرخرگ های کوچکی باشد که خون را به انگشتان می رسانند. با کاهش جریان خون، انگشتان دردناک شده و رنگ آنها سفید یا کبود می شود. این بیماری گاهی در بینی و انگشتان پا هم روی می دهد. در میان زنان هم بیشتر دیده می شود.

گرچه بیماری رینو ممکن است مستقل از بیماری های دیگر بروز کند، گاهی خود از علائم بیماری اسکلرو درمی است. اسکلرو درمی بیماری سختی است که در آن پوست سخت شده و اندام های درونی آسیب میبینند. پزشکان اغلب برای درمان بیماری رینو و اسکلرو در می داروهای کورتیکواستروئید مثل پردنیزون تجویز می کنند. ولی کورتیکواستروئیدها عوارض جانبی ناخوشایندی مثل افزایش وزن، جوش پوستی، و بی نظمی قلب دارند. و گاهی هم بیماری رینو را بدتر می کنند.

 

 

درمان رینو با گل مغربی را امتحان کنید

درمان رینو

روغن گل مغربی دارای مقادیر زیاد اسید گاما-لینولنیک است. برخی مطالعات نشان داده اند که این اسید علائم بیماری رینو را تخفیف میدهد. در یک مطالعه، روغن گل مغربی روی انگشتان افراد مبتلا به بیماری رینو ماساژ داده شد. در نیمی از آنها بهبود مشاهده شد، که بیشتر از حد مورد انتظار در استفاده از داروی بی اثر (دارو نما) بود. گمان می شودهم ماساژ هم روغن را در درمان رینو کمک می کند.

 

 

درمان رینو با سیر یک راهکار عالی

درمان رینو

در یک بررسی ۱۲ هفته ای، محققان روزی ۸۰۰ میلی گرم سیر به افراد مبتلا به لنگیدن متناوب، که ناشی از باریک شدن سرخرگ های پاهاست، دادند. این مبتلایان در هنگام راه رفتن دچار اشکال می شوند. در آخر دورهٔ تحقیق، در آن هایی که مواد بی اثر (دارو نما) دریافت کرده بودند بهبودی مشاهده نشد، ولی در میان کسانی که به آنها سیر داده شده بود بسیار بهتر راه می رفتند، که این نشانهٔ بهبود جریان خون در پاهای آن هاست. سیر گردش خون را بهتر می کند.

در واقع، بسیاری از طرفداران پزشکی جایگزین مصرف همزمان سیر و ژینکو را، که این هم گردش خون را بهتر می کند، برای درمان بیماری رینو پیشنهاد میکنند.  کمی سیر به رژیم غذایی خود بیفزایید. اگر هم دوست دارید، می توانید کپسول سیر بخورید.

 

 

درمان رینو با ژینکو موثر است 

درمان رینو

بیشتر این مطالعات بر روی توانایی این گیاه در بهبود گردش خون مغز متمرکز بوده اند، به همین دلیلی، در اروپا عصارهٔ ژینکو را برای درمان بیماران مبتلا به سکتهٔ مغزی و گندی ذهن سالمندان تجویز می کنند. ولی مطالعات دیگری هم تأثیر ژینکو بر روی بیماران مبتلا به لنگیدن متناوب را نشان داده اند. وقتی این بیماران ژینکو میخورند، گیاه توانایی آنها در راه رفتن را بیشتر می کند.

گرچه دلایل اختلال گردش خون متفاوت است، ولی بیماری رینو هم تا حدی شبیه به لنگیدن متناوب است، به جز این که در بیماری رینو انگشتان دست به جای پاها گرفتار می شوند.پزشکان اروپایی اغلب ژینکو را برای درمان بیماری رینو تجویز می کنند، و گزارشهای زیادی از بهبود حاصل از مصرف ژینکو شده است.

بخش دارویی گیاه برگهای آن است، ولی ترکیبات مؤثر آن (ژینکولیدها) به قدری کم است که با درست کردن چای برگ گیاه چیزی به دست نمیآید. اگر می خواهید از این گیاه کمک بگیرید، قرص یا کپسول عصارهٔ استاندارد ۵۰ ان را تهیه کنید، که یعنی از ۵۰ کیلوگرم برگ ژینکو یک کیلوگرم عصاره میدهد.

این عصاره را در فروشگاه های گیاهان دارویی و مواد بهداشتی موجود است. می توانید روزی ۶۰ تا ۲۴۰ میلی گرم عصارهٔ استاندارد بخورید، ولی نه بیشتر خوردن بیش از حد آن ممکن است باعث ایجاد اسهال، تحریکپذیری، و بی قراری شود.

 

 

از گل گاوزبان در درمان رینو بهره ببرید

درمان رینو

همانند گل مغربی، گل گاوزبان هم اسید گاما-لینولنیک دارد که ماساژ دادن انگشتان با آن باعث بهبود می شود.

 

 

زنجبیل راهکاری برای درمان رینو

درمان رینو

گیاه درمانگرهای چینی اغلب این گیاه «تند» را برای درمان بیماریهای مربوط به سرما، از جمله بیماری رینو، توصیه می کنند. زنجبیل میزان کلسترول و فشار خون را پایین آورده و به طبیعی کردن جریان خون در تمام بدن، از جمله انگشتان، کمک می کند.

 

 

خردل ماده ای موثر در درمان رینو

درمان رینو

مطمئنا نام ضماد خردل را شنیده اید. وقتی این ضماد روی انگشتان مالیده شود، کمی تحریک ایجاد میکند که جریان خون آن ناحیه را بیشتر می کند و باعث احساس گرمی و غلغلک می شود. این خاصیت را در پزشکی قرمزکنندگی پوست می نامند و خردل و گیاهان دیگر دارای این اثر برای درمان رینو مصرف می شود. میتوانید ضماد خردل را با مخلوط کردن ۱۲۰ گرم دانهٔ تازهٔ ساییدهٔ خردل در آب گرم درست کنید. وقتی علائم بیماری ظاهر می شود، این ضماد را روی انگشتان بمالید.

به گفتهٔ دکتر دیوید هوفمان، گیاه درمانگر معروف انگلیسی” سایر گیاهان دارای خاصیت قرمزکنندگی پوست عبارتند از میخک، سیر، زنجبیل، ترب وحشی، گزنه، روغن نعناع فلفلی، روغن اکلیل کوهی، و سداب.” همهٔ این گیاهان را می توان روی انگشتان مالید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد