۲۰ مورد از مهمترین اصول موفقیت وارن بافت

0
 اصول موفقیت وارن بافت درباره سرمایه گذاری و موفقیت مالی است . او در ابتدا نوشابه فروش و روزانه فروش بوده است . اما اکنون یکی از ثروتمندترین مردم جهان است . اگر میخواهید با اصول موفقیت وارن بافت اشنا شوید مقاله زیر را مطالعه کنید . اصول موفقیت وارن بافت , وارن بافت کیست, اصول موفقیت مالی, رازهای موفقیت مالی , رازهای پولدار شدن , رازهای ثروتمند شدن , رازموفقیت , رازهای موفقیت

اصول موفقیت وارن بافت برای موفقیت مالی چیست ؟

وارن بافت کسی بود که فلسفه سرمایه گذاری اش بر سرمایه گذاری بر مبنای ارزش و سودآوری آتی شرکت ها تکیه دارد. در سال ۲۰۰۷، مجله تایم  این شخص را به عنوان یکی از صد تأثیرگذارترین شخصیت های تاریخ جهان معرفی کرد. در نقل قولی معروف، بافت معاملات سهام را بهترین گزینه برای سودآوری می داند.
به گزارش بخش موفقیت سایت پزشکی طب فارسی وارن بافت موفق ترین سرمایه گذار جهان در ۵۰ سال اخیر است . او  در سال ۱۹۳۰ در آمریکا متولد شد و فعالیت مالی خود را از فروش نوشابه و روزنامه و امثال آن در پیاده رو خیابان ها شروع کرد. وی با بیش از ۴۷ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین سرمایه گذار جهان و سومین مرد ثروتمند دنیا میباشد.
وارن بافت
وارن بافت

۱- تا آن اندازه که می توانی خرید کن.

سرمایه گذار برنده : به تنوع بخشی اعتقاد ندارد. در صورتی که یک سرمایه گذاری، معیارهای او را داشته باشد، همیشه تا آن اندازه که می تواند به خرید آن می پردازد.

سرمایه گذار بازنده: اعتماد به نفس لازم برای انجام یک سرمایه گذاری بسیار بزرگ را ندارد.

۲- بر میزان بازدهی که پس از پرداخت مالیات به دست می آید، تمرکز کنید.

سرمایه گذار برنده : از پرداخت مالیات و دیگر هزینه های داد و ستد متنفر است و فعالیت های خود را به گونه ای تنظیم می کند که پرداخت مالیات خود را به طور قانونی به پایین ترین حد برساند.

سرمایه گذار بازنده: متوجه تأثیر منفی مالیات ها و هزینه های معاملات بر عملکرد سرمایه گذاری در بلندمدت نیست و یا آن را نادیده می گیرد.

۳- تنها بر روی چیزی که درک می کنی سرمایه گذاری کن.

سرمایه گذار برنده : تنها بر روی چیزی که درک می کند سرمایه گذاری انجام می دهد.

سرمایه گذار بازنده: نمی داند که یکی از پیش نیازهای ضروری موفقیت، داشتن درک عمیق از کاری است که انجام می دهد. به ندرت متوجه می شود که موقعیت های سودمند در حوزه تخصصی خود او وجود دارد.

۴- از سیستم خود مصرانه پیروی کنید.

سرمایه گذار برنده : از سیستم خود مصرانه پیروی کنید.

سرمایه گذار بازنده: دائماً سیستم خود را زیر سوال می برد، البته اگر سیستمی باشد. معیارها و اهدافش را برای توجیه کارهایش تغییر می دهد.

۵- اشتباهات خود را بپذیرید و فوراً آنها را اصلاح کنید

سرمایه گذار برنده : او می داند که ممکن است اشتباه کند لحظه ای که متوجه اشتباهاتش می شود آنها را اصلاح می کند، در نتیجه به ندرت پیش می آید که مشکلات او چیزی بیش از زیان های کوچک باشد.

سرمایه گذار بازنده: دست از سرمایه گذاری هایی که در آنها شکست خورده، نمی کشد و امیدوار است که بتواند ضررش را جبران کند در نتیجه اغلب از زیان های بزرگ رنج می برد.

جملات انگلیسی موفقیت و ترجمه فارسی

۶-اشتباهات را به تجربیات آموزنده تبدیل کنید.

سرمایه گذار برنده : همواره به اشتباهات به عنوان تجربیات آموزنده می نگرد.

سرمایه گذار بازنده: هرگز به اندزه کافی به یک روش نمی پردازد تا بفهمد چگونه آن را بهبود بخشد همواره به دنبال یک راه حل سریع و آسان است.

۷- از سرمایه گذاری در بخش هایی که با معیارهایتان سازگار نیست، اجتناب کنید.

سرمایه گذار برنده : از سرمایه گذاری در بخش هایی که با معیارهایش سازگار نیست، اجتناب می کند. می تواند به آسانی به هر چیز دیگری نه بگوید.

سرمایه گذار بازنده: هیچ معیاری ندارد یا معیارهای دیگران را اتخاذ می کند نمی تواند به طمع خو نه بگوید.

۸- تحقیقات خود را انجام دهید.

سرمایه گذار برنده : به طور مستمر در پی فرصت های سرمایه گذاری جدید است که با معیارهای او همخوانی داشته و کاملاً بر پایه تحقیقات خودش باشند. تنها به صحبت های سرمایه گذاران و تحلیلگرانی گوش می دهد که دلایل پرمحتوا و قابل احترامی دارند.

سرمایه گذار بازنده: به دنبال یک فرصت یک به هزار است که وی را در مسیر آسان تر قرار دهد. در نتیجه همیشه به دنبال “نقطه اوج فعالیت های ماهیانه” است. همیشه به هر که ظاهرش شبیه “متخصص ها باشد گوش می دهد. به ندرت پیش از خرید مطالعه ای عمیق و اساسی انجام می دهد. تمام تحقیقات او منحصر به آخرین نکته “داغ” پیشنهادی از سوی یک کارگزار، مشاور یا روزنامه روز قبل است.

۹- بی اندازه صبور باشید

سرمایه گذار برنده : این صبر را دارد که در هنگام عدم یافتن یک سرمایه گذاری منطبق با معیارهایش به انتظار بنشیند تا موردی را بیابد که مطابق معیارهایش باشد.

سرمایه گذار بازنده: تصور می کند در همه حال باید در بازار مشغول انجام کاری باشد.

۱۰- فوراً اقدام کنید

سرمایه گذار برنده : به محض تصمیم گیری اقدام می کند.

سرمایه گذار بازنده: کارها را به تعویق می اندازد.

۱۱-هزینه های خود را بپردازید.

سرمایه گذار برنده : سود وی با افزایش تجربه اش افزایش می یابد و اکنون با صرف وقت کمتر درآمد بیشتری کسب می کند. او هزینه های خود را پرداخته است.

سرمایه گذار بازنده: نمی داند که پرداخت هزینه ها یک ضرورت است به ندرت از تجربیات خود درس می گیرد و بر تکرار اشتباهاتش اصرار می ورزد تا آنجا که همه چیز خود را از دست می دهد.

۱۲- هرگز در مورد کاری که در حال انجام آن هستید چیزی نگویید.

سرمایه گذار برنده : تقریباً هیچگاه درباره کاری که در حال انجام آن است با کسی سخن نمی گوید به اینکه دیگران در مورد تصمیمات سرمایه گذاری او چه فکری می کنند، علاقه ای ندارد و خود را درگیر آن نمی کند.

سرمایه گذار بازنده: همواره در مورد سرمایه گذاری های فعلی اش با سایرین صحبت می کند و به جای آنکه تصمیمات خود را با واقعیت بسنجد، آنها را با نظرات دیگران محک می زند.

۱۳- بدانید که چگونه کارهای خود را به دیگران بسپارید.

سرمایه گذار برنده : اغلب مسئولیت های خود و یا حتی همه آنها را با موفقیت به دیگران می سپارد. اصول موفقیت وارن بافت , وارن بافت کیست ,  اصول موفقیت مالی , رازهای موفقیت مالی , رازهای پولدار شدن , رازهای ثروتمند شدن , رازموفقیت , رازهای موفقیت

 

سرمایه گذار بازنده: مشاوران و مدیران سرمایه گذاری را به همان روشی که تصمیمات سرمایه گذاری اش را می گیرد انتخاب می کند.

۱۴- بسیار پایین تر از سطح ثروت خود زندگی کنید.

سرمایه گذار برنده : بسیار پایین تر از سطح ثروت خود زندگی می کند.

سرمایه گذار بازنده: احتمالاً فراتر از سطح ثروت خود، زندگی می کند (اغلب مردم چنین کاری می کنند)

۱۵- پول عامل اصلی نیست

سرمایه گذار برنده : برای اشتیاق و کامیابی خود سرمایه گذاری می کند و نه برای پول.

سرمایه گذار بازنده: به واسطه پول، انگیزه پیدا می کند و تصور می کند که سرمایه گذاری راهی سریع برای دستیابی آسان به ثروت است.

اصول موفقیت وارن بافت و تحلیل آن

۱۶- عاشق کاری باشید که انجام می دهید و نه عاشق چیزی که دارید.

سرمایه گذار برنده : از لحاظ احساسی با فرآیند سرمایه گذاری درگیر شده است و رضایت و خرسندی خود را از آن کسب می کند و قادر است از هرگونه سرمایه گذاری شخصی دوری گزیند.

سرمایه گذار بازنده: عاشق سرمایه گذاری های خود می شود.

۱۷- تمام فکر و ذکر خود را به سرمایه گذاری اختصاص دهید.

سرمایه گذار برنده : در تمام مدت شبانه روز به فکر سرمایه گذاری است.

سرمایه گذار بازنده: فکر و زمان خود را به طور کامل به رسیدن به اهداف سرمایه گذاری خود اختصاص نمی دهد؛ حتی اگر بداند که آن اهداف چه چیزهایی هستند.

۱۸-حفظ سرمایه همیشه الویت اول است.

سرمایه گذار برنده : بر این باور است که همیشه الویت اول حفظ سرمایه است. این باور زیربنای روش سرمایه گذاری او می باشد.

سرمایه گذار بازنده: از سرمایه گذاری تنها یک هدف دارد، “به دست آوردن پول زیاد”. در نتیجه غالباً در حفظ سرمایه با شکست مواجه می شود. اصول موفقیت وارن بافت , وارن بافت کیست ,  اصول موفقیت مالی , رازهای موفقیت مالی , رازهای پولدار شدن , رازهای ثروتمند شدن , رازموفقیت , رازهای موفقیت

۱۹- اجتناب از ریسک به صورت جدی

سرمایه گذار برنده : در نتیجه شماره ۱، مخالف ریسک است.

سرمایه گذار بازنده: فکر می کند که سودهای کلان تنها از طریق پذیرش ریسک های بزرگ، به دست می آیند.

۲۰- فلسفه سرمایه گذاری مخصوص به خود را طرح کنید.

سرمایه گذار برنده : فلسفه سرمایه گذاری مخصوص به خود را طرح کرده است که گویای شخصیت، توانایی ها و اهداف او می باشد. در نتیجه، ممکن نیست که سرمایه گذاران بسیار موفق، فلسفه های سرمایه گذاری مشابهی داشته باشند.

سرمایه گذار بازنده: یا هیچگونه فلسفه سرمایه گذاری ندارد و یا از فلسفه سرمایه گذاری شخص دیگری استفاده می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار مطب نرم افزار رستوران هتل آپارتمان مشهد