۱۵ خواص تخم کدو برای سلامتی

0

تخم کدوم فواید زیادی برای ما دارد . یکی از خواص تخم کدو درمان اضطراب و افسردگی است . همچنین تخم کدو از بروز سرطان پیشگیری می کند . تخم کدو تقویت کننده مثانه و محافظ پروستات است . در این بخش از سایت پزشکی طب فارسی برخی از خواص تخم کدو را در اختیارتان قرار می دهیم .

 خواص تخم کدو و فواید تخم کدو چیست ؟

 برخی از فواید تخم کدو عبارت اند از :

 ۱- خواص تخم کدو و پیشگیری از سرطان

به گزارش سایت پزشکی طب فارسی ، تخم کدوم از بروز سرطان پیشگیری می کند . به گزارش سایت طب فارسی فیتواسترول‌های موجود در این ماده غذایی،‌ محافظان خوبی در برابر ابتلا به انواع سرطان‌ها  میباشند.

۲- ماهیچه ها و خواص تخم کدو

هر ۱۰۰ گرم تخمه کدو، ۳۰ گرم پروتئین دارد. مصرف آن نیاز بدن به پروتئین را برطرف می کند و در نتیجه ماهیچه ها را تقویت خواهد کرد.

۳-سیستم عصبی و خواص تخم کدو

تخم کدو دارای همه انواع ویتامین های خانواده B است، به همین دلیل مصرف تخمه کدو به عملکرد بهتر سیستم عصبی کمک فراوانی خواهد کرد .

۴ -خواص تخمه کدو سرشار از امگا ۳

تخمه کدو خام و روغن ان دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. برای همین مصرف آن برای افراد افسرده، بیماران قلبی، دانش آموزان و دانشجویان، خانم های باردار و مادران شیرده، برای رشد بهتر سلول های مغزی جنین، پیشنهاد داده می شود .

۵- فواید تخم کدو و محافظ پروستات

تخم کدو محافظ پروستات است و مصرف تخم کدو، مشکلات ناشی از بزرگ شدن پروستات را کم می کند. این تخمه، به دلیل آنتی اکسیدان و دیگر ترکیباتی که دارد، مانع از بزرگ شدن غده پروستات در مردان و سرطانی شدن آن می شود.

خواص تخم کدو چیست
خواص تخم کدو چیست

۶- فواید تخمه کدو و تقویت کننده مثانه

محققان بر روی برخی حیوانات تحقیقاتی انجام داده اند و متوجه شدند عصاره کدو، تقویت کننده خوبی برای عملکرد مثانه است.

۷- درمان افسردگی با تخم کدو

برای رفع افسردگی تخم کدو میل کنید. تخم کدو دارای مقدار زیادی تریپتوفان است که طبیعتا ضد‌ افسردگی است.

۸- پیشگیری از پوکی‌استخوان با تخم کدو

برای پیشگیری از پوکی استخوان تخم کدو میل کنید. به خاطر وجود مقادیر فراوان روی، تخم کدو محافظ طبیعی خوبی در برابر پوکی‌استخوان است.

 پیشنهاد طب فارسی : خاصیت و خواص خرما برای سلامتی

۹- تخم کدو یک ضد التهاب طبیعی

برخلاف داروهای ضدالتهاب که عوارض جانبی دارند ، تخم کدو به نحو موثری التهاب را کاهش می‌دهد، بدون ان که عوارضی داشته باشد.

۱۰- پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه

برای پیشگیری از سنگ کلیه تخم کدو میل کنید چون تخم کدو، طی نتایج حاصله از تحقیقات از تشکیل سنگ‌های کلیه از جنس اگزالات کلسیم پیشگیری می‌کند.

۱۱- از بین برنده انگل‌ها با تخم کدو

جالب است بدانید که در بسیاری از فرهنگ‌ها، برای درمان کرم کدو و دیگر انگل‌ها، از تخم کدو استفاده می‌کنند.

۱۲- تخم کدو سرشار از منیزیم است

مصرف نصف پیمانه تخم کدو، ۹۸ درصد از نیاز روزانه بدن به منیزیم  را برطرف می‌کند. بیشتر آمریکایی‌ها به کمبود  منیزیم دچار هستند .

۱۳- کاهش دهنده کلسترول با تخمه کدو

شاید فکر کنید تخم کدو مثل تختم افتابگردان چربی بد تولید میکند . اما باید بدانید تخم کدو به خاطر وجود فیتواسترول‌ها،‌ ترکیباتی که سطح کلسترول LDL را کاهش می‌دهند،باعث پایین آمدن سطح کلسترول بد خون می‌شود.

۱۴-مغز و تخم کدو

تخم کدو دارای مقدار زیادی فسفر است، بنابراین به عنوان یکی از خوراکی های اصلی مغز محسوب می شود. علاوه بر این، تخمه کدو حاوی منیزیم، مس، منگنز و آهن است.

۱۵- درمان اضطراب و تخم کدو

تخم کدوم فواید زیادی برای ما دارد . یکی از خواص تخم کدو درمان اضطراب و افسردگی است . همچنین تخم کدوم از بروز سرطان پیشگیری می کند . تخم کدو تقویت کننده مثانه و محافظ پروستات است . تخمه کدو حاوی ترکیبی به نام «ال – تریپتوفان» است. این ترکیب باعث کاهش و کنترل اضطراب و خواب آرام می شود. همچنین همانطور که گفتیم تخم کدو افسردگی را هم درمان می کند .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد