درمان درد به روش های سنتی و ساده

0

درمان درد با روش های خانگی و بسیار ساده امکانپذیر است.بد نیست بدانید که در طب سنتی ما و بسیاری از جوامع دیگر گیاهانی با خاصیت تسکین درد برای انواع درد وجود دارد که ما در این مطلب از سایت طب فارسی به آن ها می پردازیم.با ما در ادامه مطلب همراه باشید

 

 

درد چیست و انواع آن کدامند :

درد در جاهای مختلف بدن گاهی بدون هیچ دلیل مشخصی ایجاد می شود و به دلایل مسایل ذهنی و استرس های زندگی ماشینی می باشد.اما درد ها به طور کلی به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می شوند. درمان درد های حاد راحتتر است و درمان درد های مزمن نیاز به تشخیص دقیق تری دارند و بهتر است که به پزشک مراجعه شود.

 

 

درمان درد به روش سنتی:

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم در طب سنتی ما ایرانیان و حتی جوامع دیگر بسیاری از گیاهان که در محیط زندگی ما رشد می کنند یا از عطاری ها قابل خریدن است برای درمان درد مفید هستند که من در مطلب زیر به چند مورد از آن ها اشاره می کنم. بد نیست که داروهای شیمیایی را دور بریزید و از این داروهایی گیاهی استفاده کنید

 

درمان درد با کاواکاوا موثر است

درمان درد

این گیاه گرمسیری حاوی دو ترکیب شیمیایی تسکین دهندهٔ درد است: دی هیدروکاوایین و دی هیدرومتیستیسین، که اثرات قابل مقایسه با اثر آسپیرین دارند. گرچه کاواکاوا را مخدر میدانند، ولی اعتیادآور نیست. وقتی برگهای آن جویده شود، دهان بی حس می شود. در نتیجه، می توان آن را برای تسکین علائم گلودرد، درد لثه، آفت، و حتی دندان درد مصرف کرد.

 

درمان درد با اسطو خودوس را امتحان کنید

درمان درد

روغن اسطو خودوسی درمان انتخابی عطر درمانگرها برای تسکین درد است، و در واقع، این روغن اساس شروع عطر درمانی بود. در سالهای دههٔ ۱۹۲۰، بنیانگذار عطر درمانی، شیمیدان فرانسوی رنه – موریس گاتفوسه، به طور اتفاقی دستش را در آزمایشگاه سوزاند و آن را در نزدیک ترین مایع دم دست فرو برد، که روغن اسطو خودوسی بود. درد به سرعت فروکش کرد.

از آن زمان، محققان دریافتند که برخی روغن های اسانس جریان خانه های عصبی، از جمله تکانه های انتقال دهندهٔ درد، را کاهش میدهند. ظاهراً اجزاء اصلی مؤثر در اسطو خودوسی لینالول و لینالیل آلدهید هستند. می توانید چند قطره روغن اسطو خودوسی را با یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی مخلوط کرده و آن را روی ناحیهٔ دردناک ماساژ دهید.

 

 

درمان درد با نعناع کوهی روشی موثر است

درمان درد

این گیاه غنی از پولگون است، ترکیبی شیمیایی شبیه به کاپسایسین که اثرات تسکین دهندگی درد دارد. پیشنهاد میشود چای نعناع درست کرده و برگهای مصرف شده در چای (یا برگ های تازه) را به صورت ضمادی روی ناحیهٔ دردناک بدن بگذارید. (اگر آبستن هستید، این روشی درمانی را انجام ندهید.)

 

 

درمان درد با نعناع فلفلی یک راهکار نو

درمان درد

منتولی که جزء فعال در نعناع فلفلی است، خاصیت بیحس کنندگی دارد. در یک مطالعه، دانشمندان از ۳۲ نفر دچار سردرد خواستند تا تنتور نعناع فلفلی را روی گیجگاه خود بمالند. این کار اثر تسکینی قابل توجهی داشت. ولی اگر روغن نعناع فلفلی استفاده می کنید، حتماً چند قطرهٔ آن را در چند قاشق غذاخوری روغن گیاهی رقیق کرده و بعد استفاده کنید.روغن خالص نعناع فلفلی می تواند پوست را تحریک کند. و هیچ گاه روغن اسانس را نخورید، چونحتی مقادیر کم آن می تواند سمی باشد.

 

 

درمان درد با آفتابگردان یک روش درمانی موثر

درمان درد

آفتا بگردان غنی ترین منبع فنیلآلانین است که در کنترل درد مؤثر است. فنیلآلانین با شکستن انکسفالینها (ترکیبات مواد شیمیایی درگسیر در ادراک درد) به کاهش درد کمک میکند. در مطالعه بر روی انسان و حیوان، فنیلآلانین باعث تأثیر بیشتر طب سوزنی در کاهش درد شد.

 

 

درمان درد با زردچوبه در طب سنتی رواج دارد

درمان درد

مطالعات بالینی مختلف نشان داده اند کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضدالتهابی دارد، از جمله اثر بسیار خوب آن در تسکین درد التهاب شبه روماتیسمی مفاصل دیده شده است. ولی مقدار لازم برای آن بیش از مصرف عادی است. مقدار توصیه شده توسط طبیعت درمانگرها ۴۰۰ میلی گرم سه بار در روز است.برای رساندن این میزان به بدن، باید هر بار لااقل ۱۰۰ گرم زردچوبه بخورید. بنا براین، اگر می خواهید زردچوبه را برای تسکین درد امتحان کنید،  خوردن کپسول آن را پیشنهاد میشود، حتی اگر خودتان آن را درست کنید.

 

 

درمان درد با اوکالیپتوس را امتحان کنید

درمان درد

عطر درمانگرها اغلب افزودن روغن او کالیپتوس را به روغن اسانس های مسکن اسطو خودوسی و نعناع فلفلی پیشنهاد میکنند. ترکیب سینئول موجود در اوکالیپتوس جذاب سایر مسکن های معطر را از طریق پوست تسریع می کند. به خاطر داشته باشید این روغن ها فقط برای مصرف جلدی هستند و نباید خورده شوند.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد