سوء استفادهٔ جنسی از کودکان و وجوه متمایز

0

سوء استفادهٔ جنسی از کودکی
تا همین اواخرتصور میشدکه  سوء استفادهٔ جنسی از کودکی نادر است و بزرگسالان به ادعای کودکان در باره ی سوء استفادهٔ جنسی   توجهی نمی کردند اما به مرور زمان والدین متوجه این سوء استفادهٔ جنسی و تأثیرات منفی آن بر روی کودکان خود شدند که این را به عنوان یک مشکل جدی میدانستند که در این سایت توضیحات بیشتری خواهیم داد.

در دهه ی 1970 تلاشهای متخصصان و توجه رسانه های گروهی باعث شد که سوء استفادهٔ جنسی  از کودکی به عنوان یک مشکل جدی و فراگیر تشخیص داده شود. تقریباً 90000مورد د ر ایالات متحده و 14000مورد در کانادا در جدید ترین گزارش تایید شدند.

 

خصوصیات سوءاستفاده کنندگان و قربانیان
سوء استفادهٔ جنسی عليه کـودکان هر دو -جنس  ولی عمدتا علیه دختران صورت میگیرد موارد گزارش شده در اواسط کودکی بیشتر است ولی در برخی قربانیان سوء استفاده در اوایل زندگی شروع می شود و سالها ادامه می یابدمعمولاً سوءاستفاده کننده مرد است والد یا کسی که والد او را خوب می شناسد اغلب سوء استفاده کنندگان پدر، ناپدری، یا دوست پسر، و به ندرت عمو یا برادر بزرگتر هستند. در موارد معدودی، مادرها خلافکار هستند که عمدتاً از پسرها سوء استفاده می کنند  سوء استفاده کنندگان به شیوه های زننده ای کودک را وادار به اطاعت میکنند که فریب، رشوه دهی، تهدید کلامی، و فشار جسمانی از آن جمله هستند.

شاید تعجب کنید که چطور ممکن است یک بزرگسال مخصوصاً والد یا خویشاوند نزدیک به کودک تجاوز جنسی کند  بسیاری از خلافکاران مسئولیت خود را انکار میکنند آنها سوءاستفاده را به گردن کودک اغواکنده می اندازند اما کودکان نمی توانند برای برقرار کردن رابطهٔ جنسی تصمیم سنجیده و  آگاهانه  بگیرند حتی کودکان بزرگتر و نوجوانان برای جواب مثبت یا منفی دادن آزاد نیستندبنابراین مسئولیت به گردن سوء استفاده کنندگان است که خصوصیاتی دارند که برای بهره کشی از کودکان آماده میسازند.سوء استفاده جنسی

آنها در کنترل کردن تکانه های خود مشکل زیادی دارند و ممکن است به اختلالهای روان شناختی، مانند سوء مصرف الکل و دارو مبتلا باشند. معمولاً آنها کودکانی را انتخاب میکند که بعید است از خود دفاع کنند یا کسی حرف آنها را باور کند – کودکانی که از نظر جسمانی ضعیف از لحاظ هیجانی محروم از نظر اجتماعی منزوی یا دچار ناتوانی هستند.

موارد گزارش شده سوءاستفادهٔ جنسی از کودک با فقر بی ثباتی زندگی زناشویی  و ضعف ناشی از پیوندهای خانوادگی ارتباط دارند کودکانی که در خانه هایی زندگی میکنند که شخصیت ها مرتباً عوض می شوند ازدواج های مکرر جدایی ها و همسران جدید بسیار آسیب پذیر هستند اما کودکانی که در خانواده های مرفه و باثبات زندگی می کنند نیز قربانی می شوند هرچند که سوء استفاده از آنها به احتمال زیاد برملا نمی شود.

عواقب سوء استفاده جنسی در کودکان

مشکلات سازگاری کودکانی که قربانی سوءاستفادهٔ جنسی شده انداز جمله افسردگی عزت نفس پایین بی اعتمادی به بزرگسالان و احساس های خشم و خصومت معمولا شدید هستند و می توانند به مدت چند سال بعد از واقعهٔ سوءاستفاده ادامه یابند.کودکانی که کوچکتر هستند غالباً به مشکلات خواب، بی اشتهایی و ترس فراگیر واکنش نشان میدهند نوجوانان ممکن است از خانه فرار کنند و واکنشهای خودکشی سوء مصرف مواد و بزهکاری نشان دهند.

کودکانی که مورد سوء استفادهٔ جنسی قرار گرفته اند غالباً آگاهی و رفتار فراتر از سن خود دارند آنها از سوء استفاده کنندگان خود یاد گرفته اند که تماس های جنسی روش های مقبولی برای جلب توجه و پاداشها هستند کودکانی که مورد سوء استفادهٔ جنسی قرار گرفته اند در نوجوانی بی بند و بار می شوند  و در بزرگسالی به خاطر جرم های جنسی و فحشا دستگیر می شوند به علاوه زنانی که مورد سوء استفادهٔ جنسی قرار گرفته اند احتمالا همسری را برمی گزینند که از آنها و فرزندانشان سوء استفاده می کند هنگامی که آنها مادر می شوند اغلب از تربیت غیرمسئولانه و قهری از جمله سوءاستفاده از کودک و بی توجهی استفاده میکنند به این ترتیب، تاثیر زیان بار سوء استفادهٔ جنسی به نسل بعدی متقل می شود.سوء استفاده جنسی

پیش گیری و درمان

چون سوء استفاده از کودک معمولاً با مشکلات جدی دیگری در خانواده همراه است درمان کردن آن مشکل می باشد معمولاً درمان بلندمدت با کودکان و والدین ضرورت دارد بهترین راه برای کاستن از رنج قربانیان این است که از ادامهٔ سوءاستفاده جنسی جلوگیری شود. این روزها دادگاه ها سوء استفاده کنندگان را شدیدتر تحت تعقیب قرار می دهند و شهادت کودکان را جدی تر میگیرند.

برنامه های  آموزشی که به کودکان می آموزند پیشروی های جنسی نامناسب را تشخیص دهند و به  آنها می گویند که به چه کسانی برای کمک روی آورندو خطر سوء استفاده را کاهش میدهند با این حال بود به خاطر اختلاف نظرهایی که بر سر آگاه ساختن کودکان از سوء استفادهٔ جنسی وجود دارد  مدارس معدودی این مداخله ها را ارایه می دهند. نیوزلند تنها کشوری است که برای مبارزه با سوء استفادهٔ جنسی  در مدارس برنامهٔ پیشگیری دارد در برنامهٔ (از خود محافظت کنیم )کودکان و نوجوانان یاد می گیرند که سوءاستفاده کنندگان به ندرت افراد غریبه هستند همکاری والدین با مدرسه تضمین می کند که کودک مهارتهای محافظت از خود را فرا میگیرد ارزیابی ها نشان میدهند که تقریباً تمام والدین و کودکان نیوزلندی از این برنامه حمایت میکنند و به بسیاری از کودکان کمک کرده است از سوءاستفاده اجتناب کرده با آن را گزارش دهند آموزش به کودکان باعث آگاهی آنها میشود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد